Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> WEB – ПРОГРАМУВАННЯ

WEB – ПРОГРАМУВАННЯ

Назва:
WEB – ПРОГРАМУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
118,41 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
1. Базові відомості про Internet та WEB

Неможливо уявити собі світ без спілкування людей між собою. Люди спілкуються між собою, як при особистих зустрічах так і з допомогою різних технічних і технологічних засобів – з допомогою пошти, телефону, телеграфу, радіо телебачення тощо. Відповідно поява комп’ютерів не могла не викликати появи засобів зв’язку їх між собою, оскільки комп’ютери були створені для обробки інформації, а інформацію як відомо потрібно якимось чином одержувати і після обробки передавати. Таким чином комп’ютери спочатку об’єднували в локальні мережі, потім в глобальні мережі, а потім глобальні мережі поєднались між собою. Поєднання глобальних комп'ютерних мереж, що поєднують комп'ютери в усьому світі в єдиному інформаційному просторі, носить назву - Інтернет. Інтернет багатогранний і не можна чітко визначити, що це таке. Він не вирішив проблему збереження й упорядкування інформації, але вирішив проблему її передачі, він дав можливість одержати будь-яку інформацію де завгодно, коли завгодно.

Інтернет можна розглядати в широкому та вузькому розумінні. Найбільш вузький погляд – Інтернет, це мережа мереж, всесвітня комп'ютерна мережа в вузькому розумінні, але більш ширший погляд – Інтернет це кіберпростір, що народжує кіберкультуру зі своїми думками, своєю мовою, своєю етикою.

Отже Інтернет це мережа мереж, яка містить велике число серверів, таких як WWW, електронна пошта, мережні новини USENET, пошукова система WAIS, сервіси: Gopher, FTP, IRC, MUD, MOO, ICQ та інші. Найбільший з цих серверів це WWW – World Wide Web (Всесвітня павутина), який коротко ще називають Web. Web настільки популярний серед людей, що деякі люди, думають, що Web — це і є Internet. Але це невірно, тому що Web — тільки одна з багатьох служб, що використовуються в Internet.

Web була винайдена в 1980 році в CERN (європейської лабораторії фізики елементарних часток). Співробітник цієї лабораторії Тім Бернерс Лі створив програму за назвою Enquire Within Upon Everything (Enquire), щоб відстежити зв'язки між документами, включивши в них посилання один на одного. І, як сказав Тім у 1994 році, даючи інтерв'ю кореспондентам видання Internet World, він хотів знайти більш зручний і логічний спосіб представлення інформації. У 1989 році Бернерс Лі запропонував глобальне узагальнення цієї ідеї — зв'язати гіпертекстові документи в усьому світі. Інформація повинна міститися на серверах, а для її перегляду потрібно використовувати особливі програми-браузери. З тих пір почався бурхливий розвиток Web.

Для роботи в Web необхідна спеціальна програма-клієнт, що називається Web-браузером. Одним з перших браузерів була програма Mosaic, розроблена засновником фірми Netscape Марком Ендрісеном (Магc Andreesen). Перша версія Mosaic була випущена центром NCSA (National Center for Supercomputing Applications — Національний центр суперкомп'ютерних додатків) у 1993 році. У 1994 році Ендрісен залишив NCSA, щоб заснувати фірму Mosaic Communications, на якій почали розробляти браузер Netscape Navigator, який в даний час є найбільшим конкурентом браузера Internet Explorer фірми Microsoft.

2. Основні принципи роботи Web

Теоретично гіпертекст — це усього лише зручний спосіб представлення інформації. Але на практиці гіпертекст — це можливість зробити посилання на інші документи за допомогою слів, фраз, малюнків. Ім’я кожного з цих місць можна зв'язати з іншим документом, у якому міститься більш докладна інформація. Коли користувач вибирає посилання в першому документі, браузер відкриває другий документ із більш докладними даними.

У гіпертексту є дві важливі особливості.

1. Інформація ніяк не впорядковується — документи просто зв'язуються один з одним за допомогою посилань. Хоча головною метою багатьох методів є саме впорядкування інформації тим або іншим способом (наприклад, у виді ієрархії), у гіпертексті основна увага приділяється створенню інформаційних зв'язків. Таким чином, гіпертекст — це спроба створення моделі, що описує спосіб представлення інформації в мозку людини.

2. Інформаційні зв'язки можуть існувати між самими різними документами. Створюючи впорядкований список або схему, ви поміщаєте на кожне місце в списку або ієрархії (тобто в структурі) тільки один елемент. А в гіпертексті кожен інформаційний фрагмент (або елемент) може знаходитися в багатьох, причому зовсім різних, місцях структури.

Термін гіпермедіа (hypermedia) використовується для опису того, що ви знаходите в Web. Гіпермедіа — це природне узагальнення поняття гіпертексту, що відноситься до документів, у яких розміщується не тільки текст, але і мультимедіа, тобто зображення, відеозаписи і звук. Ці елементи також можна зв'язувати з іншими документами гіпермедіа. Наприклад, на Web-сторінці можна зв'язати зображення з документом таким чином, що якщо користувач клацне на зображенні, браузер відкриє відповідний документ.

Документи HTML.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: WEB – ПРОГРАМУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок