Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> рхітектура ЕОМ фон Ноймана

рхітектура ЕОМ фон Ноймана

Назва:
рхітектура ЕОМ фон Ноймана
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,82 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Архітектура ЕОМ фон Ноймана


Зміст
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


АРХІТЕКТУРА ФОН НОЙМАНА (архітектура фон Ноймана-Екерта-Маклі), , основною відмінністю якої від інших подібних архітектур є спільне зберігання даних та в комірках однієї й тієї ж , що унеможливлює їх розрізнення за способом представлення або кодування. Названа так на честь відомого математика та теоретика обчислювальної техніки (John von Neumann), та по сьогодні залишається домінуючою схемою організації .
Передумови створення та першоджерела
Авторство концепції, покладеної в основу фон-нойманівської архітектури, насправді належить колективу авторів (Нойман, Дж. Екерт, Дж. Маклі), які працювали над створенням однієї з перших ЕОМ загального призначення з можливістю перепрограмування - (1943) (зокрема фон Нойман був консультантом в цьому проекті), а потім вже глибше реалізована в машині (1952). Самі принципи були сформульовані в декількох публікаціях, серед яких слід виділити таку як Burks, A. W., Goldstine, H. H., and von Neumann, J. Preliminary discussion of the logical design of an electronic computing instrument, 1945 ("Попередня дискусія про логічний устрій електронного обчислювального інструмента") та Von Neumann, J. First draft of a report on the EDVAC, 1946 ("Перший варіант доповіді про EDVAC").
Власне, головною проблемою, яка поставала перед "піонерами" обчислювальної техніки була надзвичайна складність введення алгоритму обчислень в ЕОМ, для чого доводилось мати справу з багаточисленними перемикачами, тумблерами, роз'ємами та іншими комутуючими елементами. Це ускладнювало процес, призводило до величезної кількості помилок та аж ніяк не додавало цим машинам універсальності.
Фон Нейман в своїй "Попередній дискусії" запропонував натомість зберігати алгоритм разом з даними для обчислень в пам'яті обчислювальної машини, що б давало можливість по-перше оперативно перепрограмувати систему, а по-друге поводитись з командами як з даними, проводити над ними такі ж обчислювальні операції, тобто фактично відкривало можливість для написання програм, які самі себе модифікують (і це було зовсім не екзотикою на той час, а практичною необхідністю). Таким чином пропонувалась організація обчислень, яка дійсно робила обчислювальну машину універсальним інструментом.
Така структура унеможливлювала розрізнення команд від даних в пам'яті машини за структурою представлення, але фон-Нейманом було вказано, що таке розміщення можливе "за умови, якщо машина якимось чином зможе розрізнити їх". Для того, щоби вказати машині на те, де є команди, а де є дані, була згодом запропонована концепція (program counter), в якому зберігалась адреса поточної команди, а після її виконання замінювалась адресою наступної. Адреси ж самих (даних) зберігались безпосередньо в команді.
Також в "Попередній дискусії" була досить докладно розглянута чотирикомпонентна структура обчислювального інструмента, яка зараз вважається класичною структурою фон-нойманівської машини, а саме: арифметичний пристрій, пристрій управління, пам'ять та пульт оператора.
Формальне визначення
Обчислювальна машина є машиною з архітектурою фон-ноймана, якщо:
Програма та дані зберігаються в одній загальній .
Кожна комірка пам'яті машини ідентифікується унікальним номером, який називається .
Різні слова інформації (команди та дані) розрізняються за способом використання, але не за та структурою представлення в пам'яті.
Кожна програма виконується послідовно, починаючи з першої команди, якщо немає спеціальних вказівок. Для зміни цієї послідовності використовуються .
Класична структура машини фон Ноймана
Машина фон Ноймана, як і практично кожна сучасна ЕОМ загального призначення, складається з чотирьох основних компонентів:
Операційний пристрій (ОП), який виконує команди з визначеного набору, який називається , над порціями інформації, яка зберігається відокремленій від операційного пристрою пам'яті (хоча сучасні архітектури мають в складі операційного пристрою додаткову пам'ять (зазвичай ), в якій операнди зберігаються порівняно короткий час безпосередньо в процесі проведення обчислень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: рхітектура ЕОМ фон Ноймана

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок