Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інтернет-банкінг та інтернет страхування.

Інтернет-банкінг та інтернет страхування.

Назва:
Інтернет-банкінг та інтернет страхування.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,86 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Інтернет-банкінг та інтернет страхування.
1. Основні визначення
Сьогодні в умовах жорсткої конкуренції якість роботи бан-ку з клієнтами багато в чому визначається не тільки набором на-даваних послуг, а й рівнем розробки новаторських технологій та ідей, які значно спрощують процес взаємодії клієнтів з банком. Одним з напрямків такого удосконалювання є надання віддале-них банківських послуг.
Піонером віддаленого банківського обслуговування стала система Homelink, створена в 1983 році при співробітництві банку Шотландії, телефонної компанії British Telecom і будівельного товариства Nottingham Building Society.
Віддалені банківські послуги надають клієнтам банку мож-ливість оперування коштами без безпосереднього контакту з банківськими службовцями. Нині виділяють чотири основні різновиди віддаленого банківського обслуговування:
телефонний банкінг;
відео-банкінг;
РС-банкінг;
Інтернет-банкінг.
Телефонний банкінг (телебанкінг) є найбільш популярним різновидом віддаленого банкінгу в західних країнах. Він дозво-ляє виконувати безліч банківських операцій за допомогою теле-фонного зв'язку. Для впровадження телебанкінгу фінансова ус-танова створює інформаційно-довідкову систему, що зберігається на комп'ютері, підключеному до АТС банку. При звертанні до системи за допомогою кнопкового телефону клієнт фактично пересилає цифровий код. Програмне забезпечення розшифровує код і перетворює його в запит до бази даних бан-ку, одержує на неї відповідь, трансформує його в голосову фор-му і пересилає клієнту по телефонній лінії,
З розвитком мережі мобільного зв'язку широке розповсюд-ження одержує SM-банкінг. За допомогою служби коротких повідомлень, що забезпечується всіма операторами сотового зв'язку, клієнти одержують інформацію про стан їхніх рахунків, а також виписки за рахунком за необхідний період часу.
Лідерами в наданні телефонного банкінгу в Україні є Укрінбанк (система Телебанк-24) і ВАБанк (мобільний банкінг). Клієнти Укрінбанку вже успішно проводять такі операції, як оп-лата комунальних послуг, мобільного зв'язку, а незабаром будуть мати можливість купити чи продати іноземну валюту.
Система мобільного банкінгу, запропонована ВАБанком, на-дає можливість власникам платіжних карт VISA, Eurocard/MasterCard, Cirrus/Maestro, емітованих банком, вико-ристовувати мобільний телефон для одержання таких послуг:
одержання інформації про суму, доступну для викорис-тання по карті в даний момент;
одержання повідомлень, які підтверджують проведення операцій по карті. Такі повідомлення формуються і відсилають-ся на мобільний телефон клієнта після проведення операцій по карті;
можливість самостійного встановлення карти в стоп-лист при її втраті чи підозрі про неправомірне використання реквізитів карти;
одержання повідомлень про надходження коштів на картковий рахунок у банку.
Оскільки розповсюдженість телефонного зв'язку серед на-селення значно перевершує його оснащеність комп'ютерами, телебанкінг має досить широкі перспективи розвитку. Однак про-блема полягає в тому, що телефон є засобом усного спілкування і погано адаптований для здійснення складних банківських опе-рацій. Тому одним з напрямків поліпшення рівня обслуговуван-ня використовується факсимільний зв'язок.
Відео-банкінг надає можливість віртуального спілкування клієнта банку з його службовцями за допомогою спеціальних пристроїв, устаткованих телемоніторами. Як правило, такі при-строї встановлюються в торгових точках й інших місцях велико-го скупчення населення і часто сполучаються з банкоматами. Во-ни дозволяють одержувати дистанційні консультації і здійсню-вати банківські операції за допомогою працівників банку.
Під РС-банкінгом (системою "Клієнт - Банк") розуміється доступ до банківського рахунка за допомогою персонального комп'ютера і прямого модемного з'єднання з комп'ютерною ме-режею банку. Для цього на стороні клієнта встановлюється спеціальне програмне забезпечення. Такі системи застосовують-ся в першу чергу корпоративними клієнтами, і нині у західних країнах модернізуються до рівня "Клієнт — Інтернат — Банк".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Інтернет-банкінг та інтернет страхування.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок