Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Методи побудови ефективних WWW-систем

Методи побудови ефективних WWW-систем

Назва:
Методи побудови ефективних WWW-систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,34 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Методи побудови ефективних
WWW-систем


Веб-системи стали на сьогодні одним з основних видів інформаційних систем, що функціонують у глобальних мережах. За останні 10 років число діючих у мережі Веб-систем (WWW-систем або сайтів) досягнуло кількасот мільйонів. Проте кількість питань щодо підходів до проектування, розробки та функціонування сайтів не зменшується, швидше навпаки, збільшується. Зокрема, навіть чітко не визначено критеріїв якості та ефективності Веб-сайтів. Радикально різняться між собою також основні підходи до розробки Веб-сайтів, їхнього наповнення та супроводження.
У цій статті досліджено деякі аспекти побудови Веб-сайтів з огляду на основні критерії ефективності. Досліджено самі види оцінювання ефективності проектування, розробки та функціонування Веб-сайтів. Розглядаються сайти загального призначення (не досліджувалися сайти електронних транзакції, , extranet-системи, warez- і mp3-архіви).
Критерії оцінки ефективності Веб-сайтів
Визначення критеріїв ефективності є ключовим пунктом при побудові та супроводженні сайту. Вибрані критерії є основним фактором, що визначає формування сайту. Проте у значній частині випадків на початку Інтернет-проекту взагалі жодних критеріїв не визначається.
Існує ряд основних мотивів, що призводять до появи нових Інтернет-проектів. Це, зокрема:
економічна вигода;
формування суспільної думки
ознайомлення суспільства з нормативною інформацією, результатами наукових досліджень тощо;
зміцнення особистого авторитету чи авторитету організації;
Як правило, за конкретним Інтернет-проектом стоять декілька мотивів.
З перерахованих вище мотивів лише бажання отримати економічну вигоду відображається в критеріях якості – розмір прибутку відображає ефективність Веб-сайту (проводиться чітка аналогія зі звичайним підприємством). Проте, з другого боку, Інтернет є настільки великим та динамічним середовищем, що й економічні критерії не є достатньо точними та об’єктивними. Адже можливі суми прибутків і видатків для схожих проектів можуть радикально відрізнятися. І визначити, що отримані прибутки дійсно є максимально можливими (і навпаки) є надзвичайно складно. Крім того, добре відомі випадки надзвичайної фінансової успішності проектів, які взагалі не розглядалися спочатку як комерційні (, Yahoo! та ін.).
Серед неекономічних критеріїв оцінки ефективності Веб-сайтів є часто вживаними такі типи критеріїв:
Технічні критерії швидкодії, оптимізації мережевого трафіку та вимог до апаратних ресурсів;
технічні критерії надійності та безпеки й ефективності технічної підтримки;
естетичні та художні критерії;
психологічні критерії;
системні критерії глобальних середовищ (відвідуваність сайту, рейтинг сайту, Link Popularity та ін.).
може ефективно функціонувати та розвиватися лише за умови, що під час його проектування та розробки були враховані усі основні критерії ефективності та якості. На відміну від традиційних ІС (орієнтованих на використання у внутрішніх інформаційних середовищах) сайти загального призначення не можуть орієнтуватися лише на технічні критерії якості, надійності та ефективності. Важливими також є естетичні, психологічні критерії. Винятково важливими стають також системні критерії.
Як наслідок, при розробці сайту виникає ряд колізій. Проаналізуємо таку ситуацію детальніше. Технологічні аспекти якісної реалізації Веб- сайтів є достатньо добре визначеними. Для кожного з класів сайтів існують типові набори рішень щодо розробки структури сайту, програмних кодів, інформаційного наповнення. Існують типові мережеві рішення та варіанти апаратно-програмних платформ.
Для кожного з таких рішень визначено рівні затрат, необхідні людські та матеріальні ресурси. Тому розв’язок задачі побудови ефективних сайтів із врахуванням лише технологічних аспектів не викликає принципових складнощів (хоча застосування критеріїв відкритості та простоти модифікації коду уже може спричинювати деякі колізії).
Проте врахування додаткових художніх, естетичних критеріїв породжує ряд суперечностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Методи побудови ефективних WWW-систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок