Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Технологія формування і використання інформаційних ресурсів в інформаційному виробництві

Технологія формування і використання інформаційних ресурсів в інформаційному виробництві

Назва:
Технологія формування і використання інформаційних ресурсів в інформаційному виробництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,71 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
У кожному інформаційному виробництві існують специфічні для нього технологічні позиції. Неможливо охопити всю різноманітність технологічних позицій в суспільному інформаційному виробництві, тому обмежимося аналізом найбільш поширених і найбільш розроблених технологічних процесів, використовуваних у більшості інформаційних виробництв різної природи .

Ми вже згадували процедуру узгодження інформаційного продукту з прецедентами (аналогічними продуктами) і зацікавленими суб’єктами інформаційного виробництва. Для виконання цієї процедури необхідно мати прецеденти і вміти визначати характеристики відповідності прецедентів тому інформаційному продукту, що пропонується.

Усі прецеденти є продуктами деяких інформаційних виробництв і в сукупності складають інформаційні ресурси людини, сім’ї, підприємства, організації, органу державної влади, країни і світу. Ці ресурси являють собою масиви документів, на яких зафіксовано вербальну інформацію, що сприймається суміжниками з інформаційного виробництва.

Іноді до інформаційних ресурсів відносять не тільки документи з вербальною інформацією, представленою якоюсь мовою, а й масиви матеріальних зразків типу мінералів, гербаріїв, насіннєвих генофондів, музейних експонатів тощо. Виходячи з прийнятого уявлення про інформаційне виробництво подібні масиви і зібрання матеріальних предметів потрібно вважати матеріальними ресурсами інформаційного виробництва.

Відповідно до законів інформаційного тяжіння, інформаційної складності та старіння інформації основна частина інформаційних ресурсів, що інтенсивно використовуються як предмети праці в процедурах узгодження з прецедентами в інформаційному виробництві, є простою інформацією про окремі події, предмети і факти, які стосуються найближчих суміжників в інформаційному виробництві і виявилися в ньому відносно недавно. Цю частину інформаційних ресурсів природно називати оперативними інформаційними ресурсами.

З плином часу інтенсивність використання інформаційних ресурсів зменшується, і вони переходять у розряд ретроспективних, а потім — архівних ресурсів.

Оперативні інформаційні ресурси сприймають усі новостворені продукти інформаційного виробництва. Частина їх може бути напівфабрикатом і втрачатися в процесі створення інших інформаційних продуктів. Така інформація доступна суміжним суб’єктам інформаційного виробництва короткий час, від моменту її народження до моменту використання і втрати. Її ми не будемо відносити до інформаційних ресурсів, вважаючи поточною інформацією інформаційного виробництва.

Частина оперативних інформаційних ресурсів, що зберігається, активно взаємодіє з ретроспективними інформаційними ресурсами. З одного боку, вона поповнює ретроспективні інформаційні ресурси, а з іншого — сама за необхідності поповнюється документами з ретроспективних ресурсів.

Аналогічно ретроспективні інформаційні ресурси взаємодіють з архівними. Документи архівних ресурсів, до яких виявлено інтерес, можуть деякий час знаходитися в оперативних ресурсах.

У цій загальній моделі руху інформаційних ресурсів під дією попиту на інформацію відбуваються такі технологічні операції:

створення або формування нових записів і/або документів;

поширення їх серед зацікавлених суб’єктів інформаційного виробництва;

формування масивів документів і/або баз даних оперативного, ретроспективного або архівного зберігання;

пошук документів у цих масивах за запитами будь-яких суб’єктів інформаційного виробництва (пошук прецедентів).

Наведений порядок технологічних операцій не означає, що такою є послідовність відповідних технологічних етапів в інформаційному виробництві. Наприклад, формування нових записів може бути не початковою, а завершальною стадією складного інформаційного виробництва, якій передує декілька операцій пошуку прецедентів в інформаційних ресурсах.

Загалом топологія зв’язків між технологічними позиціями в складному інформаційному виробництві є графом, у якому нарівні з лінійними можна виявити кільцеві, ієрархічні та більш складні структурні утворення.

Типи технологічних процесів у їх взаємозв’язку простіше виявити в простих структурах, тому уперед розглянемо деякі типові лінійні структури, а в них почнемо з технології пошуку прецедентів.

Найпростіша технологія пошуку прецедентів вимагає задання запиту як деякого ключа у вигляді набору символів. Документ в пошуковому масиві або в базі даних уважається релевантним запиту в тому разі, коли в ньому міститься точна копія ключа. Таку операцію називатимемо пошуком за простим ключем або елементарним пошуком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Технологія формування і використання інформаційних ресурсів в інформаційному виробництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок