Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

Назва:
ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,05 KB
Завантажень:
2726
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

Операційною системою (О.С.) називається комплекс системних управляючих програм, які здійснюють управління комп’ютерною системою (ввід, вивід, обмін інформацією та даними). О.С. являється своєрідним посередником між користувачем і його прикладними програмами. Це своєрідна оболонка через яку користувач в досить простій формі може вести діалог з комп’ютерною системою. О.С. виконує всі команди користувача та управляє різними блоками комп’ютера ( дисками, клавіатурою, диками, принтером та ін. пристроями). Крім управляючих до складу О.С. також входять сервісні програми, які надають користувачу допоміжні функції – копіювання файлів, виведення інформації на диск, виведення параметрів комп’ютерної системи і т.д. Програми О.С. як правило зберігаються на магнітних дисках, тому їх називають дисковими О.С. (Д.О.С.) Програма “завантажувач” запускається з постійної пам’яті, яка автоматично керує цим процесом подає інформацію в оперативну пам’ять. Після завантаження вона постійно знаходиться в оперативній пам’яті і управляє роботою комп’ютера. Вся інформація з якою працює комп’ютер як правило зберігається на магнітних носіях у вигляді файлів.

Файл – це блок однотипної інформації (текст, логічно пов’язані дані, програма) яка записується на диск і якій присвоюється свій ідентифікатор (ім’я). Інакше кажучи, файл – це пойменована зона на диску на якій зберігаються програми та дані. Поруч з цим в спеціально відведеній зоні диску записуються і зберігаються списки імен всіх файлів, які називаються директоріями або каталогами дисків. В каталогах також зберігається інформація про фізичне місце на диску всіх записаних файлів а також їх розмір. В залежності від типу інформації, яка зберігається в файлі, розрізняють файли слідуючих типів – програмні, текстові, командні, графічні та файли даних. Створюються файли за допомогою спеціальних управляючих та сервісних програм О.С., які називають файловою системою.

Файлова система – це частина програмного забезпечення операційної системи, яка дозволяє зберігати інформацію на магнітних носіях у вигляді файлів. Файлова система також дозволяє виконувати над фалами певні операції – створювати, копіювати, перейменовувати, вилучати та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок