Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Бази даних у Internet

Бази даних у Internet

Назва:
Бази даних у Internet
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Бази даних були природньо поєднані з WWW і CGI з самого початку Web. Фактично, Web є неосяжною всесвітньою базою даних, колекцією даних і ресурсів, доступних за допомогою клацання мишкою.

На вищому рівні, взаємодія з серверними базами даних є одним з найбільш природних застосувань CGI. Кінцевий користувач може представити запит через форму і мати результати, які показуються безпосередньо назад до його вікна перегляду.

Через те, що протягом транзакції з базою даних взаємодія у реальному часі звичайно не потрібна, однієї з головних перешкод CGI (відсутність постійного зв'язку) уникають одразу. Крім того, розмір бази даних майже не впливає на швидкість транзакції, тому що до клієнта посилаються тільки результати запиту. (Будь-хто, хто використовував один з пошуковиків Web, - наприклад, AltaVista або Lycos, може підтвердити це.)

Хоч будь-який вид бази даних доступний через CGI, є декілька типів баз даних, які стали дуже популярними на Павутині:

• Невеликі текстові бази даних. Вони є найлегшими для створення та корисними для багатьох малих або середніх задач. Ці бази даних є просто файлами ASCII з розмежуванням або записами фіксованої довжини. Адресні книги, списки, і такі інші бази даних з обмеженим рядом елементів добре відповідають вимогам саме цього методу.

• Бази даних Web. Природніми кандидатами для баз даних Web є безпосередньо Web. Служби, які контролюють великі порції Павутини (наприклад, Usenet, Gopher, і так далі) виникають дуже часто. Це можна також застосувати до локальних мереж і єдиних машин. Індексне програмне забезпечення, подібне до freeWais або Ice може створити базу даних повного сайту, який потім буде доступний через програми CGI.

• Великі серверні бази даних. Великі бази даних взагалі зберігаються в сервері деякої бази даних (навіть якщо сервер є також клієнт, як наприклад найбільш загальні базові бази даних Windows). Поки сервер має деякий інтерфейсний метод для інших програмам, інформація в цих базах даних буде доступна з програм CGI.

Практично, бази даних Web можуть бути деякою комбінацією вищевказаних. Кожна база даних має власні потреби, і програми CGI часто повинні бути налагодженими, щоб відповідати вимогам вашої конкретної бази даних.

Інтерфейси Баз даних

Для ефективного поєднання вашої бази даних з Web без будь-яких втрат, CGI повинен використовуватися як в інтерфейсі так і в реалізації взаємодії бази даних.

Інтерфейс CGI

Поперше, треба розглянути те, як користувач збирається ввести запити до бази даних. Форма HTML є найбільш загальним шляхом для користувача, щоб представити інформацію, хоч є і інші шляхи. Як приклад, розглянемо інтерфейс до адресної книги. Проста форма могла б бути схожою з цим:

My Address BookWelcome to my address book

To find addresses that match a certain category, fill in that category and

then press 'submit'.Name:

Phone:

Street Address:

City: State:

Zip:Ця форма викликає CGI-скрипт address.cgi. Це є інтерфейс взаємодії з базою даних. Намір інтерфейсу - забрати дані з форми, проаналізувати їх, і передати запит до бази даних. Якщо база даних є текстовим ASCII-файлом, інтерфейс є також і реалізацією. Він повинний зробити пошук, інтерпретувати дані, і потім передати результати назад до клієнта. Для серверів баз даних (включаючи такі індекси Web,як freeWais і Ice), інтерфейс повинний надати запиту форму, яку сервер зрозуміє, і потім передати запит до сервера. CGI-програма повинна потім забрати результати і передати їх до користувача. Дуже часто в цьому випадку інтерфейси і реалізації містяться в тій же програмі. На системах, які підтримують це (UNIX, Amiga, і інші), для цього можна застосовувати розгалуження процесу. У Windows-середовищі, необхідні спеціальні програми, які використовують OLE або деякий інший тип зв'язку.

Щоб повернутися до прикладу адресної книги, можна створити в даний момент програму CGI, яка відповість запиту клієнта.

По-перше, нам потрібно знати формат бази даних безпосередньо. Малий текстовий формат є достатнім для наших потреб. Ми повинні використовувати розмежовані дані, хоч записи фіксованої довжини повинні також працювати. Запис прикладу слідує:

0:Elmer J. Fudd:555-1234:42 Jones Lane:Chuckville:CA:90210

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Бази даних у Internet

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок