Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Пропедевтичний курс інформатики як навчальний предмет

Пропедевтичний курс інформатики як навчальний предмет

Назва:
Пропедевтичний курс інформатики як навчальний предмет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
План

1. Формування операційного стилю мислення як соціальне замовлення інформаційного суспільства загальноосвітній школі

2. Обґрунтовування шкільного курсу інформатики

1. У соціальному плані історія людського суспільства визначає такі епохи: первіснообщинний лад, рабовласницький, феодалізм, капіталізм, соціалізм, комунізм. Лише порівняно недавно люди звернули увагу на іншу класифікацію історичних епох, пов'язану не з соціальною, а з технологічною історією людства.

Першим етапом в технологічній історії була епоха матеріального суспільства. Час, що тривав від первісних печер до (приблизно) епохи Великих географічних відкриттів, характеризується тим, що основним ціннісним критерієм у людей вважалися матеріальні ресурси (коштовності, худоба, нерухомість, знаряддя праці). Цей дуже тривалий період змінився епохою енергетичного суспільства, коли місце матеріальних ресурсів як головного критерію, який визначає впливовість і могутність окремих володарів, держав ти народів, зайняли ресурси енергетичні. Дійсно, на початку минулого століття в числі провідних країн світу були ті, що володіли найбільшими енергетичними ресурсами (електростанціями, могутніми заводами, покладами корисних копалин). Середина XX століття ознаменувалася новою історичною зміною епох. Головним ціннісним критерієм нашого часу з повною підставою вважають не матерію і не енергію, а інформацію. Епоха енергетична змінилася епохою інформаційною. Зараз більше половини людей, що живуть на планеті, так чи інакше пов'язана із зберіганням, обробкою або передачею інформації, а найвпливовішими стали держави, які мають у своєму розпорядженні найпродуктивніші інформаційні машини — комп'ютери, величезні інформаційні фонди — банки даних, мережі портали, найшвидші засобами передачі інформації — глобальні інформаційні мережі.

Зміна епох в історії людського суспільства не випадкова, а об'єктивна: як тільки накопичення головного ціннісного критерію відповідно матерії, енергії або інформації перестає бути лінійним, відбувається об'єктивно обумовлений перехід до нової історичної стадії. І хоча об'єктивні закономірності в технологічній історії людства поки що не вивчаються в школі (не стануть вони і предметом нашого курсу), проте з найважливішим історичним фактом — настанням епохи інформаційного суспільства не можна не рахуватися. Ця зміна епох швидше еволюційна, ніж революційна, та все ж вона істотно змінила життя на Землі за останні роки, а майбутні в найближчі десятиріччя технологічні зміни корінним чином змінять суспільство.

Формування нової економічної бази (нових продуктивних сил) і, як наслідок, нових виробничих відносин висувають перед сучасним суспільством нове завдання - інформатизацію суспільства. До покоління людей, які живуть і працють в умовах нового суспільства, постають нові вимоги. Вони повинні володіти певними знаннями, уміннями і навиками, які на попередніх етапах розвитку суспільства могли вважатися необов'язковими або, в усякому разі, не першочерговими.

Для ефективного використовування можливостей комп'ютерів при будь-якій формі взаємодії з ними абсолютно необхідно володіти певними навиками розумових дій. Не дивно, що поява, розповсюдження і вдосконалення обчислювальних машин основних інструментів інформаційного суспільства безпосередньо відобразилося на стилі діяльності і мислення тих людей, які через свою професію першими усвідомили роль нових інформаційних технологій. Йдеться про програмістів.

Не випадково стиль мислення цих фахівців, який став актуальним саме у процесі становлення інформаційного суспільства, на перших порах був названий “програмістським”. Термін “програмістський” стиль мислення, був введений психологами, які досліджували поведінку людей, пов'язаних з обчислювальними машинами. Він відображає значну роль програмістів у формулюванні і розв’язанні найважливішого соціального завдання — формування нового покоління людей, здатних активно жити в умовах нового інформаційного суспільства. Назвемо деякі з умінь і навиків, які притаманні “програмістському” стилю мислення.

1) Уміння планувати структуру дій, необхідних для досягнення мети за допомогою фіксованого набору засобів.

Коли комп'ютерний користувач описує алгоритм розв’язання задачі, він, уявляючи собі мету розв’язання задачі – кінцевий результат, конструює програму (в широкому значенні цього слова), тобто план дій, що є послідовністю окремих більш менш стандартних операцій. Організовуючи структуру дій, користувач повинен спланувати не тільки дії як такі, але інформаційно-технічні ресурси, які використовуються в цих діях.

2) Уміння будувати інформаційні моделі для опису об'єктів і систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Пропедевтичний курс інформатики як навчальний предмет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок