Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> ТЕГ МЕТА

ТЕГ МЕТА

Назва:
ТЕГ МЕТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,49 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: ТЕГ

Мета: Опанувати принципи надання HTML-документу пошукових ознак.

Теоретичні відомості.

Пошукові системи мережі Інтернет представляють результаті пошуку у вигляді списка найбільш релевантних запиту сайтів. Постійне зростання кількості WEB-ресурсів і конкуренція серед них за вміщення посилання на ресурс на початок списку результатів пошуку потребує певних заходів, які дозволять пошуковій системі знаходити ресурс у мережі і вміщувати його на початок списку як такий, що найбільш, повно відповідає запиту, введеному користувачем.

Багато з пошукових служб індексують тільки початкові сторінки сайтів. Як правило, індексуванню підлягають такі елементи документа: заголовок , заголовки рівнів ... в тілі документа і ключові слова, задані в -тезі.

Таким чином, для того, щоб документ був знайдений у мережі, необхідно уважно ставитись до вибору назви документа, створення його структури і використання - тегів.

Наприклад, тег задає список ключових слів, які містяться в документі, а тег є словесним описом змісту документа.

Створювач або розробник документа володіє глибокими знаннями про документ (його зміст, Призначення, відношення до інших документів тощо) і може кваліфіковано описати створений ним документ для його подальшого ефективного пошуку. У випадку, якщо відповідні мета дані не надаються автором чи створювачем особисто, видавець вимушений залучати досвідчених спеціалістів для створення відповідних мета даних.

Для опису HTML-документа з метою його подальшого ефективного пошуку роботами пошукових машин мережі і застосовується тег , до якого вмішуються дані про і документ.

Під мета даними розуміють інформацію або «дані про інші дані» або об'єкти. У HTML-файлі метадані вміщені у -теги, які розташовані у заголовку файла. Метадані знаходять застосування у різних галузях для ідентифікації та класифікації електронних і неелектронних документів для реалізації у мережевому середовищі інформаційного пошуку, фільтрації інформації та ін.

Для забезпечення ефективної роботи у глобальному середовищі необхідно стандартизувати метадані. В межах окремих Ініціатив здійснюються спроби розробити ефективні міжнародні стандарти, які відповідають вимогам сітьового інформаційного середовища.

Машинопрочитувані бібліографічні записи MARC (Machine-Readable Cataloging Records) - один з перших найбільш відомих форматів метаданих для підготовки «даних про дані» у електронній формі. Однак сфера застосування цього формату обмежувалась бібліографічними метаданими. Подібно .бібліографічним карткам, від яких виник формат MARC, ці метадані розміщуються ззовні інформаційного ресурсу. Це відрізняє цей тип метаданих від наступних, розроблених відповідно до необхідності розташування метаданих усередині самого інформаційного ресурсу.

Найпростішою та найбільш широкоуживаною схемою опису електронних ресурсів є Дублінський базовий комплект елементів метаданих (Dublin Core Metadata Initiative, DCMI) (http://puri.org/dc/), який ґрунтується на форматі HTML.

Дублінський базовий комплект елементів містить абсолютний мінімум метаданих, необхідних для пошуку ресурсів.

Велике значення метаданих полягає в тому, що вони здатні прискорити процес міжнародного доступу до інформації. Метадані можуть бути представлені мовами, які відрізняються від мови самого об'єкта.

Раніше бібліотеки були основними створювачами метаданих для карткових і електронних каталогів і індексаторами бібліографічних баз даних. Сьогодні кожен, хто створює документ і розміщує його у сітьовому середовищі, може створювати метадані для документа.

Принцип простоти Dublin Core (DC) розрахований як на спеціалістів з опису ресурсів, так і на неспеціалістів у галузі каталогізації. Орієнтиром має бути інтуїтивне розуміння опису для будь-якого користувача, незалежно від рівня і профілю його освіти.

Системи з автоматичним індексуванням передбачають наявність метаданих у тілі документа. Поля метаданих невидимі для споживача даних. Роботи пошукових машин, орієнтуючись на імена тегів HTML, екстрагують з них метадані в усю базу даних, за якою здійснюється пошук. Дублінським ядром рекомендовано набір з 15 елементів: назва, створювач, предмет, опис, видавець, спільний виконавець, дата, тип, формат, ідентифікатор, джерело, мова, відношення, охоплення, права.

1. Назва (Title) - ім'я, яке дане ресурсу.

2. Створювач (Creator) - особа (особи), які несуть первинну відповідальність за створення і зміст ресурсу. Приклади створювача: персона, організація або служба.

3. Предмет і ключові слова (Subject) - предметна сфера, яка визначає зміст ресурсу. Предмет виражається за допомогою ключових слів, ключових фраз або кодів класифікацій, які описують тематичну приналежність ресурсу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ТЕГ МЕТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок