Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Використання сучасних комп’ютерних технологій у професійній підготовці майбутніх вчителів музики

Використання сучасних комп’ютерних технологій у професійній підготовці майбутніх вчителів музики

Назва:
Використання сучасних комп’ютерних технологій у професійній підготовці майбутніх вчителів музики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,94 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Відповідно до Національної доктрини розвитку освіти мета державної політики щодо освіти полягає у створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України, вихованні покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя [6].

Сучасні тенденції гуманізації та гуманітаризації освіти спрямовані на гармонійний розвиток людини. Дієвий вплив на виховання творчої особистості справляє музичне мистецтво. Виховні можливості музики вимагають різноманітної духовної та інтелектуальної діяльності.

Сучасний учитель музики – це високоосвічений фахівець, який володіє фундаментальними, соціально-гуманітарними, психолого-педагогічними і фаховими знаннями, вміє використовувати ці знання у своїй професійній діяльності, досконало володіє музичним інструментом, розвиває свій творчий потенціал, використовує нові технології в галузі музично-естетичного виховання.

Державна програма «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці» на 2006-2010 роки передбачає:

- оснащення навчальних закладів сучасним комп’ютерним обладнанням;

- впровадження інформаційних та комунікаційних технологій у навчальний процес.

Сучасний музичний навчально-творчий процес вимагає впровадження новітніх технологій. Одним з нових напрямків є робота з персональним комп’ютером та використання його можливостей у музичному вихованні майбутніх учителів. Курс «Комп’ютерне нотодрукування», який є продовженням навчальної дисципліни «Новітні інформаційні технології та ТЗН», формує у майбутніх фахівців знання, вміння і навички, необхідні для раціонального використання засобів сучасних інформаційних технологій при розв’язанні навчальних завдань, зацікавлює студентів можливостями технологічного розвитку в сфері музики, створює умови для розвитку особистості та творчої самореалізації кожного студента.

В умовах скорочення обсягів видання музичної літератури майбутній учитель музики має можливість кваліфіковано набирати нотний текст до творів місцевих самодіяльних композиторів, друкувати акомпанементи до пісень, хорові партитури.

Вивчення спеціальних комп’ютерних програм створює умови для оволодіння навичками нотного набору, інструментування та аранжування в реальному часі, прослуховування кожного голосу окремо, по декілька голосів у будь-якій комбінації, усіх партій разом, а також використання різноманітних тембрів.

У роботі зі студентами-інструменталістами педагогічного коледжу необхідним є розвиток вміння записувати та використовувати фонограму (особливо на перших етапах навчання). Застосування фонограм у навчальних аудиторіях та при самостійній домашній роботі розвиває у студента інтерес до занять музикою, навчає ритмічному виконанню, виховує навички гри в ансамблі. І головне, виконання твору з фонограмою дає музикантові почуття впевненості і захищеності: навіть у випадку якогось технічного або текстового зриву він не залишиться на сцені наодинці зі своєю помилкою. Завдяки цьому студент-виконавець через невеликі помилки на сцені не отримає психологічної травми, не втратить бажання публічно виступати.

Проблема сценічного самопочуття, естрадного хвилювання розглядалась в роботах Ю.Т.Акимова, В.Кузовлева, М.А.Давидова, Ф.Р.Ліпса, Л.М.Горенка. Можливо, робота над творами з фонограмою дещо наблизить музикантів-баяністів до вирішення цієї проблеми.

Використання програм на заняттях з основного музичного інструменту дало ряд позитивних наслідків і результатів:

1. Посилення інтересу до самостійних домашніх занять на музичному інструменті.

2. Значне покращення відчуття метро-ритму.

3. Більша впевненість при виконанні музичних творів.

Важливим є те, що перед виконанням творів з фонограмою повинна бути проведена підготовча робота: вивчений текст твору, подолані технічні труднощі, розв’язане питання аплікатури.

У процесі запису фонограми слід враховувати такі критерії:

- обов’язкову наявність вступу, розмір якого залежить від темпу, складності, характеру твору;

- чіткий ритмічний малюнок;

- тембри, використані при написанні фонограми, повинні враховувати характер твору, художній задум композитора.

Використання даних технологій у навчальній та концертній діяльності студентів-інструменталістів є перспективним, сприяє формуванню необхідних навичок саморегуляції психічного стану під час публічних виступів, удосконаленню технічних та виконавських навичок, музично-творчому розвитку, розширенню мистецького кругозору, професійного інтелекту, формуванню музичного мислення.

Слід зауважити, що досконале володіння інструментом залишається пріоритетним напрямком виховання майбутнього вчителя музики – сучасні комп’ютерні технології застосовуються як допоміжний фактор в шкільному музично-естетичному вихованні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Використання сучасних комп’ютерних технологій у професійній підготовці майбутніх вчителів музики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок