Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Спам. Види, шкода, боротьба зі спамом.

Спам. Види, шкода, боротьба зі спамом.

Назва:
Спам. Види, шкода, боротьба зі спамом.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,46 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Спам. Види, шкода, боротьба зі спамом.


Зміст
1 Походження терміну
2 Види спаму
2.1 Реклама
2.1.1 Реклама незаконної продукції
2.2 "Нігерійські листи"
2.3 Фішінг
2.4 Інші види спаму
3 Способи поширення
3.1 Електронна пошта
3.2 Usenet
3.3 Миттєві повідомлення
3.4 Блоги, Вікі
3.5 SMS-повідомлення
4 Шкода
5 Боротьба зі спамом
5.1 Чорні списки
5.2 Авторизація поштових серверів
5.3 Сірі списки
5.4 Статистичні методи фільтрації спаму
5.5 Інші методи
6 Спам у популярній культурі
6.1 Посилання
 


Спам (англ. spam) — масова розсилка кореспонденції рекламного чи іншого характеру людям, які не висловили бажання її одержувати. Передусім термін «спам» стосується рекламних електронних листів.
Термін спам почав вживатися з 1993 року, коли рекламні компанії стали публікувати в групах новин Usenet, дискусійних аркушах, гостьових книгах повідомлення, що не мають відношення до заданої тематики, або повідомлення, які є прямою рекламою.
Походження терміну
Файл:Spam can.jpg
SpamSPAM — назва м'ясного продукту, торгової марки Hormel Foods Corporation. Історія терміну почалась з англійського комедійного телесеріалу 1970-х років «Літаючий цирк Монті Пайтона» (Monty Python's Flying Circus). В одній зі сценок фільму дія відбувається в маленькому ресторанчику. Офіціантка, перераховуючи список страв, у назві кожного згадує слово «spam» («spam» — від «spiced ham», тобто «пряна шинка»), причому в деяких по кілька разів, щось на кшталт: горошок і спам з картоплею і спамом, спам і салат і спам і т. д. Хор вікінгів у рогатих шоломах, який випадково опинився тут же, затягує пісню «Спам, чудовий спам! Відмінний спам! Улюблений спам! Спам-спам-спам». Відвідувачі в цій какофонії намагаються замовити що-небудь без спаму, офіціантка кричить «Спам! Спам! Спам!», вікінги співають — безлад страшний.
Види спаму
Реклама
Цей різновид спаму трапляється найчастіше. Деякі компанії рекламують свої товари чи послуги за допомогою спаму. Вони можуть розсилати його самостійно, але частіше замовляють це тим компаніям (чи особам), які на цьому спеціалізуються. Привабливість такої реклами в її порівняно низької вартості і досить великому охопленню потенційних клієнтів.
Донедавна зовсім не було законів, які б забороняли чи обмежували таку діяльність. Тепер робляться спроби розробити такі закони, але це досить важко зробити. Складно визначити в законі, яка розсилка законна, а яка ні. Найгірше, що компанія (чи особа), що розсилає спам, може знаходитися в іншій країні. Для того, щоб такі закони були ефективними, необхідно погодити законодавство багатьох країн, що в найближчому майбутньому майже нереально. Проте в США, де такий закон уже прийнятий, є спроби залучення спамерів до суду.
Реклама незаконної продукції
За допомогою спаму часто рекламують продукцію, про яку не можна повідомити іншими способами, наприклад порнографію.
"Нігерійські листи"
Іноді спам використовується для того, щоб виманити гроші в одержувача листа. Найпоширеніший спосіб одержав назву «нігерійські листи», тому що дуже багато таких листів приходило з Нігерії. Такий лист містить повідомлення про те, що одержувач листа може одержати якимось чином велику суму грошей, а відправник може йому в цьому допомогти. Потім відправник листа просить перечислити йому трохи грошей: наприклад, для оформлення документів чи відкриття рахунку. Виманювання цієї суми і є метою шахраїв.
Фішінг
Інший спосіб шахрайства за допомогою спама одержав назву «фішінг» (англ. phishing від fishing — рибальство). В цьому разі спамер намагається виманити в одержувача листа номер його кредитних карток чи паролі доступу до систем онлайнових платежів тощо. Такий лист, зазвичай, маскується під офіційне повідомлення від адміністрації банку. У ньому говориться, що одержувач повинен підтвердити відомості про себе, інакше його рахунок буде заблоковано, і наводиться адреса сайту, який належить спамерам, із формою, яку треба заповнити. Серед даних, що потрібно повідомити, є й ті, котрі потрібні шахраям.
Інші види спаму
Розсилання листів релігійного змісту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Спам. Види, шкода, боротьба зі спамом.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок