Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Протидія злочинам у сфері обігу пластикових карток

Протидія злочинам у сфері обігу пластикових карток

Назва:
Протидія злочинам у сфері обігу пластикових карток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,39 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Протидія злочинам у сфері обігу пластикових карток


Останнім часом в Україні все більшого розвитку набуває електронна комерція (продаж товарів та послуг через Internet) та використання пластикових банківських карток, що є досить зручним як для платників-клієнтів так і для банківських структур.
Електронні платежі з використанням пластикових банкових карт різноманітних видів – достатньо гнучкий та універсальний механізм розрахунків, виникнення якого пов’язують з появою у 1956 р. карток Bankamericard (тепер Visa), а слідом – Master Charge (сьогодні – MasterCard). Кількість емітованих пластикових карток в Україні на сьогодні складає понад 3 млн.
Проте універсальність цих платіжних інструментів робить їх особливо привабливим об’єктом для шахрайства, у тому числі для організованих злочинних формувань. У свою чергу, застосування високих технологій у різноманітних галузях фінансової діяльності, зокрема при використанні пластикових карток, аж ніяк не виключає можливості різноманітних зловживань.
Шахрайство з платіжними пластиковими картками як серйозна проблема постала у 90-ті роки. Цей вид злочинів вирізняється простотою, відсутністю насилля, а також тим, що потерпілі – банк і законний власник картки, як правило, ніколи не бачать злочинця. На сьогодні з кожної тисячі трансакцій кожні дві є проблемними. І хоча збитки становлять і невеликий відсоток від загального обсягу, проте самі суми є значними. Постійне збільшення збитків свідчить про існування кримінальної підпільної індустрії, пов’язаної із незаконним використанням пластикових карток. Так, нещодавно у м. Москві була затримана організована злочинна група, до складу якої входили представники країн СНД, яка використовувала картки, виготовлені у Польщі, а займалася шахрайством у інших країнах. За даними Генерального Секретаріату Інтерполу, майже 60 % всіх шахрайств, пов’язаних з використанням кредитних карток, вчинені організованими злочинними групами азіатського походження. На злочинні групи з Нігерії, Болгарії, Ірану і країн колишнього Радянського Союзу припадає 40 % вчинення цього виду злочинів.
Злочини у сфері обігу пластикових карток завдають, крім безпосередніх фінансових збитків, значної соціальної шкоди, яка полягає у втраті довіри до карткових розрахунків та призводить до зниження рівня туризму. Крім цього, слід відмітити значну латентність зазначених правопорушень, що пояснюється декількома обставинами. Серед них:
- власник картки не завжди помічає збитки;
- власник не упевнений, що операції здійснені не ним;
- дрібні суми грошових переказів (небажання гаяти час на процедури, пов’язані з відшкодуванням збитків);
- випадки шахрайств підривають авторитет банків;
- карткові операції мають міжнародний характер і т.ін.
Слід відзначити, що карткові злочинці – це, як правило, чітко організовані злочинні угруповання, які складаються з досвідчених фахівців вузької спеціалізації. Тому для протидії цим видам злочинів необхідна чітка організація та взаємодія правоохоронних органів.
Найбільшу загрозу для системи платежів з використанням пластикових карток становить їх підробка. Ця форма шахрайства найдинамічніше розвивається і створює великі труднощі як при розслідуванні, так і при підрахунку збитків. Шахраї використовують номери справжніх карток, причому власники карток навіть не здогадується про це.
До 1990 року підробка кредитних карток взагалі була мало відома. Але вже у 1993 році Visa і Mastercard втратили 72 млн дол. США внаслідок шахрайських дій, із яких 16,8 млн (23,4 %) безпосередньо пов’язані з підробкою карток. До 1994 року підробка становила вже 28,6 % загальної кількості шахрайських дій з картками (зростання на 5 %).
Шахрайське використання викрадених або загублених кредитних карток залишається найрозповсюдженішим злочином. Але існують деякі інші різновиди: надання анкетних даних при одержанні кредитної картки, які не відповідають дійсності; повна або часткова її підробка. В разі стрімкого зростання суми збитків компанії вживають термінові зусилля з введення нових заходів безпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Протидія злочинам у сфері обігу пластикових карток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок