Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Світовий досвід інформатизації

Світовий досвід інформатизації

Назва:
Світовий досвід інформатизації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Світовий досвід інформатизації


Без сучасної електронної й комп'ютерної промисловості мріяти про гідне входження до світової економіки не припадає. Практично жодний сучасний виріб або технологія не обходиться без вказаних компонентів. Починаючи від ефективного керування всією державою, підприємствами і до вирішення оборонних завдань; від вбудованих контролерів суперЕОМ, освіти, наукових досліджень, робочих місць і закінчуючи телекомунікаціями. У світі склалася ситуація, коли без обчислювальної техніки прогрес немислимий.
Японія стала потужною державою не тому, що вивозить нафту, вугілля; сталь. Навпаки, вона усе це ввозить, а вивозить готову продукцію, у якій превалює наукомістка продукція електроніки. Порівняйте: за те, щоб ввезти один Реntium, потрібно вивезти п'ять тонн нафти, за одну ПЕОМ на його основі – двадцять. Або, приблизно стільки ж сталі, хліба або вугілля. А свердловини і шахти? А сталеливарні виробництва? А екологія і забруднення навколишнього середовища? Загалом, істини банальні.
Світовий досвід свідчить про різноманітні шляхи розв'язання проблеми інформатизації. Більше 40 років США рухалися до досягнення цієї мети, створивши гігантську інформатизаційну індустрію. Понад 30 років створювали інформатизаційну структуру країни Західної Європи. Японія за рахунок державної науково-технічної політики ліцензування розв'язала цю проблему менше, ніж за 20 років. Країни Південно-східної Азії (Південна Корея, Бірма, Таїланд, Сінгапур), використавши досвід інформатизації інших країн і за жорсткої регламентуючої ролі держави, за допомогою національних програм інформатизації вчинили "прорив у майбутнє" менше, ніж за 10 років.
При цьому важливо відзначити, що розв'язання проблем інформатизації супроводжувалося потужним розвитком організаційних механізмів з реалізації загальнонаціональних проектів інформатизації. Детально враховуються усі дрібниці: керування постачаннями устаткування; система контролю і звітності; призначення радників, експертів і консультантів проектів і напрямків; створення компетентних керуючих команд; система їхнього фінансування й обміну інформацією між ними, а також реклама, торги, укладення договорів і встановлення часу виконання для кожного етапу і кожної керуючої дії.
Державна політика інформатизації неможлива без чіткого і професійного керування цим процесом. Тому майже кожна держава, що реалізує плани інформатизації, утворює Ради на рівні державного керування. Тут найбільше цікавий досвід країн, що почали інформатизацію порівняно нещодавно. Наприклад, Південна Корея має Національний Технологічний Конгрес під головуванням Президента країни, що включає членів Кабінету і представників з інформаційної технології.
Тайвань створив Інститут Інформаційної Індустрії для безпосередньої підтримки цієї індустрії, що, крім того, бере плату за навчання програмістів.
Сінгапур створив Національний Комітет з торгівлі обчислювальною технікою, що координує підтримку інформаційної індустрії, надаючи особливе значення міжнародному ринку ПЗ.
Інші країни, такі як Австралія, Канада й Ізраїль, теж розробляють свої загальнонаціональні плани інформатизації. В усіх випадках майже усі ці країни повторили досвід Японії і Франції з підтримки розвитку інформаційної індустрії й спробі одержання для себе привілейовані сектори міжнародної обчислювальної торгівлі.
Наприклад, Бразилія, що створила законодавство з інформатики в 1985 р., заснувала Секретаріат з інформатики і Національну раду з інформатики (СОNIN) під головуванням Президента Бразилії, у роботі яких також беруть участь члени Кабінету і представники інформаційної технології.
Процес розвитку товариства не може відбуватися без потужного соціального замовлення, без ємного ринку інформаційних послуг. Мають бути встановлені податкові пільги й інші економічні стимули для продажу населенню засобів інформатизації за доступними цінами або їхнє надання через мережу прокатних пунктів.
Кінцевою метою цієї політики має стати такий же попит на засоби інформатизації, що існує на телефонні послуги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Світовий досвід інформатизації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок