Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Адміністрування системного реєстру Win9x/nt/2000

Адміністрування системного реєстру Win9x/nt/2000

Назва:
Адміністрування системного реєстру Win9x/nt/2000
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,75 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Серед багатьох типів програм , розроблених під ОС Windows , важливе місце посідають утиліти – це спеціальні програми , що спрощують і, в деякій мірі, полегшують роботу з операційною системою. До утиліт відносять архіватори , спеціальні програми для роботи з дисками , аудіо та відео тощо. Чи ненайважливіше місце у групі утиліт посідають програми для так званої “тонкого” адміністрування операційної системи.

У своїй роботі ці програмні продукти використовують системний реєстр операційної системи Windows. Системний реєстр це набір кількох файлі в (user.dat, system.dat та інші ), в яких зберігаються всі параметри налаштування як самої операційної системи , так і встановленого на машині програмного та апаратного забезпечення . Переглянути вміст системного реєстру можна за допомогою утиліти Regedit (для ОС Win9x/ME) або Regedit32 (WinNT/2K).

Реєстр «виріс» з .ini-файлів, що з'явилися в часи Windows 1.0. Тоді всі параметри і значення, що визначають роботу операційної системи (ОС), зберігалися в.ini-файлах, у тому числі параметри переривань принтера і каталоги збереження тимчасових файлів текстових редакторів. Але Windows 3.0 мала централізовану базу даних для такого роду інформації — реєстр, хоча і використовували, проте не дуже інтенсивно. З часом постачальники апаратного і програмного забезпечення почали пристосовуватися для збереження важливої інформації в реєстр, що прийшов на зміну не впорядкованим ini-файлам. У версіях Windows 3.1 і 3.11 реєстр у більшій мірі інтегрований з системою. З появою Windows NT реєстр перетворився у сховище більшості даних. Версії WindowsNT, що вийшли одна за одною 3.5, 3.51 і 4,0 вже сильно залежали від реєстру, а їх інструменти керування поступово покращилися. Переваги централізованої бази даних для збереження й обробки мінливої системної інформації очевидні. Уже не має потреби в нескінченних пошуках по всій системі і мережі ( чи бачили Ви коли-небудь .ini-файл на загальному мережному диску?) за невловимим параметром, що тормозить роботу Вашого комп'ютера.

Резервну копію реєстру можна зробити різними способами. Корпорація Microsoft пропонує досить громіздку програму Rdisk.exe. У Microsoft Resource Kit також багато інструментів для керування реєстром. Я частенько заглядав у нього щоб розібратися, що саме «NT-подібна» система чи елемент реєстру намагається зробити чи робить.

На сьогодні реєстр — найкращий інструмент для зміни параметрів конфігурації, заданих постачальником апаратного чи програмного забезпечення. Ви хочете отримати довідсоткову продуктивність. Ваш кращий друг — regedt32.exe. Та й для створення і поширення користувальницьких конфігурацій на великій кількості станцій, інструменту, зручніше реєстру, не знайти.

Взагалі ж системний реєстр складається з таких віток :

Розділ HKEY_LOCAL_MACHINE

У розділі HKEY_LOCAL_MACHINE містяться основні відомості про апаратні засоби комп'ютера, включаючи драйвери пристроїв і конфігураційну інформацію. Якщо інформація про який-небудь пристрій відсутня , то Windows 98 не зможе використовувати його.

HKEY_LOCAL_MACHINE - для найдокладнішої інформації про апаратне забезпечення. Наприклад, він містить всю інформацію, необхідну для Plug and Play, а також надає повний список драйверів пристроїв і їх рівні ревізії (revision level) і, навіть, може містити інформацію про ревізію самого апаратного забезпечення.

Крім того в цьому розділі вміщено деяку інформацію про програмне забезпечення. Наприклад, 32-розрядний додаток буде зберігати таблицю установок і форматів (Setup and Format Table- STF) саме тут. Ця інформація використовується додатком під час установки. Деякі додатки використовують її під час змін параметрів їх установки. Такі додатки, як Word, зберігають всю інформацію про свою установку в таблицях STF. У цьому розділі міститься тільки інформація глобального характеру.

Розділ HKEY_CURRENT_USER

Розділ HKEY_CURRENT_USER містить безліч параметрів налаштування програмного забезпечення, у яких зберігається інформація про конфігурацію робочого столу і клавіатури. Крім того, у цьому розділі є інформація про параметри меню Пуск. Тут - усі параметри налаштування, специфічні для користувача.

HKEY_CURRENT_USER цілком присвячений управлінню параметрів поточного користувача, тобто того користувача, що у даний момент зареєстрований у системі. Це відрізняється від користувальницької конфігураційної інформації, що зберігається в інших розділах реєстру. Інформація в цьому розділі є динамічною; інформація в інших розділах, що відноситься до користувальницьких параметрів налаштування, - статична. Реєстр копіює вміст одного з підрозділів з HKEY_USERS у даний розділ і по закінченні роботи обновляє розділ HKEY_USERS.

У HKEY_CURRENT_USER Windows 98 одержує нову інформацію про настроювання системи, а також поміщаються будь-які зміни. Усе, що тут зберігається, служить тільки для налаштування системи для користувача, але ніколи не містить системної інформації (наприклад, опис драйвера пристрою).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Адміністрування системного реєстру Win9x/nt/2000

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок