Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Довірчі домени мережі Windows NT

Довірчі домени мережі Windows NT

Назва:
Довірчі домени мережі Windows NT
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
95,42 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Перш ніж розповідати про довірчі домени ОС Windows NT, необхідно ознайомитись з моделями побудови мереж на базі цієї ОС, оскільки поняття “довірчі домени" не можливо розуміти без хоча б уяви про моделі побудови мереж.

Мережеві моделі:

Робочі групи і домени

У мережах NT основі Windows NT використовуються дві моделі побудови мереж: модель робочих груп (workgroup model) і доменна модель(domain model). Ми розглянемо їх відмінності і поговоримо про довірчі відносини (trust relationships) між доменами, що дозволяють спростити управління великою мережею з безліччю доменів.

Модель робочих груп

Робоча група (workgroup) це організаційна одиниця, що являє собою набір згрупованих разом комп'ютерів. Робочі групи дозволяють об'єднувати робочі станції, що не входять в домен (domain). У кожного комп'ютера з Windows NT є своя база облікових записів і своя політика захисту.

Адміністрування робочої групи аналогічно адмініструванню одного комп'ютера. Всі адміністративні дії, що виконуються застосовуються тільки до однієї робочої станції.

Навіщо ж така організація потрібна, що вона дає? Відповідь проста. З позиції користувача, це простий спосіб візуального групування комп'ютерів при перегляді ДОСТУПНИХ мережевих ресурсів. Користувачеві легше здійснювати доступ до комп'ютерів в своїй групі на екрані вони зібрані в одному місці. При цьому незалежно від того, скільки реально комп'ютерів у відділі або підрозділі, користувач має справу тільки з цією групою і не тратить час на пошуки потрібного.

Окрема робоча станція на основі Windows NT окремий випадок робочої групи, що складається з одного комп'ютера. При цьому може навіть не бути постійних зв'язків даної робочої станції з іншими комп'ютерами. Це не самий популярний спосіб роботи в Windows NT, але іноді виникає необхідність в індивідуальному захисті кожної робочої станції. На відміну від інших операційних систем (на зразок MS-DOS або OS/2) окремий комп'ютер Windows NT володіє вбудованою процедурою реєстрації і контролю доступу.

Доменна модель

По мірі зростання управління робочою групою ускладнюється внаслідок повної децентралізації баз облікових записів і засобів захисту. Для забезпечення надійного захисту і спрощення управління мережею Windows NT Server пропонує доменну модель захисту.

Доменом називається сукупність комп'ютерів, що характеризується наявністю загальної бази облікових записів користувачів і єдиної політики захисту. Централізовані засоби управління обліковими записами користувачів політикою захисту дозволяють адміністратору ефективно підтримувати захист системи в рамках відділу, підрозділу і всього підприємства.

У кожного домена є своє унікальне ім'я, яке відображає або його функціональне призначення (скажемо. DEVELOPERS_DOM), або місцезнаходження (MOSCOW_EAST), або щось, зрозуміле користувачу (НА ЗРАЗОК MASTER_DOM1). Російські(українські) символи в імені домена використати не можна, оскільки це може викликати проблеми сумісності.

Довірчі відносини

У доменній моделі захист реалізовується з допомогою Windows NT Server встановленням довірчих відносин. Так називається зв'язок між доменами, що дозволяє користувачам одного домена дізнатися про користувачів і ресурси іншого. У довірчих відносинах беруть участь довіряючий домен (trusting domain) і доверюваний домен (trusted domain). Довіряючий домен розпізнає облікові записи всіх користувачів і груп користувачів довірюваного домена. Ці облікові записи можна вмістити в локальні групи довіряючого домена для призначення ним прав і привілеїв.

Довірчі відносини дозволяють користувачеві, що має обліковий запис в одному домені, здійснювати доступ ДО ресурсів всієї мережі.

Довірчі відносини - це, по суті, адміністративні і комунікаційні зв'язки. Коли вони встановлені, користувачі одного домена мoжуть ЗВЕРТАТИСЯ до ресурсів іншого. І все ж в більшій мірі такі відносини засіб адміністрування, а не параметр, що привласнюється системою користувачеві і їх треба розглядати з точки зору адміністрування облікових записів, але не як можливість використання ресурсів.

Довірчі відносини спрощують адміністрування мережі шляхом об'єднання двох І більше доменів в один адміністративний вузол. Допустимо, ПРИ наявності чотирьох доменов стандартна схема передбачає чотири різні бази SAM з роздільним адмініструванням. Встановивши ж між доменами довір'я, ви обійдетеся однією базою і невеликою кількістю груп.

Підкреслимо: перша перевага довірчих відносин в тому, що користувач отримує доступ до всіх ресурсів мережі, не виконуючи додаткової реєстрації. Друге: адміністратор мережі може управляти всією мережею з одного місця. Для встановлення довірчих відносин необхідно, щоб до складу мережі входив Windows NT Server.

Типи довірчих відносин

Існує два типи довірчих відносин між доменами: односторонні (one-way trust) і двосторонні (two-way trust):

При односторонніх користувачі тільки одного домена (довірюваного) мають доступ ДО ресурсів іншого (що довіряє).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Довірчі домени мережі Windows NT

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок