Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Робота в Web

Робота в Web

Назва:
Робота в Web
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,11 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Організація World Wide Web (WWW). Поняття про мову HTML, Web-сторінку, гіпертекстові документи, Web-броузери.

В Iнтернеті існує ряд протоколів, побудованих на базових протоколах TCP/IP, які пропонують різноманітний сервіс. Останнім часом найбільш популярним сервісом в Iнтернеті став сервіс WWW(World Wide Web - Всесвітня павутина). В основу даної системи покладено поняття гіпертексту, тобто безліч окремих текстів, які мають посилання один на одного. Слова, що містяться в одному документі, ніби "прив'язані" до інших документів. Наприклад, якщо в змісті книжки замість номерів сторінок поставити посилання на відповідні частини тексту і створити можливість переходу за цими посиланнями, то таку книжку буде зручніше читати. Оскільки посилання можуть вказувати на документи в Iнтернеті в будь-якому куточку Землі, то дана система одержала назву Всесвітньої павутини. Для роботи зі Всесвітньою павутиною використовується спеціальний протокол НТТР(Hyper Text Transfer Protocol) - протокол передачі гіпертексту.

Гіпертекст - це текст із виділеними фрагментами, що відіграють роль посилань, активізація яких спричиняє виконання певних дій, наприклад: виведення графічного зображення, відтворення звуку, відкриття нового документу тощо. Дії, які асоціюються з певними гіперпосиланнями, можуть виконуватися автоматично (наприклад, вставка малюнка в певне місце тексту або програвання музичної мелодії під час читання документа).

Гіпертекстові документи створюються за допомогою HTML(Hyper Text Markup Language) - спеціальної мови розмітки гіпертексту. Документ у Всесвітній павутині, написаний на мові HTML і доступний для перегляду користувачем, називається Web-сторінкою. Технологія WWW була розроблена Європейською лабораторією фізики елементарних частинок. Принцип роботи у Всесвітній павутині схожий на роботу з енциклопедією: ви читаєте одну певну статтю і, користуючись посиланнями, що зацікавили вас, читаєте ще й інші статті. Крім тексту в документах WWW можуть знаходитися графічні зображення, звуки і відео кліпи.

Щоб почати користуватися World Wide Web, потрібно з'єднатися з мережею Iнтернет і мати в наявності спеціальну програму-провідника по Всесвітній павутині. Така програма називається Web-броузером (browser-провідник), вона може відображати різноманітні типи інформації Web і переходити з теми на тему за гіпертекстовими посиланнями, які вбудовані в Web-документи.

Гіпертекстові зв'язки(посилання) виділяються на екрані кольором або/і підкреслюються. Якщо вибрати деякий гіпертекстовий зв'язок, Web-броузер відобразить документ, на який вказує даний зв'язок. Найчастіше використовуються броузери, які входять в пакети програм для роботи з Iнтернетом: Internet Explorer і Netscape Navigator. Крім того, деякі комерційні діалогові служби, наприклад, America Online, мають свої власні броузери.

Зауважимо, що для перегляду файлів, написаних мовою HTML, потрібно виконати такі дії:

• Запустіть броузер.

• Виберіть команди Файл->Открыть і вкажіть у діалоговому вікні шлях до файла.

Серфінг Iнтернета.

Зауважимо, що можливість швидкого переходу з одного місця Iнтернета до іншого, прийнято називати серфінгом(навігацією) Iнтернета. Для подорожі Всесвітньою павутиною перш за все необхідно знати адресу потрібних вузлів в Iнтернеті. Таку інформацію можна одержати декількома способами, зокрема:

• дізнатися з реклами, періодичних видань, від знайомих;

• скористатися пошуковими системами, задавши критерій для пошуку інформації;

• подорожувати Iнтернетом, розпочавши подорож у вузлах з великою кількістю посилань на інші вузли.

Після відвідин кожного сайта, на який існує посилання, варто повернутися до початкової точки подорожі, після чого можна переходити на інші сторінки Iнтернета. Під час подорожі, крім цікавої інформації, можна познайомитися з різними способами оформлення Web-сторінок та розмаїттям вузлів в Iнтернеті.

Загальні алгоритми пошуку інформації в Iнтернеті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Робота в Web

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок