Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Прогнозування з використанням функції експоненційного згладжування

Прогнозування з використанням функції експоненційного згладжування

Назва:
Прогнозування з використанням функції експоненційного згладжування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,63 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Згладжування — це спосіб, що забезпечує швидке реагування вашого прогнозу на всі події, що відбуваються протягом періоду довжини базової лінії. Методи, засновані на регресії, такі як функції ТЕНДЕНЦІЯ і РІСТ, застосовують до всіх точок прогнозу ту саму формулу. З цієї причини досягнення швидкої реакції на зрушення в рівні базової лінії значно ускладнюється. Згладжування дозволяє в досить простий спосіб обійти дану проблему.

Основна ідея застосування методу згладжування полягає в тому, що кожен новий прогноз отримується за допомогою переміщення попереднього прогнозу в напрямку, що дало би кращі результати в порівнянні зі старим прогнозом. Базове його рівняння має наступний вид:

F[t+1] = F[t] + α × е[t],

- t — часовий період (наприклад, 1-й місяць, 2-й місяць і т.д.);

- F[t] — це прогноз, зроблений у момент часу t; F[t+1] відображає прогноз у часовий період, що випливає безпосередньо за моментом часу t;

- α — константа згладжування;

- е[t]— похибка, тобто розходження між прогнозом, зробленим у момент часу t, і фактичними результатами спостережень у момент часу t.

Таким чином, константа згладжування є величиною, що самокоректується. Іншими словами, кожен новий прогноз являє собою суму попереднього прогнозу і поправочного коефіцієнта, що і пересуває новий прогноз у напрямку, що робить попередній результат більш точним.

Методи прогнозування за назвою "згладжування" враховують ефективність викиду функції набагато краще, ніж способи, що використовують регресивний аналіз. Excel безпосередньо підтримує один з таких методів за допомогою засобу Експоненційне згладжування в надбудові Пакет аналізу.

За допомогою засобу експоненційного згладжування можна створити прогнози, причому для обчислення кожного прогнозу Excel використовує окрему, але алгебраїчно еквівалентну формулу. Обидва компоненти — дані попереднього спостереження і попередній прогноз — кожного прогнозу збільшуються на коефіцієнт, що відображає внесок даного компонента в поточний прогноз.

Активізувати засіб експоненційне згладжування можна, вибравши команду Сервіс│Аналіз даних після завантаження надбудови Пакет аналізу.

Наприклад.

Припустимо, що ви керуєте агентством, яке займається наданням послуг по прокату автомобілів, розташованим у районі Скелястих гір. В міру наближення зими ви починаєте відслідковувати надходження заявок клієнтів на транспорт, постачений багажниками для перевезення лиж. Через кілька днів після проведення досліджень у вашій місцевості випадає дуже багато снігу і, як і випливало очікувати, кількість вищезгаданих заявок різко зросло. Отже, на десятий день спостереження вам потрібно довідатися, скільки автомобілів, обладнаних багажником для лиж, необхідно приготувати, щоб цілком задовольнити попит в одинадцятий день.

Для цього ви вводите дані за перших десять днів в чарунки А2:А11 робочого листа, а потім активізуєте засіб Excel Експоненційне згладжування (рис. 6.5).

Рис. 6.5 - У діалоговому вікні „Експоненційне згладжування” необхідно ввести фактор загасання, а не константу згладжування

Рис. 6.6 - Дані про прокат автомобілів, отримані в результаті обчислення прогнозів за допомогою згладжування (зверніть увагу на відставання прогнозів)

Потім ви використовуєте дані з діапазону осередків А1:А11 як параметр Вхідний інтервал, встановлюєте прапорець опції Мітки, чарунку В1 застосовуєте як параметр Вихідний інтервал, а значення 0,7 — як параметр Фактор загасання.

Примітка. Фактор загасання в діалоговому вікні Експоненційне згладжування і константа згладжування, про яку йшла мова раніше пов‘язані між собою наступним чином:

1 - константа згладжування = фактор загасання

Таким чином, якщо відомий фактор заеасання, то можна обчислити константу згладжування і навпаки. Excel проводить обчислення з допомогою параметра фактор згладжування.

Excel повертає результат, що показаний на рис. 6.6.

Відповідно до даного згладженого прогнозу, для задоволення потреб клієнтів на одинадцятий день необхідно мати 16 чи 17 автомобілів з багажниками для лиж. Така оцінка відбиває як загальний рівень даних базової лінії, так і збільшення кількості заявок, що відбулося на восьмий день спостережень. Фактичне число заявок в одинадцятий день може упасти на кілька одиниць у результаті величезної кількості причин, починаючи від зміни погодних умов і закінчуючи підвищенням ціни на авіаквитки. Прогноз з використанням згладжування дозволяє найбільше вигідно збалансувати "наплив" заявок із середнім показником кількості заявок протягом усього десятиденного періоду.

Зверніть увагу на те, що, відбиваючи підвищення в базовій лінії, що відбулася на восьмий день, значення прогнозу на дев'ятий день також збільшується (див. рис. 6.6).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Прогнозування з використанням функції експоненційного згладжування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок