Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Що нас чекає найближчим часом у світі 3D графіки

Що нас чекає найближчим часом у світі 3D графіки

Назва:
Що нас чекає найближчим часом у світі 3D графіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Що нас чекає найближчим часом у світі 3D графіки

Фотореалістична графіка

Останнім часом ведеться багато дискусій про використання фотореалістичної графіки в іграх і додатках, однак жоден з існуючих на ринку 3D акселераторів поки не має можливості забезпечити необхідну апаратну підтримку. При цьому nVidia підтвердила, що в чипсет NV10 буде убудована апаратна підтримка розрахунку трансформацій і освітленості (Transformation and Lighting, T & L), інакше кажучи, у NV10 буде вбудований спеціалізований геометричний чи співпроцесор акселератор геометрії (geometry accelerator), а це значить, що стане можливо використовувати фотореалістичну графіку навіть на комп'ютерах з помірною продуктивністю. Помітимо, що 3dfx теж буде використовувати геометричний співпроцесор у парі зі своїм нової чипсетом Voodoo4. Однак на відміну від nVidia, що сама розробила геометричний акселератор, 3dfx буде використовувати геометричний співпроцесор IMPAC-GE від Mitsubishi (чи варіант цього процесора, тим більше, що Mitsubishi заявила про можливе виробництво декількох варіантів свого чипа). Помітимо, що чип IMPAC-GE розроблявся Mitsubishi спільно c Evans & Southerland. При цьому, якщо геометричний співпроцесор від nVidia буде інтегрований у чип NV10, те геометричний співпроцесор IMPAC-GE від Mitsubishi буде зовнішнім. Цікавою особливістю чипа IMPAC-GE є можливість його перепрограмування, тобто зміни мікрокоду, що забезпечує гарну масштабованість і баланс розподілу навантаження між CPU і геометричним акселератором. До речі, Mitsubishi давно займається розробкою різних рішень в області професійної графіки, досить згадати про давнє співробітництво Mitsubishi з компанією Evans & Southerland чи недавній анонс спеціалізованого процесора і карти на його основі для роботи з Volume Graphics (об'єкти мають не тільки поверхня і границі, але і внутрішню структуру). Інше питання, чи удасться 3dfx налагодити злагоджену роботу свого чипсета Voodoo4 і геометричний акселератори від Mitsubishi. До слова, геометричні акселератори роблять компанії 3Dlabs і Fujitsu Microelectronics, причому, якщо перша навряд чи буде продавати свої чипы третім компаніям, те друга, імовірно, не відмовиться від такої можливості.

Безсумнівно те, що важливу роль у просуванні чипов геометричних акселераторів на великий ринок споживчих систем зіграла корпорація Microsoft. Справа в тім, що у вихідний у серпні цього року пакет інтерфейсів Direct 7.0 увійде версія Direct3D з підтримкою апаратної реалізації Transformation and Lighting. Можна затверджувати, що будь-яку технологію, що одержала благословення Microsoft, чекає успіх на ринку. Тим більше, що сама технологія цього заслуговує. От це, на наш погляд, ключовий момент, що пояснює, чому саме цього року зайшла мова про геометричні акселератори. Не секрет, що жодна, навіть сама передова і відмінна технологія нічого не коштує, якщо вона не використовується в додатках. До речі, та ж Mitsubishi заявила, що якби не схвалення Microsoft і не обіцянка включити підтримку T & L у Direct, ніяких робіт із прискореного просування на ринок геометричних акселераторів не був б ще довгий час. Отже, у серпні виходить Direct 7.0, у якому, зокрема, буде підтримка T & L. Це значить, що в розроблювачів додатків з'явиться можливість використовувати підтримку геометричних акселераторів у своїх майбутнім і вже створюваних додатках. Для масового ринку, на который будуть націлені NV10 і Voodoo4 це, звичайно ж, гри. Не буде ігор, що можуть використовувати можливості геометричних акселераторів, -і нікому нові відеокарти не будуть потрібні. Саме тому ми вважаємо, що ймовірною датою появи NV10 і Voodoo4

варто вважати все-таки кінець 1999 - початок 2000 року. Навіть якщо не буде проблем з дизайном і драйверами, квапитися з випуском карт виробникам нема рації. Восени додатків з підтримкою геометричних акселераторів точно не буде. До Різдва 1999 є імовірність появи пари ігор і декількох демо. Єдине, що може прискорити появу нових карт на ринку, це нетерплячість одного з конкурентів. Причому, ми схиляємося до того, що саме 3dfx може форсувати ситуацію, щоб залучити до себе увага, як до першої компанії, що зробила відеоакселератор з підтримкою геометричного співпроцесора (для непрофесійного застосування) і запропонувавшій готовий продукт на ринок. Але, можливо, розсудливість візьме верх, і обоє конкурента дочекаються хоча б Різдва.

Що таке геометрична акселерація?

Для того, щоб зрозуміти принципи роботи геометричних акселераторів, необхідно мати базові поняття про 3D графічному конвеєрі (3D graphics pipeline). Терміном "3D графічний конвеєр" називають різні стадії, через які повинні пройти дані, генеровані додатком для того, щоб у результаті на 2D моніторі відобразилася 3D графіка. Весь процес складається з двох різних етапів: етап геометричних перетворень і етап рендеринга, тобто візуалізації. Кожен етап складається з декількох чи кроків стадій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Що нас чекає найближчим часом у світі 3D графіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок