Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Фізична організація баз даних

Фізична організація баз даних

Назва:
Фізична організація баз даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Фізична організація баз даних
План
1. Організація зберігання інформації.
2. Індексація
3. Хешування
4. B-дерева
Організація зберігання інформації
Фізична організація даних відповідає за їх зберігання, управління, форми представлення і структури даних.
Фізичне проектування являє собою процес визначення характеристик сховища даних і доступу до них в БД. Властивості сховища даних залежать від пристроїв зберігання, засобів доступу до даних, що підтримуються системою і від СУБД. На етапі фізичного проектування визначається місцезнаходження даних на пристроях зберігання, загальна продуктивність системи.
В реляційних БД складні фізичні процеси організації даних приховані від користувача, але вони мають великий вплив на продуктивність роботи з БД.
Процес пошуку і представлення даних користувачу виконується в декілька етапів (рис. 8.1).
Спочатку визначається необхідний запис, для знаходження якого викликається диспетчер файлів. Диспетчер файлів визначає сторінку, на якій знаходиться запис, і для її отримання викликає диспетчер дисків. Диспетчер дисків визначає фізичне положення необхідної сторінки на диску і передає її диспетчеру файлів, а той - СУБД. Головними
одиницями операцій обміну системи СУБД - БД є сторінки даних. З точки зору СУБД БД виглядає як набір записів, з точки зору диспетчера файлів БД виглядає як набір сторінок. Кожна сторінка пам'яті має унікальний ідентифікатор. Кожен запис зберігається повністю на одній сторінці.
Для організації зберігання даних застосовується технологія кластерізації - фізично близьке розташування записів у просторі пам'яті середовища зберігання БД.
Пам'ять сторінок - організація простору зовнішньої або віртуальної пам'яті в БД, яка передбачає поділ простору пам'яті на сторінки фіксованого розміру. Для розміщення сторінок, що викликаються, в оперативній пам'яті використовуються спеціальні області - буфери. Оновлений в буферах зміст сторінок повертається у зовнішню пам'ять. Розмір сторінок, кількість буферів, алгоритми вибору буферів для розміщення сторінок суттєво впливають на ефективність роботи системи.
Кеш-пам'ять - швидка буферна пам'ять відносно невеликого розміру, яка зберігає останні дані до яких
Компоненти системи БД, які призначені для зберігання даних, мають різну ємкість і різну швидкість доступу до даних. Організація ієрархії пам'яті комп'ютера наведена на рис. 8.2.
виконувався доступ. Вона реалізується апаратними або програмно-апаратними засобами.
Віртуальна пам'ять - це пам'ять, яка моделюється за допомогою апаратних засобів і програмного забезпечення. Вона дозволяє користувачу оперувати з об'ємами даних, які значно перевершують простір пам'яті, що виділяється в оперативній пам'яті, таким чином нібито вони знаходились в оперативній пам'яті.
Пам 'ять третична - запам'ятовуючий пристрій великого об'єму і з низькою вартістю. Найчастіше це стойки з компакт- дисками або касети магнітної стрічки.
Організація зберігання даних має таку ієрархію:
- атрибути відображаються у байтову послідовність постійної або змінної довжини, яка називається полями;
- поля об'єднуються в набори даних постійної або змінної довжини, які називаються записом;
- записи зберігаються у фізичних блоках (сторінках);
- набори записів, які відповідають відношенням, зберігаються у вигляді файлів.
Розрізняють такі засоби фізичної організації файлів даних: послідовний, індексно-послідовний, прямий.
Послідовний файл - файл, до записів якого можливий послідовний доступ у порядку їх фізичного розміщення в пам'яті. Послідовна організація ефективна, коли застосування при кожному зверненні до БД обробляє значну кількість записів.
Індексно-послідовний файл - файл, до записів якого можливий прямий доступ за допомогою створеного для нього індексу по заданому ключу, а також послідовний доступ згідно з їх впорядкуванням по цьому ключу індексування. Індексно- послідовна організація ефективна, коли достатньо багато застосувань потребують послідовної обробки і достатньо багато застосувань потребують прямого доступу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фізична організація баз даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок