Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційна сфераекономіки та її структура

Інформаційна сфераекономіки та її структура

Назва:
Інформаційна сфераекономіки та її структура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,48 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Інформаційна сфераекономіки та її структура


Економічною наукою, як вітчизняною, так і зарубіжною, не вироблено єдиного загальноприйнятого трактування поняття «інформаційна сфера економіки». Для позначення її використовуються різні терміни: «інформаційна економіка» (information economy), «індустрія знань» (knowledge industry), «інформаційна індустрія» (information industry) «інформаційна галузь» та ін.
До перших зарубіжних дослідників структури інформаційної сфери слід віднести американського економіста Ф. Махлупа — автора концепції індустрії знань, який цю частину економіки розглядав як сукупність різних об’єктів, що виробляють знання, інформаційні товари та послуги як для себе, так і для інших. Ним було введено поняття «сфера виробництва та розповсюдження знань». Знання — це «дещо, відоме комусь», а виробництво знань — це процес, за допомогою якого «хтось дізнається про що-небудь, до того йому невідоме», навіть якщо воно відоме іншим. Розповсюдженням знань займається «кожний, хто повідомляє вам щось, чого ви не знали, погано знали або забули» .
За Ф. Махлупом, «індустрія знань» включає численні види людської діяльності, які можуть бути об’єднані у такі п’ять груп:
наукові дослідження та розробки;
освіта;
засоби масового спілкування;
інформаційні машини;
інформаційні послуги.
У цій індустрії зайняті представники різних спеціальностей:
«творці оригінальних знань»;
аналізатори;
передавачі;
перетворювачі інформації;
інтерпретатори інформації.
Ці види діяльності є складовою валового продукту за трьох умов:
1) якщо їх можна включити в «індустрію знань»;
2) якщо виробництво та розповсюдження знань «вимагає оплачуваних послуг людини або оплачуваних матеріалів та обладнання і ці витрати піддаються обліку»;
3) якщо ці знання є кінцевим продуктом, а не напівфабрикатом.
Автори іншого дослідження («Економіка інформації» — дев’я-титомне видання, випуск якого завершено у 1977 р., у США) віднесли до інформаційної сфери економіки вісім великих галузей, а саме:
виробництво знань;
розповсюдження знань;
страхування;
рекламу;
переробку та передавання інформації;
інформаційні товари (від авторучки до ЕОМ);
окремі напрями діяльності урядових установ;
будівлі, конторське та ділове обладнання і меблі.
Ще один американський вчений — М. Порет у кінці 70-х рр. значно вдосконалив концепцію інформаційної економіки та розробив методологію всебічного аналізу її. В основу своєї концепції він поклав поняття «інформаційна діяльність». Інформація, за М. Поретом, — це дані, які організуються та передаються. Інформаційна діяльність включає всі ресурси, використовувані під час виробництва, оброблення та розподілу інформаційних товарів і послуг. Учений розглядає види інформаційної діяльності як своєрідні «будівельні блоки», з яких складається інформаційна економіка як частина національної економіки. У свою чергу, інформаційну економіку М. Порет поділяє на два сектори: первинний, для якого інформаційна діяльність є основною, і вторинний, для якого інформаційна діяльність є допоміжною.
Галузі, що входять до первинної частини інформаційної економіки, виробляють товари та послуги, пов’язані з виробництвом, обробленням, розподілом та передаванням інформації. Ця частина економіки забезпечує технологічну основу інформаційних процесів і включає товари та послуги, які безпосередньо переносять інформацію (наприклад, книги), а також прямо використовуються у виробництві, обробленні та розподілі інформації (наприклад, ЕОМ). До цієї первинної частини інформаційної економіки М. Порет включив такі види діяльності:
виробництво знань і винахідницьку діяльність;
розповсюдження інформації та зв’язок;
страхування;
координаційні галузі;
оброблення інформації;
виробництво інформаційних товарів;
управлінську діяльність;
інформаційну інфраструктуру.
Вторинна частина інформаційної економіки охоплює галузі, в яких здійснюється інформаційна діяльність для виробництва «неінформаційних» товарів і послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Інформаційна сфераекономіки та її структура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок