Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Базові відомості по роботі з MS Excel

Базові відомості по роботі з MS Excel

Назва:
Базові відомості по роботі з MS Excel
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
59,24 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
MS Excel відноситься до програмних продуктів, що називаються електронні таблиці. Електронна таблиця — це інтерактивна програма, що складається з набору рядків і стовпців, зображених на екрані в спеціальному вікні. Область, що знаходиться на перетинанні рядка і стовпця, називається чарунка (клітинка). В чарунці можуть знаходитися число, текст чи формула, за допомогою якої здійснюють обчислення, що відносяться до одній чи кількох чарунок. Чарунки можна копіювати, переміщати, змінювати їхній розмір, форматувати, а також редагувати відображувану в них інформацію. При зміні значення чарунки відбувається автоматичне перерахування значень всіх чарунок, що використовують у формулах змінену чарунку. На основі груп чарунок створюються діаграми, зведені таблиці і карти. Електронну таблицю можна зберігати в окремому файлі для подальшого її використання.

MS Excel працює в інтерактивному режимі. Це означає, що користувач вибирає деякі команди чи робить дії, a MS Excel, на них реагує. Працювати з командами можна одним з чотирьох способів:

1. через основне меню;

2. через контекстне меню;

3. за допомогою кнопок і інших елементів керування панеллю інструментів;

4. натискаючи комбінації "гарячих" клавіш.

Як правило, для однієї і тієї ж команди передбачено кілька способів її виклику. Наприклад, зберегти робочу книгу можна або вибравши команду Файл | Зберегти, або натиснувши комбінацію клавіш + , або, натиснувши кнопку Зберегти панелі інструментів Стандартна.

Контекстне меню є контекстно-залежним, тобто його зміст залежить від того, що користувач робить у даний момент. Контекстне меню викликається натисненням правої кнопки миші майже на будь-якому об'єкті в MS Excel. Це дозволяє заощаджувати час, тому що в контекстному меню відображаються найбільше часто використовувані команди до обраного об'єкта.

Створювані в MS Excel файли називаються робочими книгами (workbook). Робоча книга складається з декількох робочих листів (worksheet). Робочий лист — це найпоширеніший лист, що звичайно мають на увазі, говорячи про електронну таблицю. Крім того, робоча книга може містити в собі:

- діаграми (chart);

- модулі VBA (module);

- діалогові вікна (UserForm).

Активною (active) робочою книгою є та, з якою у даний момент ви працюєте, наприклад, у яку вводите дані.

Для того щоб усі вікна робочої книги були видні на екрані:

1. Виберіть команду Вікно | Розташувати. На екрані відобразиться діалогове вікно Розташування вікон (рис. 2.1).

2. У групі Розташувати відзначте необхідний перемикач: поруч, зверху вниз, зліва направо, каскадом.

3. Натисніть кнопку ОК.

Вибравши пункт Вікно (рис. 2.2), користувач відкриє меню, у нижній частині якого приведені імена усіх відкритих книг. Вказівка елемента меню з ім'ям робочої книги приведе до її активізації. Книгу також можна активізувати, просто клацнувши на шуканому вікні, якщо воно візуально проглядається на екрані.

Відкриті вікна циклічно активізуються натисканням комбінації клавіш + чи +. Натискання комбінації клавіш + ++ робить перехід між вікнами в зворотному порядку.

Вибравши команду Файл | Закрити чи натиснувши комбінацію клавіш + +, ви можете закрити активну робочу книгу. При цьому перевіряється, чи були в робочій книзі зроблені зміни з часу останнього збереження файлу. Якщо ні, то MS Excel закриває файл без усяких повідомлень. У противному випадку він запропонує зберегти файл перед закриттям.

Закриття самого MS Excel виробляється вибором команди Файл | Вихід чи натисканням комбінації клавіш +.

MS Excel працює з наступними трьома типами файлів.

1. Робоча книга, що являє собою xls-файл.

2. Шаблон — xlt-файл. Шаблони (templates) створюються і використовуються для економії часу при створенні нових робочих книг. У деякому змісті шаблон — це просто вже попередньо відформатована і розмічена робоча книга.

3. Надбудова — xla-файл. Деякі надбудови (adds-in) подаються разом з MS Excel. Крім того, ви самі можете створити власні надбудови.

Рис. 2.1 - Діалогове вікно „Розташування вікон”

Рис. 2.2 – Вікно MS Exsel з відкритим меню „Вікно”

Після запуску MS Excel автоматично створює нову робочу книгу з ім'ям книга1. За замовчуванням робоча книга складається з трьох робочих листів з іменами від лист1 до лист3.

Кількість листів за замовчуванням при створенні нової робочої книги задається лічильником Листів у новій книзі вкладки Загальні діалогового вікна Параметри, відображуваного на екрані після вибору команди Сервіс | Параметри (рис. 2.3).

Рис. 2.3 – Вкладка „Загальні” діалогового вікна „Параметри”

Вкладка Загальні діалогового вікна Параметри дозволяє також:

- установити тип (список Стандартний шрифт) і розмір (список Розмір) шрифту, використовуваного на робочому листі за замовчуванням;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Базові відомості по роботі з MS Excel

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок