Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основні елементи ринкової економіки та її інформаційна складова

Основні елементи ринкової економіки та її інформаційна складова

Назва:
Основні елементи ринкової економіки та її інформаційна складова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,40 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Основні елементи ринкової економіки та її інформаційна складова


Розпад адміністративно-командної системи господарювання і перехід до ринку в нашій країні виявив брак спеціальних знань про структури і механізми ринкової економіки.
У сучасній мовній практиці термін «економіка» має, щонайменше, три значення:
сукупність виробничих відносин суспільства, його економічний базис;
національне господарство країни, яке включає галузі матеріального виробництва і невиробничої сфери;
наукова дисципліна, що займається вивченням секторів (промисловість, сільське господарство, послуги) і галузей господарства країни або окремих її регіонів, а також деяких умов та елементів виробництва.
У кожному конкретному випадку ми вкладаємо в цей термін конкретне значення: якщо йдеться про те, що соціалістичній економіці притаманне явище постійного дефіциту, то мається на увазі перше значення; якщо говоримо, що економіка країни перебуває у кризовому стані, то маємо на увазі стан національного господарства загалом; якщо ж говоримо, що вивчення економіки допомагає зрозуміти рішення уряду, розвиток бізнесу, поведінку населення, то маємо на увазі економічну науку.
Саме останнє значення є ключовим у цьому навчальному посібнику.
Існує досить багато визначень економіки як науки. Не аналізуючи їх, скористаємося найбільш поширеним: економіка — це наука про те, як окремі люди і суспільство протягом часу, за допомогою грошей і без їх участі, використовують обмежені ресурси для виробництва корисних продуктів і розподіляють їх серед різних груп людей.
Успішне вивчення економіки саме по собі не є запорукою успіху в житті, в підприємницькій діяльності. Навчитися успіш-ному веденню бізнесу можна тільки займаючись бізнесом. Але знання економічних проблем необхідне не лише тим, хто в своїй професійній діяльності тісно з ними пов’язаний. Теоретична економіка вчить розуміти складний економічний світ, формує громадську свідомість, виробляє економічний тип мислення.
У сучасному світі не зустрічаються ні суто командні економіки, де все, від виробництва до розподілу, регулюється державою, ні суто ринкові, де держава взагалі не втручається у виробництво і розподіл. Сучасна ринкова економіка — це змішана економіка, в якій виробництво розвивається під дією власних ринкових сил, що спрямовують підприємницьку активність виробників, а держава регулює цей процес, установлюючи правову структуру бізнесу і контролюючи дотримання її, здійснює різні соціальні та політичні програми. Отже, сучасна ринкова (змішана) економіка — це надзвичайно складний господарський організм, який складається з механізмів внутрішнього (ринкового) і зовнішнього (державного) регулювання.
Оскільки у посібнику розглядається така специфічна сфера економіки, як інформаційна, нагадаємо основні деталі та інструменти ринкового механізму. Це необхідно для розуміння питань, які розглядаються у взаємодії із загальними законами та закономірностями ринкової економіки.
Основними суб’єктами господарської діяльності в ринковій економіці є домашні господарства, організації бізнесу та уряд (держава). Такий поділ відображає дві сфери економічної активності людей:
споживчу сферу економіки — її основною економічною функцією є споживання кінцевих продуктів і послуг, що виробляються бізнесом. Структурною одиницею цієї сфери економіки зазвичай є «середня» сім’я, що веде окреме домашнє господарство, має спільну власність, отримує спільний дохід і має у середньому сталу структуру витрат;
сферу ділової активності — саме вона є головною. Структурними елементами цієї сфери економічної діяльності є організації бізнесу та урядові (державні) інститути. Урядові (державні) інститути — це, здебільшого, неприбуткові бюджетні організації, що виконують функції державного управління країною та регулювання економіки на різних рівнях — від загальнонаціонального до місцевого.
Організації бізнесу — це, в основному, приватні фірми різного господарського статусу — від індивідуальних до великих акціонерних компаній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основні елементи ринкової економіки та її інформаційна складова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок