Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Формування комерційної ціни на інформаційну продукцію

Формування комерційної ціни на інформаційну продукцію

Назва:
Формування комерційної ціни на інформаційну продукцію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,44 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Формування комерційної ціни на інформаційну продукцію


Комерційна ціна, на відміну від ціни виробника, яка є грошовим вираженням вартості інформаційної продукції в сумі собівартості виробництва продукції і бажаного або реального прибутку від її реалізації (продажу),– це ціна інформаційного продукту на ринку інформації, та ціна, за якою вона купується споживачем. Визначення як ціни виробника, так і комерційної, називається ціноутворенням.
Основною функцією ціноутворення є забезпечення відшкодування споживачем виробнику сумарних виробничих витрат на виробництво продукції у формі грошового еквіваленту і отримання прибутку для подальшого розвитку виробництва. Економічним підгрунтям ціни на будь-які продукти є його собівартість, тобто, необхідні витрати живої і матеріалізованої праці, які необхідно ретельно обрахувати.
Донедавна ціни, як і нормативи, встановлювалися за загальнодержавними прейскурантами, приміром, "Прейскурант № 57-15-92 "Ціни на масові види послуг в сфері НТІ" (1981 р.), "Тимчасові ціни на окремі види інформаційних послуг, які виконуються автоматизованими інформаційними центрами" (1986 р.) тощо. Достатньо було взяти прейскурант і знайти там потрібну продукцію.
Із впровадженням в економіку ринкових відношень і майже щоденною зміною цін на споживчому ринку, кардинально змінилося значення ціни в економічних процесах виробництва, що викликало принципово нові підходи до ціноутворення.
Докорінна відмінність ринкового ціноутворення полягає в тому, що реальний процес формування цін відбувається не в сфері виробництва, не на підприємстві, а в сфері реалізації продукції, тобто на ринку, під дією попиту і пропозиції, товарно-грошових відношень. Отже, ціна товару і його корисність проходить перевірку ринком і остаточно формується на ньому.
Та для того, щоб ціна могла скоординуватися ринком, вона повинна спочатку бути визначена виробником з врахуванням ним рівноваги між витратами й доходами та отриманням прибутку на подальший розвиток.
В умовах малого підприємництва перед підприємцями часто стоїть завдання самому визначити оптимальний варіант ціни на товар, роботу чи послугу, виходячи з конкретних умов виробництва, його обсягу, рівня завантаження виробничих потужностей замовленнями, досягнутого рівня витрат виробництва і т. ін.
Проведення вірної цінової політики передбачає обов'язковий маркетинг ціни на продукцію, а саме: організацію отримання і аналіз інформації про можливість підвищення якості продукції, що планується до випуску; про стан і прогнозування попиту; про ціни на споживану продукцію і ту, яка буде реалізуватися; про наявність резервів для зниження собівартості; про прогноз цін на продукцію, що випускається, і про ціни на таку ж продукцію в інших фірмах-конкурентах (підприємствах); а також аналіз динаміки і структури цін; дані про декларування цін підприємствами-монополістами; вивчення еластичності попиту на товари, які виготовляє підприємство, його структуру і динаміку; прогнозування внутрішніх ринків збуту і потенційних конкурентів; вивчення біржових цін; аналіз цін зовнішньої торгівлі і зовнішніх ринків збуту.
Для успішного проведення політики цін потрібно також вивчити і знати принципи ціноутворення, оподаткування, порядок віднесення витрат на собівартість продукції, принципи розподілення прибутку. Необхідно враховувати суттєві особливості формування зв'язків виробників і споживачів, які зумовлюють ринки збуту конкретних товарів, їхній поділ (сегментацію) на єдиний ринок і на систему регіональних (місцевих) ринків зі своїм рівнем цін.
Приступаючи до ціноутворення потрібно вибрати його методологію, стратегію, а потім методику реалізації, конкретні рекомендації і засоби (інструментарій), тобто, визначити загальні правила, принципи і методи –розробити свою концепцію ціноутворення; основним змістом якої повинно стати визначення й обгрунтування власних цін; формування системи цін і управління ціноутворенням.
Ціноутворення являє собою складний і багатоповерховий процес, який в узагальнених рисах складається з вибору цілі, визначення попиту, аналізу витрат, аналізу цін конкурентів, вибір методів ціноутворення, встановлення кінцевої ціни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування комерційної ціни на інформаційну продукцію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок