Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Комп'ютерні віруси й антивірусні програмні засоби

Комп'ютерні віруси й антивірусні програмні засоби

Назва:
Комп'ютерні віруси й антивірусні програмні засоби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,96 KB
Завантажень:
1039
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Масове використання ПК у мережному режимі, включаючи вихід у глобальну мережу Інтернет, породило проблему зараження їхніми комп'ютерними вірусами.

Комп'ютерним вірусом прийнято називати спеціально написану, звичайно невелику по розмірах програму, здатну мимовільно приєднуватися до інших програм (тобто заражати їх), створювати свої копії (не обов'язково цілком співпадаючі з оригіналом) і впроваджувати їх у файли, системні області комп'ютера й в інші об'єднані з ним комп'ютери з метою порушення нормальної роботи програм, псування файлів і каталогів, створення різних перешкод при роботі на комп'ютері.

Уперше термін «комп'ютерний вірус» ужив співробітник Лехайского університету (США) Ф. Коэн у 1984 р. на 7-й конференції по безпеці інформації, що проходила в США. Однак перше згадування про подібний тип програмах для ЕОМ відноситься до середини минулого сторіччя. Саме тоді американські вчені Джон фон Нейман і Норберт Вінер, займаючись проблемами алгоритмічного забезпечення і програмного керування ЕОМ, відкрили можливість саморозмноження штучних алгоритмічних конструкцій, тобто програмного коду.

Відповідно до підготовленого Російська аналітична центром «Лабораторія Касперського» звіту-огляду вірусної активності за 2002 р. в усьому світі інтенсивність вірусних інцидентів (тобто повідомлень компаній і приватних осіб про те, що вони піддалися атаці комп'ютерних чи вірусів інших шкідливих кодів) постійно росте. Одночасно збільшується і збиток, нанесений світовому співтовариству цими створюваними людиною програмами. Так, у 2002 р. цей збиток оцінювався майже в 14,5 млрд дол., перевищивши аналогічний показник 2001 р. майже на 10%, а в 2000 р., по підрахунках фахівців, ця цифра була ще вище -17,1 млрд дол.

У 2002 р. було зафіксовано 12 великих і 34 менш значних вірусних епідемій. При цьому, по опублікованим даної (www.messagelabs.com),кількість вірусів, що пересилаються по електронній пошті, за рік виросло в два рази, і нині злобливі коди містяться приблизно в кожнім 200-м листі. Самими шкідливими програмами в 2002 р. виявилися програми «поштові хробаки» (понад 61% від загального числа випадків) і макровіруси Word97 (близько 2%). Ненецікаво, що віруси «поштові хробаки» уперше з'явилися в 1998 р.

Світова практика комп'ютерної вірусології свідчить, що основним джерелом погрози для організацій і приватних осіб залишається електронна пошта. З нею зв'язано понад 96% усіх зареєстрованих у 2002 р. випадків. Через електронну пошту до персональних комп'ютерів добираються не тільки «мережні хробаки», але і звичайні віруси, у тому числі «троянські коні». Через інші служби Інтернету, до приклада через FTP, IRC, відсоток зараження комп'ютерів вірусами складав 2,3%. Більш низок відсоток зараження комп'ютерів вірусами через заражені мобільні нагромаджувачі інформації (флопи-, CD-, магнітооптичні й інші диски).

. Спосіб функціонування більшості вірусів - це така зміна системних файлів комп'ютера, щоб вірус починав свою діяльність при кожнім завантаженні. Деякі віруси інфікують файли завантаження системи, інші спеціалізуються на ЕХЕ-, СОМ- і інших програмних файлах. Усякий раз, коли користувач копіює файли на гнучкий чи диск посилає інфіковані файли по модему, передана копія вірусу намагається установити себе на новий диск.

Звичайно вірус розробляється так, щоб він з'явився, коли відбувається деяка подія виклику, наприклад п'ятниця 13-і, інша дата, визначене число перезавантажень зараженого чи якогось конкретного додатка, відсоток заповнення твердого диска й ін.

Після того як вірус виконає потрібні йому дії, вона передає керування тій програмі, у якій він знаходиться, і її робота якийсь час не відрізняється від роботи незараженої. Усі дії вірусу можуть виконуватися досить швидко і без видачі яких-небудь повідомлень, тому користувач часто і не зауважує, що комп'ютер працює з «дивинами». До ознак появи вірусу можна віднести:

• уповільнення роботи комп'ютера;

• неможливість завантаження операційної системи;

• часті «зависання» і збої в роботі комп'ютера;

• припинення чи роботи неправильну роботу раніше що успішно функціонували програм;

• збільшення кількості файлів на диску;

• зміна розмірів файлів;

• періодична поява на екрані монітора недоречних повідомлень;

• зменшення обсягу вільної оперативної пам'яті;

• помітне зростання часу доступу до твердого диска;

• зміна дати і часу створення файлів;

• руйнування файлової структури (зникнення файлів, перекручування каталогів і ін.);

• загоряння сигнальної лампочки дисковода, коли до нього немає звертання, і ін.

Треба помітити, що названі симптоми необов'язково викликаються комп'ютерними вірусами, вони можуть бути наслідком інших причин, тому комп'ютер варто періодично діагностувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Комп'ютерні віруси й антивірусні програмні засоби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок