Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інтелектуальні технології в керуванні інформаційно-мережевою інфраструктурою

Інтелектуальні технології в керуванні інформаційно-мережевою інфраструктурою

Назва:
Інтелектуальні технології в керуванні інформаційно-мережевою інфраструктурою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,90 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 004.822 + 02 : 004 Антон ВІТУШКО,
пров. інженер відділу технологій електронної обробки інформації НБУВ
Інтелектуальні технології в керуванні інформаційно-мережевою інфраструктурою
Стаття розкриває концепцію семантичної мережі (Semantic Web) як нової форми подання веб-контенту. Досліджуються інтелектуальні агентні технологій як інструмент керування інформаційно-мережевою інфраструктурою.
Реалізація проекту створення сучасної інформаційної інфраструктури (ІІ) країни є одним із пріоритетних напрямів розвитку в галузі високих технологій. З появою нового покоління комп'ютерних мереж, що використовують техно- логію Інтернет, інформаційні інфраструктури набувають ряд принципово нових функціональних компонентів.
Значний внесок у дослідження питання керування інтелектуальною мережею зробили праці Г. Селтона, Дж. Солтона, Є. Скорохо- дька, Л. Пшеничної, В. Сідоренка, В. Дриянського, О. Дубинського, Ю. Рогушиної та ін.
Intelligent Network (IN) - комунікаційна мережа, що здійснює не тільки пе редачу даних, але й види різноманітного складного інформаційного сервісу [1].
Архітектура інтелектуальної мережі, яку часто називають розумною мережею, є концепцією, що визначає комплекс, який вміщує комунікаційну мережу з інтелектуальною підмережею. Інтелектуальна мережа IN, ІМ у першу чергу надає користувачам:
різноманітні бази даних (БД) ;
додатковий сервіс;
гнучкий розподіл і можливість переміщення мережевих функцій різними системами;
персональну адресацію.
Доступ зі стандартним інтерфейсом в інтелектуальній мережі сполучається зі створенням розподілених баз даних (РБД). У результаті, у мережі утворюється загальна логічна функціональна платформа, на якій розташовуються прикладні процеси.
Інтелектуальна мережа , поряд із традиційними компонентами (вузли кому-тації, мультиплексори, центри керування мережею), містить і нові компоненти. До них у першу чергу належать:
сервісні центри, що забезпечують надання послуг;
одна або кілька баз даних;
складна система сигналізації для здійснення швидкісної комутації даних;
комплексні вузли, у яких не тільки здійснюється комутація, але й функціонує мовна пошта, здійснюються інші види сервісу, що надаються користувачам;
система експлуатації й технічного обслуговування, що планує та організує профілактику й ремонт мережі, введення нових мережевих служб.
Важливого значення в і нтелектуальній мережі набуває інтеграція комутації з перетворенням інтерфейсів. Це дає можливість розширити спектр абонентів, що включають до мережі, і забезпечити сполучення каналів і мереж різних ти пів. Керування інтелектуальною мережею є розподіленим.
Інтелектуальні мережі створюються не тільки заново, але й завдяки доповненням в існуючі мережі. Після цього мережі істотно змінюють функції й перелік видів сервісу, що надається.
Технологія створення інформаційно-мережевої інфраструктури ґрунтується як на базі нових апаратних рішень, так і нової концепції керування та взаємодії між програмними компонентами, що одержали назву інтелектуальних агентів. Кожний такий агент забезпечує керування доступними для нього інформаційними ресурсами, використовуючи для цього набір власних цільових умов і зовнішніх впливів.
Самі агенти, як програмні компоненти єдиної складної системи, пере- дають дані й виконують код алгоритмів керування в мережі за допомогою стандартних засобів мережевої взаємодії. Таким чином, у механізм керування додається нова можливість впливу на стан об'єкта шляхом передачі не самого регулюючого сигналу, а програмного компонента, що реалізує алгоритм керування. У результаті цей компонент одержує оперативні дані про стан об'єкта вже безпосередньо в точці, де необхідно реалізувати певний вплив. При цьому в алгоритмі можуть враховуватись координуючі впливи від інших компонентів.
Керування на базі такої технології носить чіткий ієрархічний характер, при якому на нижньому рівні реалізується механізм керування зі зворотнім зв'язком і малими затримками, а на верхньому - параметрична оптимізація й програмна координація керуючих впливів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інтелектуальні технології в керуванні інформаційно-мережевою інфраструктурою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок