Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Процесор

Процесор

Назва:
Процесор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Процесор


План
1. Архітектури процесорів. 1.1 RISC.
1.2. CISC.
1.3. Параметри процесорів.
1.4. Процес виробництва.
2. Процесори Intel Architecture.
2.1. Історія процесорів ІА.
2.2. Як працюють процесори ІА-32.
2.3. Сучасні процесори ІА-32.
2.4. Процесори ІА-64.


Архітектури процесорів
Процесор, або більш повно — мікропроцесор, який також часто називають ЦПП (CPU — central processing unit) є центральним компонентом комп'ютера. Це розум, який прямо або опосередковано керує усім, що відбувається усередині комп'ютера.
Коли фон Нейман уперше запропонував зберігати послідовність інструкцій, так звані програми, у тій самій пам'яті, що й дані, це була дійсно новаторська ідея. Опублікована вона в «First Draft of a Report on the EDVAC» у 1945 p. Цей звіт описував комп'ютер, що складається з чотирьох основних частин: центрального арифметичного пристрою, центрального керуючого пристрою, пам'яті й засобів введення-виведення.
Сьогодні майже всі процесори мають фон-нейманівську архітектуру.
Кожен мікропроцесор має певну кількість елементів пам'яті, що називаються регістрами, арифметично-логічний пристрій (АЛП) і пристрій керування.
Регістри використовуються для тимчасового зберігання виконуваної команди, адрес пам'яті, оброблюваних даних й іншої внутрішньої інформації мікропроцесора.
В АЛП здійснюється арифметична й логічна обробка даних.
Пристрій керування реалізує тимчасову діаграму і виробляє необхідні керуючі сигнали для внутрішньої роботи мікропроцесора й зв'язку його з іншою апаратурою через зовнішні шини мікропроцесора.
Сьогодні існує кілька напрямків у виробництві мікропроцесорів. Вони розрізняються за принципами побудови архітектури процесора. Найбільш розповсюдженими є архітектури RISC і CISC.
RISC
Мікропроцесори з архітектурою RISC (Reduced Instruction Set Computers) використовують порівняно невеликий (скорочений) набір найбільш вживаних команд, визначений у результаті статистичного аналізу великого числа програм для основних областей застосування CISC - процесорів вихідної архітектури. Усі команди працюють з операндами і мають однаковий формат. Звертання до пам'яті виконується за допомогою спеціальних команд завантаження регістра й запису. Простота структури і невеликий набір команд дозволяють повністю реалізувати їхнє апаратне виконання й ефективний конвеєр при невеликому обсязі устаткування.
Арифметику RISC - процесорів вирізняє високий ступінь дроблення конвеєра. Цей прийом дозволяє збільшити тактову частоту (отже, і продуктивність) комп'ютера; чим елементарніші дії виконуються в кожній фазі роботи конвеєра, - тим вищою є частота його роботи. RISC - процесори із самого початку були орієнтовані на реалізацію всіх можливостей прискорення арифметичних операцій, тому їхні конвеєри мають значно вищу швидкодію, ніж CISC-процесори. Тому RISC - процесори в 2—4 рази швидші, ніж CISC- процесори зі звичайною системою команд, що мають таку ж саму тактову частоту, і більш високопродуктивні, незважаючи на більший розмір програм. RISC- архітектура побудована на 4 основних принципах:
1. Будь-яка операція повинна виконуватися за один такт, незалежно від її типу.
2. Система команд повинна містити мінімальну кількість найчастіше використовуваних найпростіших інструкцій однакової довжини.*
3. Операції обробки даних реалізуються тільки у форматі «регістр — регістр» (операнди вибираються з оперативних регістрів процесора, і результат операції записується також у регістр; а обмін між оперативними регістрами й пам'яттю виконується тільки за допомогою команд завантаження/запису).
4. Склад системи команд повинен бути «зручним» для компіляції операторів мов високого рівня.
Ускладнення RISC- процесорів фактично наближає їхню архітектуру до CISC-архітектури.
Сьогодні кількість процесорів із RISC- архітектурою істотно зросла і їх виробляють усі провідні фірми США, у тому числі фірми Intel, Motorola — виробники основних сімейств процесорів із CISC-архітектурою.
CISC
Мікропроцесори з архітектурою CISC (Complex Instruction Set Computers, архітектура обчислень із повною системою команд) реалізують на рівні машинної мови комплексні набори команд різної складності, від простих, характерних для мікропроцесора першого покоління, до дуже складних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Процесор

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок