Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> реферат: Апаратно-програмні проблеми організації доступу до інфор-маційних ресурсів у системі дистанційної освіти

Апаратно-програмні проблеми організації доступу до інфор-маційних ресурсів у системі дистанційної освіти / сторінка 2

Назва:
Апаратно-програмні проблеми організації доступу до інфор-маційних ресурсів у системі дистанційної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
242,64 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реалізація стандартних форм засобами CGI не є технічною проблемою. Форми можуть накопичуватися або в вигляді файлів, або у базі даних, відповіді студентів на них доцільно обробляти тільки у базі даних. Цікавою є можливість організувати роботу студентів у консольному режимі. На відміну від доступу через Інтернет загального користування (коли питання безпеки не дають змоги використовувати методи термінального доступу), у такій мережі можна надати студентам доступ безпосередньо до віртуальної консолі. Це відкриває нові мо-жливості для методів дистанційної освіти.

Є два основні підходи до надання віртуального консольного доступу. Пе-рший - текстова консоль. Для цього може бути використовано протокол TELNET; його реалізовано як стандартний демон в UNIX (LINUX) системах і як сервіс в Windows-2000 (XP), а для Windows-NT 4.0 є програмний продукт Georgia Softwork Telnet Server. Під TELNET можна виконувати завдання із за-стосуванням таких засобів, як Borland Pascal, Borland C++ 3.0, GNU C++, SQL, а також розробляти учбові проекти на HTML, PERL, PHP і т.п. Для такого досту-пу стане досить помірної обчислювальної потужності - на одному сервері сере-днього рівня може виконуватися до 10-15 TELNET-сеансів. Мережевий трафік, який утворюють TELNET-сеанси, теж помірний - для нього вистачить пропуск-ної здатності 9600 біт/с на кожний сеанс.

Другий підхід - графічна термінальна консоль. Вона також може бути ре-алізована як під UNIX (LINUX), так і під Windows-2000 (XP), а для обмежених потужностей існує така платформа, як Windows NT Terminal Server. Під UNIX (LINUX) графічну термінальну консоль можна реалізувати за допомогою сис-теми X-Windows, яку може бути встановлено, як додатковий компонент будь-якої UNIX-системи, а для Windows-2000/XP/NT-Terminal Server підтримка слу-жби термінальних клієнтів за протоколом RDP є невід”ємною частиною опера-ційної системи. При роботі з термінальним графічним клієнтом студент може використовувати будь-які засоби, як графічні інтегровані середовища (на кшталт Visual Studio, MathLab тощо), так само і текстові. При цьому треба зна-чно більшу потужність як серверного обладнання, так і мережного: сервер се-реднього рівня може обслуговувати близько 5-7 термінальних графічних сеан-сів, і для кожного потрібно пропускну здатність принаймні 28800 біт/с – тільки за таких умов можна очікувати більш-менш продуктивної роботи на кожному робочому місці.

Щодо клієнтської частини апаратного та програмного забезпечення робочих місць, то це також не є проблема: для підключення до термінального сервера за протоколом TELNET стане будь-якого комп’ютера з будь-якою операційною системою. Єдиною умовою є лише підтримка транспортного протоколу TCP, а власне клієнт TELNET існує для всіх платформ, навіть для DOS. При цьому варто звернути увагу на продукт Georgia Softwork Telnet – ця фірма пропонує надійний та гнучкий продукт, який підтримує найбільш поширені види апаратури. Головна перевага цього продукту в тому, що він без додаткового налаштовування підтримує як функціональні клавіші, так і національні мови. Що стосується графічного термінального доступу, то тут також є хороша підтримка різних платформ: клієнтська сторона може працювати на базі Windows-95/98/ME, Windows-NT/2000/XP, у випадку малих потужностей можлива робота і під Windows 3.11. Не виключено і організацію робочих місць і під такими платформами, як DOS, OS/2, UNIX/LINUX/SOLARIS – але для цього треба встановити додатковий компонент METAFRAME від фірми CITRIX, який додає підтримку протоколу 4-го рівня ICA.

Рисунок 6. Дистанційне навчання через Інтернет (графічна термінальна кон-соль)

Підсумовуючи все це, можна сказати: найкращі можливості дає викорис-тання саме графічної термінальної консолі – тому що вона надає „дистанційно-му” студенту у розпорядження всю локальну мережу учбового закладу, з таки ми ж обмеженнями, якби він був просто у лабораторії. Головна перевага в тому, що найбільш важкий транспортний потік не передається через комутовані лінії сполучень, а обертається між серверами в межах локальної мережі учбового за-кладу, і навіть можна його обмежити лише одним приміщенням, в той час, як студент має всі результати такого інформаційного потоку на своєму робочому місці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Апаратно-програмні проблеми організації доступу до інфор-маційних ресурсів у системі дистанційної освіти

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок