Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Аналіз та обробка даних засобами Visual Basic

Аналіз та обробка даних засобами Visual Basic

Назва:
Аналіз та обробка даних засобами Visual Basic
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,24 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Якими б широкими можливостями не володів Microsoft Excel, завжди знайдеться така задача, яку стандартними можливостями пакету Microsoft Excel розв’язати неможливо. Для таких випадків, в пакет Microsoft Office, був інтегрований інструмент Visual Basic for Application(VBA), який дозволяє вирішити набагато більший спектр задач, що стоять перед користувачем і дозволяє користувачеві створити те середовище, яке є найбільш прийнятним для певного роду діяльності.

1. Основні поняття Visual Basic

Мова програмування VBA виникла на основі мови Visual Basic(VB). VBA тісно пов’язаний з мовою VB. В VB і VBA використовуються ідентичні середовища розробки. Основна відмінність мови програмування VB і мови Visual Basic for Application в тому, що на мові Visual Basic створюються самостійні додатки, а проекти VBA працюють в середовищі Microsoft Office. Крім того слідує відмітити що, програма VBA не компілюється на відміну від VB, а інтерпретується. Це означає, що переведення програми в машинний код здійснюється в процесі її виконання і проекти VBA виконуються тільки з допомогою додатка, який підтримує VBA. При компіляції переведення програми в машинний код відбувається до запуску програми, тому скомпільовані додатки працюють швидше і займають менше пам’яті. Проте, по-перше, вони мають меншу гнучкість і, по-друге, на сьогоднішній день, комп’ютерна техніка настільки прогресивна, що швидкодія і об’єм пам’яті не є критичним моментом для офісних додатків (помітити різницю в швидкодії програм написаних на VB і VBA практично неможливо).

Якщо ж говорити в загальному, то Visual Basic for Application — це інструмент розробки додатків. Подібно іншим засобам, таким наприклад, як Delphi, Microsoft Visual C++, С++ Builder, VBA дозволяє створити програмні продукти, які можна використовувати, наприклад, для оформлення документів (підготовки текстів), або аналізу даних таблиць (електронних таблиць). VBA — унікальний додаток, оскільки він вбудовується в інший додаток і розширює його функціональні можливості.

VBA — не просто стандартна макромова додатків Microsoft Office: цей інструмент застосовується для розширення функціональних можливостей додатків, у яких він використовується. Наприклад, можна додати власне меню або функцію до вбудованих засобів Excel, або створити свого майстра, щоб спростити створення презентацій в PowerPoint. Спільно використовуючи VBA з програмами Microsoft Office, можна вирішувати дуже складні задачі. Наприклад за допомогою VBA можна:

1. Створити макроси, які дозволяють автоматизувати роботу та розширюють функціональні можливості додатка, у який вбудований VBA.

2. Змінити меню будь-якого додатка Microsoft Office.

3. Створити власне діалогове вікно і додати йому необхідний зовнішній вигляд.

4. Керувати іншим додатком Microsoft Office або даними з цього додатку.

5. Об'єднати дані з декількох додатків Microsoft Office в одному документі.

6. Створювати власні функції в Microsoft Excel.

7. Автоматично створювати або змінювати сторінки Web, спільно використовуючи додатки Microsoft Office і VBA.

2. Структура проектів VBA

При рішенні задач за допомогою VBA потрібно створити проект. Проект включає кілька елементів. Розглянемо коротко кожний з цих елементів..

Розробка проектів і створення додатків. Проекти VBA виконуються разом з іншими додатками. Додаток, у якому розробляється і виконується проект VBA, називається основним. Наприклад, можна створити проект VBA, що працює разом з Microsoft Excel. У цьому випадку Excel є основним додатком. Фактично, не використовуючи основний додаток, не можна побудувати додаток VBA.

Середовище розробки VBA. VBA має власне середовище розробки, що називається інтегрованим середовищем розробки або IDE. VBA IDE — це вікно, що містить меню, інші вікна й елементи, що застосовуються при створенні проектів VBA (рис.8.1).

Усі додатки, що підтримують VBA, працюють з одним IDE. Таким чином, при переході в інший основний додаток не потрібно багато часу, щоб навчитися застосовувати в ньому VBA.

Форми. Досить імовірно, що в додатку буде потрібно вивести інформацію, і з повною впевненістю можна сказати, що користувачеві знадобиться ввести дані. Інформація може бути дуже простою, наприклад, повідомленням, або досить складною, наприклад, набором різнорідних величин. У VBA є можливість створити форми, що використовуються для введення або виведення даних. Крім того, за допомогою VBA можна розробити форми, а також процедури обробки подій, що виникають у цих формах.

Код. Важливий термін VBA (і взагалі програмування): код — це результат програмування. VBA — середовище програмування, за допомогою якого дуже зручно писати код (програму) VBA.Рис. 8.1 – Редактор Visual Basic for Apllicatin

Модулі. В VB розглядають модулі коду і модулі класу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аналіз та обробка даних засобами Visual Basic

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок