Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Операційна система MS DOS

Операційна система MS DOS

Назва:
Операційна система MS DOS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
319,20 KB
Завантажень:
2270
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Операційна система MS DOS

Комп'ютер — це обчислювальна система, яка складається з апаратної частини і програмного забезпечення. У програмному забезпеченні виділяють прикладне і системне забезпечення.

Прикладне програмне забезпечення — це сукупність програм, що використовуються безпосередньо для розв'язування конкретних задач — роботи з текстами, виконання наукових та інженерних розрахунків, управління виробничими процесами, управління інформаційно-довідковими системами тощо.

Системне програмне забезпечення включає операційні системи та інструментальні засоби (системи програмування). Системи програмування є засобами для розробки як прикладного, так і системного програмного забезпечення комп'ютерів.

Операційна система являє собою сукупність програм, які забезпечують управління роботою апаратної і програмної складових комп'ютера, координують їх взаємодію. Таким чином, операційна система організує роботу комп'ютера, контролює виконання всіх програм і використання всіх пристроїв комп'ютера, тобто ресурсів системи. Управління операційною системою здійснюється за допомогою спеціальної системи команд, які задаються користувачем.

Дуже поширеною операційною системою є розроблена фірмою Microsoft дискова операційна система MS-DOS для IBM–сумісних персональних комп'ютерів. Структура MS-DOS подана на рис. 1.

При вмиканні комп'ютера операційна система завантажується до його пам'яті з твердого або гнучкого диска, після чого комп'ютер готовий до роботи. При потребі можна перезавантажити операційну систему, натиснувши кнопку RESET на системному блоці або комбінацію Ctrl-Alt-Del на клавіатурі. Процес завантаження проходить так: BIOS — базова система введення-виведення (комплекс програм, записаних у постійному запам'ятовувальному пристрої (ПЗП) комп'ютера при його виготовленні) — перевіряє працездатність пам'яті і підключеного до комп'ютера обладнання.

Потім вона шукає програму початкового завантаження (завантажувач), яка розміщується завжди в першому секторі нульової доріжки диска або дискети (завантажувальному, або ВООТ-секторі), і зчитує її в оперативну пам'ять. Потім BIOS запускає цю програму і вона починає переписувати в пам'ять файли операційної системи.

У системному файлі введення-виведення IO.SYS містяться додаткові програмні засоби введення-виведення, які після завантаження постійно знаходяться в оперативній пам'яті. IO.SYS дає можливість враховувати особливості конкретної операційної системи, організовувати роботу з деякими додатковими зовнішніми пристроями, а також усувати помилки програм початкової BIOS, розміщеної в ПЗП. Коли IO.SYS починає працювати, він шукає файл CONFIG.SYS, що містить допоміжну інформацію про те, які додаткові пристрої мають бути підключені при завантаженні операційної системи.

Для забезпечення роботи кожного пристрою існує своя програма, яка називається драйвером. Драйвери стандартних пристроїв містяться у файлі IO.SYS. Команди для запуску додаткових драйверів, що зберігаються в окремих файлах, а також команди встановлення параметрів операційної системи містяться у файлі CONFIG.SYS. Якщо цей файл не знайдено, то параметри системи встановлюються автоматично (за умовчанням).

Комплекс програм, який міститься у файлі MSDOS.SYS, дозволяє управляти оперативною і дисковою пам'яттю та організацією обчислювального процесу.

Одним із головних завдань операційної системи персонального комп'ютера є розподіл дискового простору. При цьому реалізуються такі принципи:

1) усі файли даних зберігаються в секторах стандартного розміру;

2) сектори виділяються в разі потреби;

3) забезпечується логічний зв'язок між секторами, який дозволяє користувачеві не турбуватися про те, на скільки частин система поділила його файл і де ці частини розміщені;

4) кожний диск містить кореневий каталог, в якому зберігається список розміщених на диску файлів та підкаталогів.

Підпрограми, що містяться у файлі MSDOS.SYS, також управляють проходженням програм, які запускаються користувачем комп'ютера — завантажують ці програми у пам'ять, контролюють їх виконання та завершення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Операційна система MS DOS

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок