Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Концепція процесу

Концепція процесу

Назва:
Концепція процесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
РЕФЕРАТ
На тему:
Концепція процесу


1. Процеси
Процес — мінімальний програмний об'єкт, що володіє власними системними ресурсами (запущена програма).
1.1. Класифікація процесів.
По тимчасових характеристиках розрізняють інтерактивні, пакетні процеси і процеси реального часу. Час існування інтерактивного процесу визначається реакцією ЕОМ на запит обслуговування і складає секунди. Процеси реального часу мають гарантований час закінчення роботи і час реакції мсек. Пакетні процеси запускаються один вслід за іншим і час реакції години і більше.
По генеалогічній ознаці розрізняють процеси, що породжують і породжені.
По результативності розрізняють еквівалентні, тотожні і рівні процеси.
Всі вони мають однаковий кінцевий результат, але еквівалентні процеси можуть реалізовуватися як на одному; так і на багатьох процесорах поодинці або різних алгоритмах, тобто і вони мають різні траси, які визначають порядок і час перебування процесу в різних станах. Тотожні процеси реалізуються за однією і тією ж програмою, але мають різні траси. Однакові процеси реалізуються за однією програмою і мають однакові траси.
За часом розвитку процеси діляться на послідовні, паралельні і комбіновані (для останніх є крапки, в яких існують обидва процеси, і крапки, в яких існує тільки один процес).
По місцю розвитку процеси діляться на внутрішні (реалізуються на центральному процесорі) і зовнішні (реалізуються на зовнішніх процесорах). По приналежності до операційної системи процеси бувають системні (виконують програму з складу ОС) і призначені для користувача.
По зв'язності розрізняють процеси:
а) взаємозв'язані, які мають якийсь зв'язок (просторово-часову, управляючу, інформаційну);
б) ізольовані — слабо зв'язані;
в) незалежні, які використовують сумісні ресурси, але мають власні інформаційні бази;
г) взаємодіючі — мають інформаційні зв'язки і розділяють загальні структури даних;
д) взаємозв'язані по ресурсах;
е) конкуруючі.
Порядок взаємозв'язку процесів визначається правилами синхронізації. Процеси можуть знаходитися у відношенні:
а) передування — один завжди знаходиться в активному стані раніше, ніж інший;
б) пріоритетності — коли процес може бути переведений в активний стан тільки в тому випадку, якщо в стані готовності немає процесів з вищим пріоритетом, або процесор вільний, або на ньому реалізується процес з меншим пріоритетом;
в) взаємного виключення — в процесі використовується загальний критичний ресурс, і процеси не можуть розвиватися одночасно: якщо один з них використовує критичний ресурс, то інший знаходиться в стані очікування.
1. 2.Нитки
Багатозадачність є найважливішою властивістю ОС. Для підтримки цієї властивості ОС визначає й оформляє для себе ті внутрішні одиниці роботи, між якими і буде розділятися процесор і інші ресурси комп'ютера. Ці внутрішні одиниці роботи в різних ОС носять різні назви - задача, завдання, процес, нитка. У деяких випадках сутності, що позначаються цими поняттями, принципово відрізняються один від одного.
Говорячи про процеси, ми відзначали, що ОС підтримує їхню відособленість: у кожного процесу мається свій ВАП, кожному процесу призначаються свої ресурси - файли, вікна, семафори і т.д. Така відособленість потрібна для того, щоб захистити один процес від іншого, оскільки вони, спільно використовуючи всі ресурси машини, конкурують один з одним. У загальному випадку процеси належать різним користувачам, що розділяють один комп'ютер, і ОС бере на себе роль арбітра в суперечках процесів за ресурси.
При мультипрограмуванні підвищується пропускна здатність системи, але окремий процес ніколи не може бути виконаний швидше, ніж якби він виконувався в однопрограмному режимі (усякий поділ ресурсів сповільнює роботу одного з учасників за рахунок додаткових витрат часу на ОЧІКУВАННЯ звільнення ресурсу). Однак задача, розв'язувана в рамках одного процесу, може мати внутрішній паралелізм, що у принципі дозволяє прискорити її рішення. Наприклад, у ході виконання задачі відбувається звертання до зовнішньому пристрою, і на час цієї операції можна не блокувати цілком виконання процесу, а продовжити обчислення по іншій "галузі" процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Концепція процесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок