Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Зберігання інформації

Зберігання інформації

Назва:
Зберігання інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
112,92 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Зберігання і накопичення є одними з основних дій, здійснюваних над інформацією і головним засобом забезпечення її доступності протягом деякого проміжку часу., В даний час визначальним напрямом реалізації цієї операції є концепція бази даних, складу (сховища) даних.

База даних може бути визначена як сукупність взаємозв'язаних даних, використовуваних декількома користувачами, які зберігаються з регульованою надлишковістю. Збережувані дані, не залежать від програм користувачів, для модифікації і внесення змін застосовується загальний управляючий метод. Банк даних - система, що представляє певні послуги із зберігання і пошуку даних певній групі користувачів з певної тематики. Система баз даних – сукупність управляючої системи прикладного програмного забезпечення, бази даних, операційної системи і технічних засобів, що забезпечують інформаційне обслуговування користувачів. Сховище даних (СХД - використовують також терміни Data Warehouse, «склад даних», «інформаційне сховище») - це база, що зберігає дані, агреговані по багатьох вимірюваннях. Основні відмінності СХД від БД: агрегація даних; дані з СХД ніколи не викреслюються; поповнення СХД відбувається на періодичній основі; формування нових агрегатів даних, залежних від старих - автоматичне; доступ до СХД здійснюється на основі багатовимірного куба або гіперкуба. Альтернативою сховищу даних є концепція вітрин даних (Data Mart). Вітрини даних – множина тематичних БД, що містять інформацію, яка відноситься до окремих інформаційних аспектів наочної області. Ще одним важливим напрямом розвитку баз даних є репозиторії. Репозиторій, в спрощеному вигляді, можна розглядати просто як базу даних, призначену для зберігання не користувацьких, а системних даних. Технологія репозиторіїв виникає із словників даних, які у міру збагачення новими функціями і можливостями набували рис інструменту для управління метаданими. Кожен з учасників дії (користувач, група користувачів, «фізична пам'ять») має своє представлення про інформацію. По відношенню до користувачів застосовують трирівневе представлення для опису предметної області: концептуальне, логічне і внутрішнє (фізичне) (мал. 1.7).

Мал. 1.7. Опис предметної області

Концептуальний рівень пов'язаний з особистим представленням даних групи користувачів у вигляді зовнішньої схеми, що об'єднуються спільністю використовуваної інформації. Кожен конкретний користувач працює з частиною БД і представляє її у вигляді зовнішньої моделі. Цей рівень характеризується різноманітністю використовуваних моделей (модель «сутність-зв'язок», ER-модель, модель Чена, бінарні і інфологічні моделі, семантичні мережі). На мал. 1.8 представлений фрагмент наочної бази даних «Збут» і одне з можливих його концептуальних представлень, яке відображає не тільки об'єкти і їх властивості, але і взаємозв'язки між ними.

Мал. 1.8. Фрагмент наочної бази даних «Збут» і одне з його можливих концептуальних представлень

Логічний рівень є узагальненим представленням даних всіх користувачів в абстрактній формі. Використовуються три види моделей: ієрархічні, мережеві і реляційні. Мережева модель є моделлю об'єктів-зв'язків, що допускає тільки бінарні зв'язки «багато до одного» і використовує для опису модель орієнтованих графів. Ієрархічна модель є різновидом мережевої, що складається з сукупності дерев. Реляційна модель використовує представлення даних у вигляді таблиць (реляцій), в її основі лежить математичне поняття теоретико-множинного відношення, вона базується на реляційній алгебрі і теорії відношень. Представлення наочної бази даних «Збут» на логічному рівні для різних моделей показано на мал. 1.9.

Фізичний (внутрішній) рівень пов'язаний із способом фактичного зберігання даних у фізичній пам'яті ЕОМ. Багато в чому визначається конкретним методом управління. Основними компонентами фізичного рівня є збережувальні записи, об'єднані в блоки; вказівники, необхідні для пошуку даних; дані переповнення; проміжки між блоками; службова інформація.

По найбільш характерних ознаках БД можна класифікувати таким чином: 1) за способом зберігання інформації: інтегровані; розподілені; 2) за типом користувача: однокористувацькі; багатокористувацькі; 3) по характеру використання даних: прикладні; предметні. В даний час при проектуванні БД використовують два підходи. Перший з них базується на стабільності даних, що забезпечує найбільшу гнучкість і адаптованість до використовуваних додатків. Застосування такого підходу доцільне в тих випадках, коли не пред'являються жорсткі вимоги до ефективності функціонування (об'єму пам'яті і тривалості пошуку), існує велике число різноманітних завдань із змінними і непередбачуваними запитами.

Мал. 1.9. Представлення наочної бази даних «Збут» на логічному рівні для різних моделей

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Зберігання інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок