Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Методи та засоби збору, перетворення і введення даних

Методи та засоби збору, перетворення і введення даних

Назва:
Методи та засоби збору, перетворення і введення даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Підсистема збору, перетворення і введення даних грає головну роль в автоматизованій інформаційній системі і є основною з'єднувальною ланкою між навколишнім середовищем і численними користувачами. Збір даних може здійснюватися механічним способом (вимірювальним пристроєм, що перетворює фізичні величини в електричні, щупом, самописним приладом, що реєструє імпульсні сигнали, і т. д.) і людиною (шляхом спостереження певного явища, сприйняття акустичного і світлового сигналу, зняття показань лічильника і т. д.). Механічна реєстрація даних полягає в тому, що джерело інформації, тобто «подія» або «явище», виявляється у вигляді зміни деякого фізичного стану, і цей новий стан реєструється механічним способом. Спостереження, здійснюване людиною, із наступним відновленням результатів по пам'яті, називають «записом». Фактично мова йде про те, що людина фіксує інформацію, яка у певний момент закарбувалася в її пам'яті, і клітини її мозку з фіксованою інформацією по суті справи відіграють роль проміжного передавального документа.

При механізованому обліку час спрацьовування датчика і ступінь достовірності одержуваної інформації постійні і заздалегідь відомі. При спостереженні, яке здійснюється людиною, вноситься невизначеність, і час спрацьовування не може бути відомим з достатньою точністю. Зате в другому випадку відкриваються набагато більш широкі можливості, тому що людина, володіючи здатністю до інтерпретації (деякою мірою ця здатність негативно впливає на точність інформації), може брати до уваги такі факти, що не фіксуються механічним способом. Акт збору даних фактично складається з двох доповнюючих одна одну операцій: реєстрації і передачі. Однак очевидно, що основною операцією є реєстрація даних, і в більшості випадків її введення в автоматизовану інформаційну систему невіддільне від реєстрації.

Підсумком процесу збору даних є забезпечення їхньої готовності до подальшого руху в системі й подання їх у найрізноманітніших формах (кодовані сигнали, видрукований текст і т. д.). Формою подання даних є сигнал, який виробляється датчиком при кожній зміні стану процесу стосовно деякого вихідного стану. Найбільш широко на практиці використовуються датчики з одним або двома стійкими станами. У основу їх конструкцій можуть бути покладені різні принципи, в залежності від яких розрізняють наступні моделі (типи) датчиків: механічні, електромеханічні, оптичні, акустичні, випромінюючі та інші.

Кінцевою метою аналізу даних є одержання інформації, на основі якої можуть прийматися правильні рішення.

Основні етапи технології аналізу даних показані на рис.1.3.

Типовою формою представлення даних є таблиця «об'єкт-ознака», у яку заносяться значення ознак (властивостей), що характеризують кожний досліджуваний об'єкт. Прикладами ознак можуть бути «вага», «довжина», «колір», «професія», «ціна», «люди», «вироби», «родовище» та ін. Таблицю такого виду прийнято називати таблицею або матрицею експериментальних даних (ТЕД). Цю назву варто трактувати більш широко, говорячи не про експериментальні дані, а про дані наукового дослідження.

Склад даних — це, насамперед, склад ознак, що характеризують об'єкти. Кожний реальний об'єкт має нескінченне число різноманітних властивостей, що відображають його різні сторони. Природно, що в кожному конкретному дослідженні істотними є не всі властивості, а лише обмежений їх набір, що визначає найбільш важливі ознаки. Виділити їх — завдання фахівця предметної області; ніхто інший, включаючи фахівця з аналізу даних, цього зробити не може. Необхідно також вирішити, як подавати в таблиці значення кількісних ознак та ін.

Наступним етапом аналізу даних є етап, на якому поставлене завдання вирішується на якісному рівні. Це насамперед означає процедуру подання даних у візуальній формі, щоб побачити їхню придатність для перевірки візуальних гіпотез або обраних моделей. Саме побачити, оскільки зоровий аналізатор людини — канал, по якому мозок одержує найбільший об'єм зовнішньої інформації. Найголовніше те, що ця інформація може бути неформалізованою і в той же час майже однаково сприйматися людьми, що мають різний рівень підготовки і працюють у різних областях. На етапі якісного аналізу даних основні гіпотези стосуються структури даних — саме її необхідно досліджувати. Тому завдання полягає в побудові проекцій даних на різні пари ознак (на які саме — варто визначити, виходячи з висунутої гіпотези); дослідженні окремих ознак; пошуку дублюючих одна одну або надлишкових ознак і т. д.

Гіпотез, що пояснюють явище, може бути багато, отже, повинен бути апарат, що допомагає здійснювати їхню перевірку. У аналізі даних таким апаратом є обчислювальний експеримент із даними, тобто застосування до даних певного методу машинної обробки. Обчислювальний експеримент є однією з загальних методологій застосування обчислювальної техніки в різноманітних областях — методологією перевірки гіпотез, висунутих дослідниками, за допомогою машинних методів або моделей .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методи та засоби збору, перетворення і введення даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок