Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Базові інформаційні процеси, їх характеристика і моделі

Базові інформаційні процеси, їх характеристика і моделі

Назва:
Базові інформаційні процеси, їх характеристика і моделі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
56,45 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Інформаційні технології засновані на реалізації інформаційних процесів, різноманітність яких вимагає виділення базових. До них можна віднести одержання, транспортування, обробку,зберігання, представлення і використання інформації. На логічному рівні повинні бути побудовані математичні моделі, що забезпечують параметричну і критерійну сумісність інформаційних процесів в системі інформаційних технологій.

Одержання інформації

Джерелами даних в будь-якій наочній області є об'єкти і їх властивості, процеси і функції, що виконуються цими об'єктами або для них. Будь-яка наочна область розглядається у вигляді трьох представлень (мал. 1.1).

По аналогії з видобутком корисних копалин процес одержання інформації направлений на отримання її найбільшої концентрації. У зв'язку з цим процес одержання можна представити,

як проходження інформації через тришаровий фільтр, в якому здійснюється оцінка синтаксичної цінності (правильність представлення), семантичної (смисловий) цінності, прагматичної (споживчою) цінності.

Мал. 1.1. Наочна область у вигляді трьох уявлень

При витяганні інформації важливе місце займають різні форми і методи дослідження даних:

─ пошук асоціацій, пов'язаних з прив'язкою до якої-небудь події;

─ виявлення послідовностей подій в часі;

─ виявлення прихованих закономірностей по наборах даних, шляхом визначення причинно-наслідкових зв'язків між значеннями певних непрямих параметрів досліджуваного об'єкту (ситуації, процесу);

─ оцінка важливості (впливи) параметрів на розвиток ситуації;

─ класифікація (розпізнавання), здійснювана шляхом пошуку критеріїв, по яких можна було б відносити об'єкт (події, ситуації, процеси) до тієї або іншої категорії;

─ кластеризація, заснована на групуванні об'єктів по яких-небудь ознаках;

─ прогнозування подій і ситуацій.

Слід згадати неоднорідність інформаційних ресурсів, характерну для багатьох наочних областей. Одним з шляхів вирішення даної проблеми є об'єктно-орієнтований підхід, найбільш поширений в даний час. Коротко розглянемо його основні положення.

Декомпозиція на основі об'єктно-орієнтованого підходу заснована на виділенні наступних основних понять: об'єкт, клас, екземпляр.

Об'єкт - це абстракція безлічі предметів реального миру, що володіють однаковими характеристиками і законами поведінки. Об'єкт характеризує собою типовий невизначений елемент такої множини. Основною характеристикою об'єкту є склад його атрибутів (властивостей).

Атрибути - це спеціальні об'єкти, за допомогою яких можна задати правила опису властивостей інших об'єктів.

Екземпляр об'єкту - це конкретний елемент множини. Наприклад, об'єктом може бути державний номер автомобіля, а екземпляром цього об'єкту─конкретний номер К173ПА.

Клас - це безліч предметів реального миру, зв'язаних спільністю структури і поведінкою.

Елемент класу - це конкретний елемент даної множини. Наприклад, клас реєстраційних номерів автомобіля.

Узагальнюючи ці визначення, можна сказати, що об'єкт - це типовий представник класу, а терміни «екземпляр об'єкту» і «елемент класу» рівнозначні. На мал. 1.2 показані відносини між класами, об'єктами і предметами реального світу.

Важлива особливість об'єктно-орієнтованого підходу пов'язана з поняттям інкапсуляції, що означає приховання даних і методів (дій з об'єктом) в якості власних ресурсів об'єкту.

Мал. 1.2. Відносини між класами, об'єктами і предметами реального миру

Поняття поліморфізму і наслідування визначають еволюцію об'єктно-орієнтованої системи, що має на увазі визначення нових класів об'єктів на основі базових.

Поліморфізм інтерпретується як здатність об'єкту належати більш ніж одному типу.

Наслідування виражає можливість визначення нових класів на основі існуючих з можливістю додавання або перевизначення даних і методів.

Для зменшення надмірності використовується процес збагачення інформації, наприклад, при зберіганні в комп'ютері списку співробітників організації іноді досить використовувати перші 3-4 букви їх прізвищ.

Серед методів збагачення інформації розрізняють структурне, статистичне, семантичне і прагматичне збагачення.

Структурне збагачення припускає зміну параметрів повідомлення, яке відображає інформацію залежно від частотного спектру досліджуваного процесу, швидкості обслуговування джерел інформації і необхідної точності.

При статистичному збагаченні здійснюють накопичення статистичних даних і обробку вибірок з генеральних сукупностей накопичених даних.

Семантичне збагачення означає мінімізацію логічної форми, обчислень і висловів, виділення і класифікацію понять, зміст інформації, перехід від часткових понять до більш загальних. У результаті семантичного збагачення вдається узагальнено представити оброблювану або передавану інформацію і усунути логічну суперечність в ній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Базові інформаційні процеси, їх характеристика і моделі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок