Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основні складові ПК. Канали передачі даних

Основні складові ПК. Канали передачі даних

Назва:
Основні складові ПК. Канали передачі даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
447,86 KB
Завантажень:
2292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Канали передачі даних

Особливості роботи, призначення, загальні характеристики, переваги та недоліки (кручена пара, коаксіальний кабель, оп-товолоконний кабель)

У першу чергу для зв’язку комп’ютерів між собою необхідне середовище, через яке передається інформація. В мережах в якості середовища передачі інформації можуть ви-користовуватись кабелі на основі мідного дроту, оптоволоконні, інфрачервоне випромі-нювання, радіо хвилі у високочастотному діапазоні. До кабелів на основі мідного дроту, відносять: кручену пару та коаксіальний кабель. На відміну від електричного в оптоволо-конному кабелі носієм інформації є світловий промінь, що поширюється у середині спеці-ального світловоду.

Техніко-експлуатаційні характеристики середовищ передавання такі: час і швидкість поширення сигналів, вартість, швидкість загасання сигналу на одиницю довжини кабелю з урахуванням його частоти, опір одного метра, маса одного метра, завадостійкість у різних навколишніх середовищах, випромінювання в довкілля.

Кручена пара

Найбільш популярним матеріалом для побудови сучасних комп'ютерних мереж є кручена пари. На сьогодні це недорогий і універсальний кабель для створення локальних комунікацій практично будь-якого рівня складності. Час поширення сигналу 8-12 нс/м. Загасання сигналу 12-28 дБ на 100м за частоти 10 МГц. Сучасні кабелі на основі крученої пари дозволяють розвинути швидкість передачі до 100 Мбіт/с і більше. Максимальна до-вжина мережі неповинна перевищувати 95м. Для підключення ПК до мережі використо-вують роз’єми типу PJ-45.

Кабелі на основі кручених пара з мідними провідниками, що застосовуються в СКС, призначені для передачі електричних сигналів.

Кабель містить декілька скручених з різними кроками кручених пара проводів і може мати кілька додаткових захисних, екрануючих і технологічних елементів, що утворюють сердечник. Кожен провід забезпечується ізоляцією із суцільного або спіненого діелектри-ка.

Використання останнього трохи знижує питому масу кабелеві і значно поліпшує йо-го частотні властивості, однак приводити до подорожчання готового виробу.

На сердечник накладена захисна оболонка у виді шланга, у більшому або меншому обсязі захищаюча кручені парі від зовнішніх впливів і зберігаюча структуру сердечника під година прокладки й експлуатації.

Наявність загальної зовнішньої захисної оболонки сердечника є підставою для відне-сення розглянутої конструкції до класу кабелів.

У залежності від основної області застосування і відповідно конструкції, кабельні вироби для СКС на основі кручених пара підрозділяються на чотири основних види:

• горизонтальний кабель;

• магістральний кабель;

• кабель для шнурів;

• перемичок.

Горизонтальний кабель типові "кручена парі", конструктивні особливості

Горизонтальний кабель типові "кручена парі", призначений для використання в гори-зонтальній підсистемі на ділянці від комутаційного устаткування в кросовій поверху до інформаційних розеток робочих місць.

Найбільш розповсюджені на практиці конструкції містять чотири кручені парі.

По видах скрутки провідників горизонтального кабелеві розрізняють парну і четвірочну (див. малюнок).

Види скруток кручених пар:

а) парна; б) четвірочна

Четвірочна скрутка дозволяє домогтися менших зовнішніх габаритів кабелю, більшої стабільності його конструкції і кращих електричних характеристик, однак кабель з четві-рочною скруткою більш складний у виробництві й обробленні і тому досить мало розпо-всюджений у техніці СКС.

Як матеріал ізоляції провідників звичайно використовується полівінілхлорид, зустрі-чаються також інші ізоляційні матеріали, наприклад, поліолефін, поліетилен і поліпропі-лен.

Застосовуються як суцільні, так і спінені матеріали, причому останні дозволяють одержати трохи кращі електричні характеристики, однак є більш дорогими і застосову-ються переважно в кабелях з верхньою граничною частотою вище 100 Мгц.

З метою зниження рівня загасання провідники горизонтального кабелю виготовля-ють з монолітного (Solid) мідного дроту.

Окремі кручені пари утворюють кабельний сердечник, покритий загальною для всіх пар зовнішньою захисною ізоляційною оболонкою товщиною приблизно 0,5-0,6 мм.

Для додання сердечникові визначеної структури в процесі виробництва і її збере-ження під час експлуатації може застосовуватися обмотка пар полімерними стрічечками або нитками.

Полегшення оброблення деяких конструкцій кабелів забезпечується використанням розривної нитки (rip-cord), розташованої під оболонкою.

При витягуванні ця нитка робить на оболонці поздовжній розріз і відкриває доступ до кабельного сердечника.

Кабелі "кручена пари", у яких під загальною оболонкою знаходяться три і більш чо-тирьохпарних елементи, відносяться до багатопарних. Для виготовлення зовнішньої обо-лонки поряд зі звичайним поливініл-хлоридом досить часто застосовується матеріал типу компаунда, що не містить галогенів і не підтримує горіння, а також так називані малодим-лячі полімери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Основні складові ПК. Канали передачі даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок