Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні продукти і послуги

Інформаційні продукти і послуги

Назва:
Інформаційні продукти і послуги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,18 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Інформаційні продукти і послуги


Результатом інформаційної діяльності є інформаційний продукт, який з’являється на ринку у вигляді інформаційних товарів і послуг.
Наведемо деякі основоположні визначення, необхідні для подальшого сприйняття матеріалу.
Товар — матеріальний виріб, що пропонується ринку з метою його придбання, використання або споживання.
Продукт — речовинний або нематеріальний результат людської праці (предмет, наукове відкриття, ідея).
Продукт економічної діяльності — результат людської праці, господарської діяльності, представлений у матеріально-речовинній формі (матеріальний продукт), у духовній, інформаційній формі (інтелектуальний продукт) або у вигляді виконаних робіт і послуг.
Продукція — результат діяльності чи процесів. Продукція може містити послуги, обладнання, перероблювані матеріали, програмне забезпечення чи комбінації їх (ДСТУ 3230-95).
Послуга — наслідок безпосередньої взаємодії між постачальником і споживачем і внутрішньої діяльності постачальника для задоволення потреб споживача. Постачання чи використання матеріальних видів продукції може бути частиною надання послуги. Послуга може бути пов’язана з виробництвом і постачанням матеріальної продукції (ДСТУ 3230-95).
Унаслідок застосування інформаційних технологій до інформаційних ресурсів створюється певна нова інформація або інфор-мація в новій формі. Це продукція інформаційних систем та інформаційних технологій, яка називається інформаційними про-дуктами і послугами.
Стосовно тлумачення цього терміна зазначимо, що воно не є однозначним. Це знову ж таки пояснюється складністю, новизною і недостатнім опрацюванням економічних аспектів інформатизації та інформаційного виробництва як складової суспільного виробництва. Наведемо деякі з найпоширеніших визначень.
У Законі України «Про інформацію» (ст. 40, 41) чітко позначені поняття «інформаційна продукція», «інформаційна послуга»:
«Інформаційна продукція — це матеріалізований результат інформаційної діяльності, призначений для задоволення інформаційних потреб громадян, державних органів, підприємств, установ та організацій».
«Інформаційна послуга — це здійснення інформаційної діяльності у визначений час і визначеній законом формі по доведенню інформаційної продукції до споживачів з метою задоволення їх інформаційних потреб».
Схоже визначення наведено в : інформаційний продукт (продукція) — документована інформація, підготовлена і призначена для задоволення потреб користувачів.
З позицій виробника, інформаційний продукт — це сукупність даних, сформована виробником для поширення в речовинній або нематеріальній формі.
Базою для створення інформаційних продуктів є інформаційні ресурси. Поняття «інформаційний ресурс» — нова економічна категорія, розгляд сутності якої може бути предметом для окремої розмови. Тому обмежимося лише його визначенням. Інформаційні ресурси — це весь обсяг знань, відчужених від їх творців, зафіксованих на матеріальних носіях і призначених для суспільного використання. В Законі України «Про інформацію» (ст. 54) записано: «до інформаційних ресурсів України входить вся належна їй інформація, незалежно від змісту, форм, часу і місця створення».
Інформаційний продукт може розповсюджуватися в такі самі способи, як і будь-який інший матеріальний продукт, — за допомогою послуг.
Інформаційна послуга — це отримання і надання в розпорядження користувача інформаційних продуктів.
З позицій виробника, інформаційна послуга включає дії суб’єктів щодо забезпечення споживачів інформаційними продуктами.
У вузькому значенні інформаційна послуга часто сприймається як послуга, отримувана з допомогою комп’ютерів, хоча насправді це поняття набагато ширше.
Слід зазначити, що більшість авторів також схиляються до наведеного вище трактування ІПП. Читаємо: інформаційна послуга — отримання та надання в розпорядження користувача інформаційного продукту. Інформаційний продукт виступає у вигляді специфічної послуги, коли певна інформація надається споживачеві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Інформаційні продукти і послуги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок