Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Розвиток ринку Інтернет послуг в Україні

Розвиток ринку Інтернет послуг в Україні

Назва:
Розвиток ринку Інтернет послуг в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,01 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ВСТУП

Для полегшення аналізу розвитку електронних послуг в Україні їх розділяють на первинні (off-line and on-line accesses) та вторинні (електронна комерція, електронне навчання, телемедицина, електронне врядування...).

Коли ми говоримо про розвиток ІНТЕРНЕТ мереж, то тут нашими основними індикаторами розвитку є доступ до ІНТЕРНЕТу громадян, швидкість передачі інформації в мережі, доступ до глобальних мереж, розвиток національної змістовної частини. На даний час учасниками первинного ринку електронних послуг в Україні є понад 3 мільйони користувачів ІНТЕРНЕТ, правда, практично 90% їх є локалізовані в першій десятці найбільших міст України, що казує на досить низький рівень розвитку ІНТЕРНЕТ в малих містах та селах.

Неформально український сегмент мережі Інтернет почав свій розвиток із кінця 1990 року, а офіційно домен.UA було зареєстровано у грудні 1992-го.

На кінець 2008 року 70% компаній зі списку Fortune використовували у своїй роботі Інтернет. Обсяг електронних угод, що укладаються з допомогою Інтернету, зріс до 300—500 млрд. доларів. Частка малого бізнесу в електронній комерції сягнула 27%. Тепер звернемося до українських реалій. Що сьогодні пропонують провайдери, якими є динаміка ринку та його перспективи?

Вибір провайдера

Не просте завдання, і не тільки тому, що вибирати доводиться в умовах великої кількості провайдерів. Сфера інтернет-послуг ще далека від досконалості, на шляху свого формування вона лише подолала перший етап — період первинного накопичення капіталу. Скінчилися часи, коли провайдером могла оголосити себе будь-яка компанія, що орендує канал в операторів першого рівня.

Останні мають власні канали передачі інформації у світову мережу. Повною мірою до першого рівня можна зарахувати «Укртелеком», Golden Telecom, Digital Generation і компанії, що використовують власні супутникові канали.

Причому «Укртелеком» прагне бути основним провайдером послуг на всіх рівнях. Монопольне становище дозволяє реалізовувати цю мету. Однак, на думку експертів, нестабільна якість каналів, не досить кваліфікована технічна підтримка, прагнення домінувати в усіх ринкових нішах викликають недовіру насамперед із боку провайдерів першого та другого рівня, а ознайомлення з тарифною політикою нерідко відлякує пересічного споживача. Однак більшість провайдерів першого рівня як зовнішні канали використовують орендовані в «Укртелекому» зовнішні волоконнооптичні канали.

На думку аналітиків, до трійки найбільших інтернет-провайдерів України входять IPTelecom, LuckyNet, Golden Telecom.

Комутовані-некомутовані: кого більше?

Є два варіанти підключення до Інтернету: комутований і некомутований. Комутований доступ (dial-up) — через телефонний дзвінок до оператора з подальшим з’єднанням. Некомутований доступ — постійне з’єднання з провайдером: через виділену лінію, телефонну лінію (технології xDSL), з допомогою телевізійного кабелю чи по радіоканалу з прийомом-передачею через антени.

Dial-up має перевагу в ціні. Але насправді придатний він лише для приватних користувачів. Чим більша потреба у використанні Інтернету, тим частіше в такому разі займатиметься телефонна лінія, за яку слід платити окремо.

Однак, за словами Валентина Прокопченка, керівника сектора розвитку послуг компанії Golden Telecom, поки що більшість користувачів вдається до комутованого доступу. Частка тих, хто використовує некомутований доступ, — усього 10%, щоправда, їх кількість стабільно зростає.

Директор департаменту прямих продажів компанії IPTelecom Сергій Кукса вважає, що кількість клієнтів по виділених каналах сьогодні збільшується динамічніше, ніж по комутованих. За його даними, у Києві є близько 3,5 тис. виділених ліній, а обсяг ринку становить 5,2—5,7 млн. дол. Усі великі компанії намагаються перейти на виділені канали.

І ще. За даними досліджень, проведених компанією «Воля»:

— 87,6% респондентів вважають, що використання Інтернету на підприємстві виправдане з комерційної точки зору;

— 48,9% підприємств підключені до Інтернету вже один-три роки, 34,6% — понад три роки, 15,4% — менше року;

— 62,2% підприємств зараз працюють в Інтернеті через телефонну лінію, лише 32,4% мають виділені лінії. Водночас у 54,3% фірм немає можливості говорити по телефону, одночасно використовуючи Інтернет.

Dial-up дорожчає, виділені канали дешевшають

Якщо два роки тому підключитися по виділеній лінії коштувало близько 1,5 тис. дол., то сьогодні це ж, приміром, у IPTelecom можна зробити за 420 дол. А в LuckyNet узагалі пропонують підключення за одну гривню. Щоправда, реально це здійснюється за 1920 грн., які лягають на депозит.

Таке різке зниження вартості підключення пояснюється здешевленням устаткування, зростанням конкуренції між провайдерами. Протягом 2002 року вартість підключення по виділених лініях знизилася більш ніж удвічі. Дешевшають зовнішні канали, як супутникові, так і наземні. Хоча різке зниження цін інколи ставить операторів на межу банкрутства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Розвиток ринку Інтернет послуг в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок