Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Оптичні носії

Оптичні носії

Назва:
Оптичні носії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
532
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Зміст


Вступ
Об’єм інформації, представленому в цифровому вигляді, стрімко росте. Завдання збереження інформації на всіх етапах розвитку суспільства було одним з пріоритетних, при рішенні якої необхідно забезпечити для майбутніх поколінь як збереження знань, накопичених попередніми поколіннями, так і нової інформації.існують види інформації, у тому числі і науково-технічної,для якої важко вказати терміни, коли ця інформація втрачає значущість або стає непотрібною. У багатьох випадках цінність інформації з часом зростатиме.Прикладом може бути гідрометеорологічна інформація, яка дозволяє об’єктивно аналізувати повільну зміну в навколишньому середовищі і природних ресурсах, оцінювати ефекти впливу діяльності людей на природу[1]. Те ж саме відноситься і до медичної інформації, аналіз якої за тривалі проміжки часу дозволяє виявити тенденції в розвитку груп людей, прояву різних захворювань, зокрема пов’язаних із зміною умов життя, впливу навколишнього середовища і т.д.Об’єми інформації, представленої в цифровій формі, збільшуються не тільки за рахунок нової інформації, яка в більшості випадків вже має і електронну форму уявлення, але і за рахунок перекладу в цифрову форму раніше створених інформаційних ресурсів.Представленняінформації в цифровому вигляді дозволило вирішити ряд проблем зберігання інформації, створити абсолютно нові можливості для доступу до інформації і її обробки. Швидке впровадження цифрових технологій обробки інформації, розвиток електронних бібліотек, створило необхідність проведення спеціальних досліджень по створенню перекладу документів в цифрову форму, дозволив вирішити ряд проблем тривалого зберігання, а саме: забезпечити можливість контролю документів без втрати якості, усунення дефектів на носіях з аналоговою формою уявлення, мультимедійного представлення інформації.[2]
Створення величезних архівів інформаційних матеріалів в цифровій формі привело до появи ряду проблем, які вимагають рішення найближчим часом: створення надійних носіїв для довготривалого зберігання цифрової інформації, розробка і впровадження спеціальних форматів для запису інформації, що підлягає довготривалому зберіганню, розробка спеціальних пристроїв зчитування інформації. Не дивлячись на важливість і складність завдань за рішенням проблеми швидкого морального старіння програмного забезпечення, а також технічного і морального старіння систем зчитування інформації, найважливішою проблемою є створення носіїв для довготривалого зберігання цифрової інформації.
При використанні інформації в цифровому вигляді з’являється необхідність розробляти і використовувати спеціальні заходи для виключення можливостей зміни записаної інформації, доповнювати дані в електронному вигляді контекстною інформацією, зберігати не тільки самі носії, але і пристрої запису інформації на них, а також програмне забезпечення, що реалізовує представлення інформації у формі, прийнятій для сприйняття. Носії з цифровою формою представлення інформації чутливіші до появи локальних дефектів в записах.[3]
Істотною для носіїв архівного зберігання є форма представлення інформації. Вона повинна дозволяти відтворювати інформацію різними фізичними методами. Прикладом вдалого вибору форми фізичного уявлення може служити використання мікрорельєфного представлення інформації на воскових циліндрах, грамплатівках, ком пакт-дисках.
Записи на воскових циліндрах, шеллачних грамплатівках, виконанні з рельєфним представленням інформації на достатньо недосконалому устаткуванні, при використанні сучасних технологій можуть бути лічені з кращою якістю. В даний час створюються методи рельєфного запису з щільністю запису близько десятків Гбайт/см2.


1 Еволюція та загальна характеристика оптичних носіїв
Вперше, ідея оптичного запису з’явилася в 1965 році, в американському інституті Battele Memorial, штат Огайо. Ця технологія тоді ще була край примітивною – фотографічним методом на диск наносилися темні крапки і риски. Для зчитування інформації диск просвічувався спеціальною лампою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Оптичні носії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок