Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Види завдань при комп'ютерному тестуванні

Види завдань при комп'ютерному тестуванні

Назва:
Види завдань при комп'ютерному тестуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,65 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Для контролю знань використовуються як традиційні, так і сучасні методи контролю. Серед останніх чи не найширше розповсюдження знаходять методи контролю знань шляхом тестування. Тестовий контроль, який останнім часом приваблює все більшу увагу педагогів у різних сферах - це універсальна форма контролю знань, застосовна як у середній школі, так і у вищій.

Перевагу тестового контролю складає те, що він є науково-обґрунтованим методом емпіричного дослідження. На відміну від звичайних задач тестові завдання мають чітку однозначну відповідь і оцінюються стандартно на основі цінника. У найпростішому випадку оцінкою студента є сума балів за правильно виконані завдання. Тестові завдання повинні бути стислими, чіткими і коректними, що не припускають двозначності. Самий же тест являє собою систему завдань зростаючої складності. Тестовий контроль може застосовуватися як засіб усіх видів контролю (базового (початкового), поточного (тематичного), рубіжного (залікового), підсумкового (екзаменаційного) та самоконтролю).

Тестовий контроль має ще одну перевагу. Без особливих витрат часу він дозволяє опитати всіх студентів за всіма розділами навчального курсу. Сума оцінок може скласти рейтинг знань, що, на розсуд викладача, може бути основою звільнення студента від здавання частини, а в окремих випадках і всього курсу. Тести приваблюють студентів своєю незвичайністю в порівнянні з традиційними формами контролю, спонукають до систематичних занять з предмету, створюють додаткову мотивацію навчання.

Впровадження модульно-рейтингової системи в навчальний процес вищих закладів освіти та акцент на самостійній роботі студентів вимагає застосування тестового контролю для оцінки знань, що забезпечує високу технологічність проведення контролю та об'єктивність його результатів.

На сучасному етапі розвитку комп'ютерних технологій та рівні впровадження їх в життя суспільства, зокрема в освітню галузь, дослідники часто звертаються до теми автоматизованого контролю знань, який має забезпечити ефективність організації тестового контролю шляхом автоматизації процесу проведення контролю та обробки результатів тестування.

В двох моделях програмованого навчання: лінійній Б.Ф. Скіннера і розгалуженій Н. Краудера - для оцінки якості засвоєння учбового матеріалу рекомендувалися різні форми відповідей. Скіннер користувався відповіддю, що конструюється, а Краудер - вибірковою (multiple choice). В першому випадку учень повинен доповнити текст завдання недостаючим словом або словами, в другому - вибрати правильну відповідь з ряду запропонованих. В пропонованому наборі відповідей одна - вірна, а інші - помилкові. По можливості в число невірних відповідей включаються типові помилки тих, хто навчається, відомі з практики навчання. Саме вибірковий тип відповіді на сьогоднішній день найбільш часто використовують при автоматизованому контролі, оскільки його легше реалізувати в порівнянні з іншими типами.

На користь вибіркових відповідей зазвичай наводяться такі аргументи: а) в практичному житті найчастіше зустрічаються ситуації, де вирішальне значення має вибір відповідної альтернативи; б) оскільки студентові потрібно навести явну відповідь в звичній для нього формі, не має суттєвого значення, сформулює він її сам чи вибере готову з наведеного списку; в) необхідність вибору відповіді з декількох можливих варіантів допомагає студенту краще розібратися в матеріалі, що вивчається; г) програму з вибірковими відповідями легше реалізувати; д) вибіркові відповіді дозволяють набагато простіше побудувати адаптивне навчання; і так далі [1, 127].

З іншого боку, критики універсальності вибіркової форми, наприклад, В.П. Беспалько, стверджують, що діагностичні можливості вибіркової форми вельми обмежені і дозволяють ефективно контролювати тільки найнижчий рівень засвоєння знань - рівень знайомства.

Один з провідних світових фахівців у сфері психодіагностики Пол Клайн наполягає на необхідності різноманітити типи завдань при тестуванні рівня учбових досягнень. Різноманітність завдань, як припускає автор, зробить тест менш монотонним для тих, хто складає іспит [2, 17-24].

Системи тестування випускників успішно діють у багатьох країнах світу. Аналогічна російському Єдиному державному іспиту (ЄДІ) система близько 30 років діє в Єгипті, 25 років суспільство довіряє китайському єдиному іспиту.

У формі ЄДІ Росії використовуються такі види тестових завдань:

- Завдання закритої форми - завдання тесту з вибором відповіді з декількох запропонованих варіантів.

- Завдання відкритої форми - завдання тесту, в якому учень повинен самостійно формулювати свою відповідь.

- Завдання з короткою вільною відповіддю - це тестові завдання, на які учень повинен написати відповідь словом, словосполученням або числом. Є окремим випадком завдань відкритих.

- Завдання з розгорнутою відповіддю - тестові завдання, на які учень повинен записати відповідь у вигляді одного або декількох речень чи формул. Є окремим випадком завдань відкритих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Види завдань при комп'ютерному тестуванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок