Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Транкінгові системи зв

Транкінгові системи зв

Назва:
Транкінгові системи зв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,64 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
“Транкінгові системи зв'язку”
Сучасне суспільство не може обходитися без обміну інформацією, без спілкування. Тому на сьогодні існує дуже багато можливостей щодо передачі інформації. Один з таких способів є транкінг.
Транкінг – це сукупність каналів зв'язку, що розподіляються автоматично між користувачами. У звичайній системі за групою користувачів “А” закріплені канал А, за групою “У” – канал В и т.д. Якщо користувач із групи “А” виявляє, що канал А зайнятий, то з цим нічого не можна поробити, навіть якщо канал У вільний. У результаті цього пожежна чи машина швидка допомога, оснащена такою системою, приїжджає на сорок хвилин пізніше, а міліцейська не приїжджає взагалі, тому що ловити злочинця вже пізно.
Слово “транк” походить від англійського trunk – пучок, символ, у телефонії цей термін означає “магістраль”.
У транкінгових системах замість одного каналу, до якого звертається трохи користувачів, міститься група каналів (символ), доступних усім користувачам даної системи. Коли хто-небудь з них захоче провести сеанс зв'язку, він автоматично одержує доступ до будь-якого вільного каналу. По закінченні з'єднання канал може бути автоматично наданий іншому.
Існує кілька базових різновидів транкінгових систем.
Без каналу керування. У цьому випадку вільний канал “позначається” спеціальним сигналом – маркером. Центральая станція такої системи периодицески передає визначену послідовність, автоматично розпізнавану станцією абоненти. У випадку
виклику радіостанція займає кожної з вільних каналів. Усе це відбувається непомітно для користувача – не потрібно безладно натискати клавіші і прислухатися до шумів ефіру.
До таких систем відносяться SmarTrunk II фірми “SmarTrunk System inc.” і Larcer фірми “CES”.
Перевагти таких систем – це дешеве базове і периферійне устаткування, простота установки й експлуатації.
Недоліки цих систем:
при збільшенні кількості каналів і завантаження системи істотно збільшується час пошуку вільного радіоканалу для встановлення зв'язку;
час установлення зв'язку більше, ніж в інших систем;
неможливість створення багатозонових систем;
скорочений набір функцій і сервісу.
Другий різновид транкінгових систем має канал керування. Присутність його зводить до мінімуму час чекання з'єднання. У цьому випадку система сама визначає наявність незайнятих каналів і переключає на них станцію абонента.
Система з виділеним каналом. Багато найбільших компаній використовують при побудові системи керування на основі виділеного каналу.
Мікропроцесорний блок керування контролює всі базові станції в зоні обслуговування. Один з каналів виділяється для використання винятково з метою правління і являє собою своєрідне “керівне ланка” даної системи. Його основна функція – установлення з'єднання між двома абонентами системи.
Робота цієї системи здійснюється так: Припустимо, що диспетчер хоче вийти на зв'язок із усіма користувачами якої те групи, наприклад, транспортного відділу. Він натискає кнопку, після чого передавач центральної станції посилає коротку послідовність цифрових даних. Ці дані однозначно визначають зухвалий пристрій і вводять у центральний системний контролер заявку на використання каналу. По її одержанні визначається вільний канал і посилає всім користувачам цікавлячої диспетчера групи відповідне повідомлення. Користувачі автоматично переключаються на обраний контролером канал. Користувачі інших груп при цьому продовжують сканування виділеного контрольного каналу.
До систем з виділеним каналом керування відносяться SmartNet, SmartZone фірми Motorola і всі системи, побудовані на основі протоколу MPT 1327 – ACCESSNET, ActioNet, TaitNet.
У таких систем наявність виділеного каналу керування збільшує загальна кількість радіоканалів системи.
При використанні виділеного каналу керування всі запити на доступ до системи здійснюються через цей канал. При цьому максимальне використання ресурсів, забезпечуване методом ALOHA, застосовуваному в системах з виділеним каналом керування, складає близько 37%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Транкінгові системи зв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок