Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Зміст і структура навчально методичного комплексу пропедевтичного курсу інформатики

Зміст і структура навчально методичного комплексу пропедевтичного курсу інформатики

Назва:
Зміст і структура навчально методичного комплексу пропедевтичного курсу інформатики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
План

1. Структура навчально-методичного забезпечення пропедевтичного кусу інформатики.

2. Вітчизняні підручники з інформатики та їх структура.

3. Зошити з інформатики як важливий засіб навчання. Основні підходи до розробки робочих зошитів.

4. Комп’ютерна підтримка курсу.

1. Структура навчально-методичного забезпечення пропедевтичного кусу інформатики.

До складу навчально–методичного комплексу будь-якого навчального предмету входить:

• програма вивчення предмету;

• стабільні підручники, розроблені у відповідності з програмою;

• робочі зошити (зошити з друкованою основою);

• дидактичні матеріали (завдання для самостійних і контрольних робіт та завдання для організації індивідуальної та диференційованої роботи з учнями);

• наочні посібники (комплекти плакатів, тощо);

• посібники для вчителя.

Особливість пропедевтичного курсу інформатики полягає в тому, що в навчально-методичний комплекс ще має входити комплект навчально-розвивальних та інших програм, які становлять комп’ютерну підтримку курсу.

Великий досвід створення таких курсів є у країнах ближнього і дальнього зарубіжжя. Наприклад, у Росії розроблено і успішно впроваджуються в життя кілька комплексів. Найбільшого поширення набули:

• курс "Інформатика" для початкової школи (О.Л.Семенов та інші);

• курс "Інформатика в іграх і задачах" (О.В.Горячев та інші);

• курс "Інформаційна культура", розроблений для початкової школи авторським колективом під керівництвом Ю.А.Первіна;

• курс "Інформатика", підготовлений для початкової школи С.В.Симоновичем;

• курс “Інформатика” для початкової школи (Н.В.Матвєєва та інші).

У нашій державі ця робота знаходиться лише на стадії становлення. Зокрема, розроблена Програма з інформатики для 1-4 класів (автор, кандидат педагогічних наук Микола Левшин).

Варіант навчальної програми М.М.Левшина визначає основні завдання початкової інформатики – "створити умови для пропедевтики базових понять інформатики (інформація, знак, модель, код, кодування, алгоритм, комп'ютер, основні пристрої комп'ютера, оператор, режими роботи та мова комп'ютера, команда, комп'ютерна програма); виробити елементарні навички роботи з комп'ютерами, вміння дотримуватися техніки безпеки роботи з ПЕОМ: вмикати і вимикати комп'ютер. викликати зміст диску, викликати програму із заданим ім'ям та запускати її, користуватися прикладними та навчальними програмами, зокрема аналогами редакторів, конструкторів, баз даних, електронних таблиць, експертних систем; розвивати алгоритмічне мислення учнів: формувати вміння моделювати, орієнтуватися у різновидах знакових моделей, здійснювати модельні переходи; забезпечити розвиток творчого мислення школярів та реалізацію основних виховних завдань, які стоять перед початковою школою; сприяти формуванню навчальних умінь та навичок з основних учбових дисциплін початкової школи".

Протягом біля двадцяти років проводиться експериментальна робота в ліцеї №38 ім. В.М. Молчанова м. Києва. Вчителями цієї школи в співпраці з науковцями опрацьовані різні варіанти організації навчання в 1, 2, 3, 4 класах. Результатом роботи стала програма і посібник з комп’ютерної грамотності для 3 класу, який був удосконалений і набув статусу підручника.

Суттєві зрушення в стані інформатики в початковій освіті України відбулися в 2001-2002 роках. Саме в цей період організовується експеримент в школах м. Києва по запровадженню експериментальних курсів "Комп’ютерна азбука" (1 клас, автори Бєлкіна Е.В. і Козленко О.Г.) та "Сходинки до інформатики" (2,3,4 класи, автори Колесніков С.Я., Ломаковська Т.В., Рівкінд Ф.М., Ривкінд Й.Я.). Позитивним є комплексний підхід до введення експериментальних курсів. У ході підготовчої роботи була створена матеріальна база експерименту – визначені школи, дообладнані або переобладнані кабінети інформатики; підготовлені підручники, розроблене програмне забезпечення (керівник групи розробників програмного забезпечення програмного комплексу "Сходинки до інформатики" Олексій Андрусич. В 2005 році навчальний комплекс "Сходинки до інформатики" пройшов експертну оцінку Міністерства освіти і науки України і рекомендований до використання у загальноосвітніх навчальних закладах України.

2. Вітчизняні підручники з інформатики та їх структура.

Комплект підручників “Сходинки до інформатики” мають поурочну будову. Вони є збірниками казкових оповідань, які в доступній і цікавій формі розкривають зміст нових понять, і фактів. Крім оповідань, ці посібники вміщують вказівки до використання комп’ютерної підтримки та розділ „Для розумників і розумниць”, в якому вміщуються логічні завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Зміст і структура навчально методичного комплексу пропедевтичного курсу інформатики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок