Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Захист доменних імен від їх захоплення (кіберсквоттінгу)

Захист доменних імен від їх захоплення (кіберсквоттінгу)

Назва:
Захист доменних імен від їх захоплення (кіберсквоттінгу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,93 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Захист доменних імен від їх захоплення (кіберсквоттінгу)


В даний час стрімко зростає роль мережі Інтернет, як глобального та соціального інструменту. В геометричній прогресії зростають об'єми торгівлі через мережу, тому будь-яка поважаюча себе організація має власне "представництво" в мережі. Виникає питання: яким чином поступати таким організаціям з визначеними фірмовими найменуваннями та правом інтелектуальної власності, яким вони володіють у вигляді товарних знаків, коли вони заходять в мережу Інтернет і знаходять домен, в котрому треті особи використовують їх товарний знак або ж його частину?
"Родина" товарних знаків та фірмових найменувань, новим членом котрої нещодавно стало доменне ім'я, охороняється правом вже більше ста років. Однак проблеми в цілому це не вирішує, оскільки доменне ім'я - категорія специфічна і характеризується певними особливостями. Кіберсквоттінг (cybersquatting), захоплення доменних імен та використання їх в недобросовісній конкуренції - проблема, котра стала головним болем для багатьох світових компаній. Найпоширеніший вид кіберсквоттінгу спрямований на залучення в обіг фірмових найменувань відомих компаній та їх торгових марок. З точки зору можливості заробітку на продажу таких адресів - даний напрямок є найперспективнішим, а тому і найконфліктнішим. Очевидно, що компанії не хочуть платити гроші за власні ж активи, незважаючи на те, що на Заході деякі структури готові викласти немалу суму за адреси із значенням типу business.com.
Сьогодні з різних джерел надходять пропозиції щодо проектів швидкого збагачення: ось, якщо б передбачити, якими доменами в недалекому майбутньому буде вигідно володіти, можна було б зареєструвати їх і потім продати за поважну суму. Сьогодні, появляються цілі компанії, котрі займаються захопленням доменних імен.(cybersquatters. - укр. переклад "хаппери").
Донедавна, для багатьох чесних Інтернет-користувачів захоплення доменів з відомими торговими марками залишалось неприємністю, проти якої не існувало ефективної панацеї. Однак в грудні 1998 року після гучного судового процесу, доменне ім'я вперше в історії було передане законному власнику торгової марки (домен www.worldwrestlingfederation.com.). З того часу, питання пов"язані з реєстрацією доменів почала вирішувати Всесвітня Організація Інтелектуальної Власності (WIPO).
Діючий під егідою WIPO, Центр посередництва і арбітражу (ЦПА, Arbitration and Mediation Center), який був створений з метою вирішення спорів, котрі виникають у зв'язку із зловмисною реєстрацією доменних імен, котрі є ідентичними з зареєстрованими або ж загальновідомими товарними знаками, отримав першу заяву про доменний конфлікт 2 листопада 1999 року. Сьогодні в ЦПА надійшло більш ніж 700 заяв. Процедура доменного арбітражу прийнята всіма реєстраторами в доменах рівня "com", "net", "org", а також адміністраторами більш ніж 50 національних доменів верхнього рівня. Заявники - це, як правило, організації та компанії, оскільки частка фізичних осіб, котрі захищають свої права на доменні імена становить лише 1,6% справ. Щодо відповідачів, то 63% припадає на компанії, а 37% на фізичних осіб, при чому компанії порушують чужу територію, як правило, не знаючи про це, в той час коли фізичні особи свідомо блокуюь доменні імена.
Згодом, "хаппери" знайшли новий спосіб заробітку - захоплення доменів з іменами знаменитих особистостей. Результати не заставили себе довго чекати; влітку 1999 року після двох судових прецедентів, в результаті котрих були повернені доменні імена британській письменниці Дженет Уінтерстон та американській кіноактрисі Джулії Робертс, WIPO сформолювала нове правило про те, що ім'я знаменитості і є його/її торговою маркою і не потребує спеціальної реєстрації в якості торгової марки. З того часу над Інтернет-злочинцями повисла реальна загроза втрати заробітку. Незважаючи на це кількість доменних конфліктів не зменшується, а світовий досвід в галузі Інтернету збагачується новими процесами.
Знову ж таки, констатуючи факт відсутності детальної законодавчої регламентації реєстрації доменних імен в Україні, доводиться говорити про особливу складність ситуації для наших співвітчизників, у час, коли потрібно бути готовим до боротьби з "новим видом ворога", а саме, з загарбниками доменних імен, котрі незабаром представлятимуть реальну загрозу для української мережевої спільноти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Захист доменних імен від їх захоплення (кіберсквоттінгу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок