Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Розробка і проектування систем біометричної аутентифікації на основі динамічного підпису

Розробка і проектування систем біометричної аутентифікації на основі динамічного підпису

Назва:
Розробка і проектування систем біометричної аутентифікації на основі динамічного підпису
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,92 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Розробка і проектування систем біометричної аутентифікації на основі динамічного підпису


Важливим елементом сучасних інформаційних систем є розробка досконалих і доступних методів аутентифікації осіб, що їх використовують. Особливу роль серед систем аутентифікації починають відігравати системи біометричної аутентифікації[1]. Крім методів статичної біометрії використовуються і розробляються також методи динамічної біометрії, які базуються на особливостях підсвідомої поведінки особи: відтворення фрази голосом, відтворення підпису, клавіатурний почерк.
Зауважимо, що підпис є класичним способом підтвердження аутентичності особи протягом століть, а розробка автоматизованих систем біометричної аутентифікації особи за динамічно введеним підписом у складі інформаційних систем є доволі перспективною, у зв'язку з традиційністю і зручністю для користувача.
Розробка системи аутентифікації на основі підпису є досить складною задачею, виділимо основні стадії розробки і впровадження, розглянемо проблеми, які виникають на цих стадіях. Розглянемо основні етапи:
Проектування системи біометричної аутентифікації на основі динамічного підпису в цілому.
Розробка математичної моделі динамічного підпису і методів його обробки.
Реалізація алгоритму роботи модуля аутентифікації системи на основі створеної математичної моделі і методів обробки.
Реалізація системи аутентифікації у складі інформаційної системи.
Тестування системи аутентифікації.
Модифікація коду фрагментів системи у процесі функціонування системи.
Перший етап – проектування, полягає у аналізі вимог, які ставляться до системи і на їх основі проектується архітектура системи аутентифікації в цілому. Враховується сфера застосування системи, зокрема задається її точність, надійність, зручність; операційна система (ОС) у якій буде функціонувати ПЗ та інші параметри. У випадку розробки універсальної системи необхідно передбачити можливість зміни цих параметрів інтегратором (адміністратором) системи, а також бажано розробляти кросплатформенне ПЗ, незалежне від ОС. Розробити рольову модель роботи системи – скористатися апаратом об'єктно-орієнтованого аналізу і об'єктно-орієнтованого проектування. Рекомендується використовувати уніфіковану мову програмування UML для проектування і моделювання інформаційної системи, а також дотримуватися наступних принципів:
модульність – кожна компонента системи є модулем, який просто модифікується, замінюється і виконує відведену йому специфічну роль;
підтримка відкритих стандартизованих протоколів для передачі даних, взаємодії об'єктів і форматів збереження файлів[2];
документованість – усі методи (функції), класи, об'єкти детально і доступно документувати.
Другий етап - розробка математичної моделі є ключовим. Необхідно вдало підібрати підхід до побудови моделі: стохастичний чи детермінований, на думку авторів це стохастичний підхід. Розробка математичної моделі передбачає: розробку моделі, яка враховувала б ключові особливості об'єкта дослідження і вибір діагностичних ознак; проведення аналізу цих діагностичних ознак і розробка методів для попередньої обробки. У випадку використання статистичного підходу – дослідити статистичні характеристики діагностичних ознак. Ці дослідження дозволяють зробити висновки про адекватність моделі.
Третій етап - на основі математичної моделі розробляється алгоритм, який реалізується на деякій мові програмування. Особливу увагу слід привернути на реалізацію системи вводу підпису (правильність роботи з пристроєм вводу, способами зберігання підпису); попередню і статистичну обробку підпису (обирати чисельні алгоритми із задовільною точністю); вибрати мову програмування для задоволення вимог заданих на першому етапі; використовувати підходи і принципи, які використовуються при звичайній парольній аутентифікації [1].
На четвертому етапі необхідно привернути особливу увагу до вибору інших програмних складових інформаційної системи: СКБД, ОС і системного ПЗ. Спрогнозувати можливі проблемні ситуації, забезпечити їх злагоджену роботу, використовувати усі наявні засоби підвищення надійності і безпеки роботи системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розробка і проектування систем біометричної аутентифікації на основі динамічного підпису

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок