Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Проектування реляційної БД

Проектування реляційної БД

Назва:
Проектування реляційної БД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,66 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Проектування реляційної БД
При проектуванні бази даних вирішуються дві основних проблеми:
Яким чином відобразити об'єкти предметної області в абстрактні об'єкти моделі даних, щоб це відображення не суперечило семантиці предметної області і було по можливості кращим (ефективним, зручним і т.д.)? Часто цю проблему називають проблемою логічного проектування баз даних.
Як забезпечити ефективність виконання запитів до бази даних, тобто яким чином, маючи на увазі особливості конкретної СУБД, розташувати дані у зовнішній пам'яті, створення яких додаткових структур (наприклад, індексів) зажадати і т.д.? Цю проблему називають проблемою фізичного проектування баз даних.
У разі реляційних баз даних важко представити які-небудь загальні рецепти по частині фізичного проектування. Тут дуже багато залежить від СУБД, що використовується. Наприклад, при роботі з СУБД Ingres можна вибирати один з способів фізичної організації відносин, що пропонуються, при роботі з System R слід би передусім подумати об кластеризації відносин і необхідному наборі індексів і т.д. Тому ми обмежимося питаннями логічного проектування реляційних баз даних, які істотні при використанні будь-якої реляційної СУБД.
Більш того ми не будемо торкатися дуже важливого аспекту проектування - визначення обмежень цілісності (за винятком обмеження первинного ключа). Справа в тому, що при використанні СУБД з розвиненими механізмами обмежень цілісності (наприклад, SQL-орієнтованих систем) важко запропонувати який-небудь загальний підхід до визначення обмежень цілісності. Ці обмеження можуть мати дуже загальний вигляд, і їх формулювання поки відноситься швидше до області мистецтва, чим інженерної майстерності. Саме більше, що пропонується з цього приводу в літературі, це автоматична перевірка несуперечності набору обмежень цілісності.
Так що будемо вважати, що проблема проектування реляційної бази даних складається в обґрунтованому прийнятті рішень про те,
з яких відносин повинна перебувати БД і
які атрибути повинні бути у цих відносин.
6.1. Проектування реляційних баз даних з використанням нормалізації
Спочатку буде розглянутий класичний підхід, при якому весь процес проектування виготовляється в термінах реляційної моделі даних методом послідовних наближень до задовільного набору схем відносин. Початковою точкою є представлення предметної області у вигляді одного або декількох відносин, і на кожному кроці проектування проводиться деякий набір схем відносин, що володіють кращими властивостями. Процес проектування являє собою процес нормалізації схем відносин, причому кожна наступна нормальна форма володіє властивостями кращими, ніж попередня.
Кожній нормальній формі відповідає деякий певний набір обмежень, і відношення знаходиться в деякій нормальній формі, якщо задовольняє властивому їй набору обмежень. Прикладом набору обмежень є обмеження першої нормальної форми - значення всіх атрибутів відношення атомарні. Оскільки вимога першої нормальної форми є базовою вимогою класичної реляційної моделі даних, ми будемо вважати, що початковий набір відносин вже відповідає цій вимозі.
У теорії реляційних баз даних звичайно виділяється наступна послідовність нормальних форм:
перша нормальна форма (1NF);
друга нормальна форма (2NF);
третя нормальна форма (3NF);
нормальна форма Бойса-Кодда (BCNF);
четверта нормальна форма (4NF);
п'ята нормальна форма, або нормальна форма проекції-з'єднання (5NF або PJ/NF).
Основні властивості нормальних форм:
кожна наступна нормальна форма в деякому розумінні краще попередньої;
при переході до наступної нормальної форми властивості попередніх нормальних властивостей зберігаються.
У основі процесу проектування лежить метод нормалізації, декомпозиція відношення, що знаходиться в попередній нормальній формі, в два або більше за відношення, що задовольняють вимогам наступної нормальної форми.
Найбільш важливі на практикові нормальні форми відносин засновуються на фундаментальному в теорії реляційних баз даних понятті функціональної залежності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Проектування реляційної БД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок