Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Антивірусні програми Dr.WEB (AVP), програми-архіватори

Антивірусні програми Dr.WEB (AVP), програми-архіватори

Назва:
Антивірусні програми Dr.WEB (AVP), програми-архіватори
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,26 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Антивірусні програми Dr.WEB (AVP), програми-архіватори

Комп'ютерний вірус - це, як правило, дуже невелика програма (модуль) мовою Ассемблера, яка написана програмістом високої кваліфікації.

Спочатку вірус записується його розробником на одну дискету. Далі при тиражуванні цієї дискети він потрапляє на інші дискети. Цей процес звичайно проходить лавиноподібне.

Модуль віруси спочатку приєднується до файла або проникає всередину його (частіше до програм). Потрапивши разом з файлом у комп'ютер, вірус починає діяти самостійно. Він може розмножуватися, тобто створювати свої копії, які проникають в інші програми.

Дія віруса на файли виявляється по-різному. Одні типи файлів він тільки псує. Це звичайно файли» які містять текстову інформацію та деякі інші тиші даних (таблиці, бази даних та ін.)- В інші типи файлів він проникає, заражаючи їх. Такі файли називають зараженими. До них, зокрема, відносяться файли операційної системи, файли, які виконуються» та деякі інші.

Спочатку дія віруса зовнішньо ніяк не проявляється. Він поступово руйнує файли і проникає у програми» розміщені на жорсткому диску. Коли вірус проник у багато програм, тоді раптом виявляється, що одна програна зовсім не працює, друга працює не правильно, третя видає на екран незрозумілі повідомлення та ін.

Фініш дії віруса може бути дуже сумним: зіпсована програма, над якою ви працювали не один рік; загублено великий обсяг даних, які збиралися десятками людей, та ін.

Первинне джерело віруса вже було названо. Інші джерела такі:

”дискета” з якої ви копіюєте заражену програму;

комп'ютерна мережа, за якою разом з файлами передаються і віруси;

вінчестер, на який попав вірус у результаті роботи з зараженими програмами;

вірус, який залишився у внутрішній пам'яті комп'ютера від попереднього користувача.

Як уникнути вірусів? Для цього потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

не користуватися випадковими програмами. Прагніть користуватися

тільки ліцензійними програмами. Знайте, що найчастіше заражені ігрові

комп'ютерні програми;

завжди майте архівні копії файлів, в абсолютній чистоті яких ви впевнені;

не передавайте своїх дискет для користування іншим особам.

якщо до вас хтось працював на комп'ютері, обов'язково вимкніть комп'ютер чи перезавантажте його клавішею Reset (але не клавішами

Ctrl+Alt+Del);

якщо ви розробили свою програму, то зразу ж створіть її архівну копію;

закривайте дискету на запис. На жорсткому диску доцільно мати логічні диски, захищені від запису;

не довіряйте стороннім особам комп'ютер з жорстким диском.

Допускаючи їх до роботи, не дозволяйте користуватися дискетами, які не були перевірені антивірусними програмами.

Але навіть в тому випадку, коли виконуються всі ці рекомендації, не можна бути абсолютно впевненим, що вірус не проникне у ваш комп'ютер.

Для виявлення та ліквідації вірусів розроблені сотні різних антивірусних програм. Однак ні одна антивірусна програма не може гарантувати 100 % виявлення і усунення віруса. До того ж самі антивірусні програми іноді є джерелами нового віруса. Один вірус вони можуть знищити, а інший, новіший,- внести.

Знайте, що як ліки буває не рятують людину від хвороби, так і антивірус не завжди рятує від комп'ютерного віруса. Як засоби нападу попереджують засоби захисту, так і віруси попереджують антивірусні програми. Спочатку з'являється конкретний тип вірусної програми, а вже потім розробляється під неї відповідна антивірусна програма.

Антивіруси можна поділити на спеціалізовані і універсальні (мал.1)

Мал. 1

Спеціалізовані антивірусні програми здатні знаходити та ліквідовувати тільки певні типи уже відомих вірусів. З невідомими вірусами ці програми боротися не можуть. Щодо надійності виявлення віруса спеціалізовані програми значно переважають універсальні.

Універсальні антивіруси, орієнтовані на цілі класи вірусів, в свою чергу, поділяються на резидентні і ревізори. Резидентні постійно присутні у внутрішній пам'яті комп'ютера і періодично здійснюють перевірку на наявність вірусів. Антивіруси-ревізори здатні лише установити, чи піддавався файл будь-яким змінам (у тому числі і вірусним) після останнього його використання.

Найпопулярнішими серед користувачів є антивірусні програми Aidstest, Doctor Web, ADinf, MSAV (входить до складу MS DOS 6.**), Norton Anti Virus (Windows) та ін.

Програма Aidstes забезпечує знаходження та знищення із заражених програм певних типів вірусів, відомих на момент модернізації антивірусної програми. В міру появи нових вірусів ця програма постійно удосконалюється. Перелік виявлених вірусів додається до програми.

Працює Aidstest в DOS і запускається з командного рядка.

Приклади запуску:

Aidstest * - перевіряються всі файли TXT, COM та SYS на всіх логічних дисках вінчестера.

Aidstest a: - перевіряють ті самі файли, тільки на дискеті, установленій у дисководі А.

Aidstest d:\DOS/g - перевірка всіх типів файлів (ключ /g) каталогу DOC, диска d.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Антивірусні програми Dr.WEB (AVP), програми-архіватори

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок