Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Форми протидії розслідуванню злочинів, вчинених у сфері комп'ютерних технологій

Форми протидії розслідуванню злочинів, вчинених у сфері комп'ютерних технологій

Назва:
Форми протидії розслідуванню злочинів, вчинених у сфері комп'ютерних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,37 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Форми протидії розслідуванню злочинів, вчинених у сфері комп'ютерних технологій
При розкритті й розслідуванні злочинів у сфері комп’ютерної інформації найчастіше виникає необхідність не стільки в одержанні або відстеженні повідомлень, переданих по мережах електрозв’язку в реальному масштабі часу, скільки в діяльності, спрямованій на пошук комп’ютерної інформації при наявності достатніх підстав вважати, що вона має істотне значення для встановлення істини в справі. Однак розшук комп’ютерної інформації часто пов’язаний з протидією розслідуванню.
Боротьба зі злочинністю має здійснюватися насамперед в інтересах захисту прав і свобод громадян. Тому при опитуванні громадян на поставлене запитання “Як ви оцінюєте діяльність держави по боротьбі зі злочинністю?” позитивно відповіли всього 2,6% громадян, задовільно – 21,3%, незадовільно – 47,5% і вкрай негативно – 28,6%.
Діапазон основних недоліків у діяльності держави по боротьбі зі злочинністю розподілився від глобальних – відсутність цілеспрямованої і предметної діяльності державних органів боротьби зі злочинністю до часткових, але важливих, як, наприклад, невиплата зарплати. В трійку головних причин незадовільної діяльності по боротьбі зі злочинністю найчастіше включали:
1) підвищення рівня професіоналізму злочинців;
2) корумпованість державних структур;
3) низький рівень матеріально-технічного забезпечення.
За даними дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, головними причинами неефективності боротьби зі злочинністю є:
1) наявність у високих посадових осіб багатьох привілеїв – 61,2%;
2) використання бюджетних коштів не за призначенням – 50,6%;
3) на практиці більшість не дотримується вимог закону – 48,1%;
4) продажність працівників державних органів – 46%;
5) закони не передбачають санкції за дії, які за своєю суттю є злочинами, – 36,5% (Бахин В.П., Карпов Н.С. Некоторые аспекты изучения практики борьбы с преступностью. – К., 2002. – С. 8.).
ПРОТИДІЯ РОЗСЛІДУВАННЮ
Проблема протидії розслідуванню останнім часом набула особливої актуальності й гостроти. Це перш за все пов’язано розмахом організованої злочинної діяльності, з корумпованістю працівників владних структур і правоохоронних органів. Раніш під протидією розслідуванню розуміли переважно різні форми й способи приховування злочинів. Сьогодні протидія розслідуванню може бути визначена як навмисна діяльність з метою перешкоджання встановленню істини в кримінальній справі.
Протидія розслідуванню (в прагненні уникнути відповідальності за вчинене) завжди супроводжувалась вчиненням злочинів. За період існування злочинності вона розвилася від елементарних кроків до системи витонченої і відкритої протидії діяльності державних органів боротьби зі злочинністю (Карагодин В.Н. Преодоление противодействия предварительному расследованию. – Свердловск, 1992.).
Сучасна протидія розслідуванню змінилися не тільки якісно (нові форми, засоби й методи її здійснення), а й масштабно, особливо в рамках діяльності організованої злочинності. Тому якщо раніше можна було вважати, що майстерності та засобів, які знаходилися в арсеналі слідчих і оперативних працівників, було достатньо для виявлення й подолання хитрощів і вивертів злочинців з метою ухилення від відповідальності, то тепер цього вочевидь мало, оскільки їм протистоїть не просто більш професійний та оснащений сучасними технічними можливостями злочинець, а армада сил і коштів об’єднаної та організованої злочинності, яка наважується на боротьбу з державою.
Враховуючи це, для розробки й реалізації дієвих заходів для подолання протидії розслідуванню необхідно всебічне й глибоке вивчення сучасного феномену протидії як складового елемента протистояння злочинності та суспільства. Слід чітко виділяти й розмежовувати дві складові частини – те, що може викриватися й переборюватися на рівні діяльності правоохоронних органів, і те, що може бути переборено лише за рахунок можливостей держави і суспільства в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Форми протидії розслідуванню злочинів, вчинених у сфері комп'ютерних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок