Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Об'єктивна необхідність, місце та роль інформатизації суспільства

Об'єктивна необхідність, місце та роль інформатизації суспільства

Назва:
Об'єктивна необхідність, місце та роль інформатизації суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Об'єктивна необхідність, місце та роль інформатизації суспільства


Спілкування, комунікації, обмін інформацією властиві усім живим істотам, але в особливому випадку – людині. Одержання інформації з навколишнього світу, її аналіз і генерування складають одну з головних функцій, що відрізняє людину від іншого живого світу. Інформація дозволяє людині орієнтуватися в навколишньому оточенні, стимулює його діяльність, визначає його поводження в конкурентній боротьбі, забезпечує його життєдіяльність.
Головним засобом приборкання інформаційних потоків служило залучення до інформаційної сфери додаткової кількості людей. Із розвитком продуктивних сил, ускладненням виробництва, його спеціалізацією і кооперацією спостерігалося прискорення цього процесу. Це пов'язано з тим, що обсяги інформації постійно збільшувалися, а складність її обробки зростала. У США, наприклад, частка людей, що займаються збором, обробкою і аналізом інформації, у загальній кількості працюючих зросла за останні п'ятдесят років багаторазово і в даний час перевищила 50 %, при цьому вартість документообігу склала 100 млрд дол. на рік. І це явище є характерним для усіх промислово розвинених країн. Таке зростання багато в чому визначається і тим, що продуктивність праці людей, зайнятих в інформаційній сфері, зростає набагато повільніше, ніж у тих, що безпосередньо створюють матеріальні цінності.
Принципові зміни відносно людини до інформації відбулися в зв'язку з новою можливістю перейти від ручних способів збору й обробки інформації до автоматизованого. Комп'ютер, що відкрив для людини майже необмежені можливості в питаннях оперування інформацією, дозволив перетворити її на ресурс, від стану якого залежить розвиток економіки будь-якої країни. Поряд із енерго- і фондоресурсом необхідний і інформаційний ресурс, що визначає ступінь застосування прогресивних технологій.
Інформаційні ресурси – це сукупність інформації, що використовується в усіх сферах людської діяльності: виробництві, науці та техніці, керуванні суспільством і т.д., яка організована та обробляється спеціальним чином. У даний час це поняття широко застосовується поряд із такими поняттями як матеріальні, енергетичні і трудові ресурси.
Майже півсторіччя тому американський математик, батько кібернетики, Норберт Вінер сказав про інформацію: "Інформація є інформація, не матерія і не енергія", бажаючи підкреслити її особливу, нематеріальну сутність. Людству знадобилося 30-40 років (мить у житті цивілізацій), щоб перетворити інформацію з категорії наукової на категорію комерційну, у такий самий принциповий чинник розвитку, як сировина й енергія. Тепер, щоб заповнити запаси сировини й енергії, що зменшуються, людство гостро потребує інформації, що відкриває нові шляхи більш раціонального й ощадливого одержання засобів для підтримки своєї життєдіяльності (рис. 1).
У наш час загальновизнаною стала теза про те, що без накопичення і умілого використання інформації немислимий науково-технічний і соціальний прогрес. Інформація служить визначальним чинником розвитку міжнародної, економічної, технічної і наукової сфер людської діяльності. У сучасному складному і багатоликому світі ні одну значну міжнародну проблему не можна розв'язати без переробки величезних обсягів інформації та налагодження міжнародних комунікаційних процесів.
Звертає на себе увагу одна чудова властивість інформації: будучи акумульованою і обробленою з визначених позицій, інформація дає нові відомості, приводить до нових знань.
Інформаційні ресурси, що є продуктом інтелектуальної діяльності найбільш кваліфікованої й творчо активної частини працездатного населення, в останні роки зростають особливо швидко. Це зростання в останній чверті ХХ ст. досягло таких рекордних розмірів, що багато фахівців почали говорити про "інформаційний вибух" та "інформаційну революцію".
Дійсно, із початку ХХ ст. інформаційний потік збільшився приблизно в 30 разів. Щорічно у світі публікується біля 100 тис. журналів 60 мовами; 5 млн наукових статей, книг, брошур; 2250 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Об'єктивна необхідність, місце та роль інформатизації суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок