Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Приводи CD-ROM

Приводи CD-ROM

Назва:
Приводи CD-ROM
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,05 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Приводи CD-ROM
CD (Compact Disks - компакт-диски), використалися для аудіоапаратури, були модифіковані для застосування в PC і в даний час вже упевнено увійшли до стандартної комплектації сучасних комп'ютерів.
( Примітка )
Установка приводу CD-ROM в комп'ютер ще не означає, що можна без обмежень працювати з мультимедіа.
До мультимедіа відноситься набагато більше пристроїв, ніж тільки круглий блискучий диск (CD-ROM). Необхідні звукова карта, швидкодійний процесор, акустична система, відповідне програмне забезпечення і т. п.
Сосредотачиваясь на мультимедіа, часто забувають, що CD є прекрасним засобом для зберігання програмних дистрибутивів (Software Distributions). CD є достатньо ємким і, перш за все, компактним носієм. Якщо узяти співвідношення між місткістю носія і його вартістю, то в цьому відношенні CD завжди краще вінчестера.
Успіх апаратних засобів на ринку залежить від наявних програм і майже всі крупні розробники перейшли на використовування CD-ROM (Compact Disk-Read Only Memory).
Принцип дії
Перш ніж розглянути роботу приводів CD-ROM, приведемо невеликий список їхніх чеснот і недоліків.
П в порівнянні з вінчестерами CD значно надійніше в транспортуванні.
Об Компакт-диск має достатньо велику місткість (об'єм даних, що розташовуються на CD, досягає 500-700 мбайт).
П CD практично не зноситься (при відповідній експлуатації).
Об Основний недолік відноситься до методів обробки інформації. Пристрій CD-ROM призначений тільки для читання даних з компакт-диска.
Приводи CD-ROM (мал. 12.1) працюють не так, як всі описані вище електромагнітні накопичувачі інформації. При записі компакт-диск обробляється лазерним променем (без механічного контакту), що випалює ту ділянку, яка
береже логічну одиницю, і залишає незайманим та ділянка, яка береже логічний нуль. Внаслідок чого на поверхні CD утворюються маленькі поглиблення, - так звані питы (Pits).
Перші приводи CD-ROM застосовувалися як зовнішні пристрої. Сучасні ж моделі майже всіх виробників виконуються як внутрішні компоненти PC і мають розміри дисковода 5,25" (мал. 12.2).
Приводи CD-ROM звичайно управляються за допомогою IDE-інтерфейсу, SCSI-інтерфейсу або звукової карти. Ці приводи не треба оголошувати в CMOS Setup.
Технологія виробництва накопичувачів CD-ROM розвивається вже більше десяти років. За цей чималий для комп'ютерних технологій термін змінилося декілька поколінь накопичувачів CD-ROM. Розглянемо основи технології CD-ROM. Товщина компакт-чща складає 1,2 мм, а діаметр - 120 мм. Диск виготовляється з полікарбонату, І який покритий з одного боку тонким металевим шаром, що відображає
(алюмінія, рідше золото) і захисною плівкою спеціального прозорого лака. Інформація на диску записана у вигляді чергувань поглиблень в поверхні металевого шара. Двійковий нуль представляється на диску як у вигляді поглиблення, так і у вигляді основної поверхні, а двійкова одиниця - у вигляді межі між ними.
При кодуванні 1 байт (8 біт) інформації на диску записується 14 битий плюс 3 біта злиття (merge bit). Базова інформаційна одиниця - це кадр (Frame), який містить 24 кодованого байта або 588 біт (24 х (14 + 3) + 180 біт для корекції помилок). Кадри утворюють секторы і блоки. Сектор містить 3234 кодованого байта (2352 інформаційного байта і 882 байта для корекції помилок і управління). Така організація зберігання даних на компакт-диску і використовування алгоритмів корекції помилок дозволяють забезпечити якісне читання інформації з вірогідністю помилки на біт, рівній 10~10.
Відповідно до прийнятих стандартів поверхня диска розділена на три області (мал. 12.3).
П Вхідна область (Lead In) - область у формі кільця, найближчого до центру диска (ширина кільця 4 мм). Прочитування інформації з диска починається саме з вхідної області, де містяться зміст (VolumeTable Contents, VTOC), адреси записів, число заголовків, сумарний час запису (об'єм), назва диска (Dick Label).
П Область даних.
П область (Lead Out) Виходу має мітку кінця диска.
Основною відмінністю структури каталога компакт-диска від структури каталога дискети (або структури каталога DOS) є та, що на CD в системній області записані адреси файлів, що дозволяє здійснювати пряме позиціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Приводи CD-ROM

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок