Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Побудова графіків функцій

Побудова графіків функцій

Назва:
Побудова графіків функцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,43 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Побудова графіків функцій


Розглянемо технологію побудови графіка на прикладі функції у = sin (x) при х[-2; 2]. Процес побудови графіка функції складається з двох етапів:
- створення таблиці значень функції;
- безпосередня побудова її графіка.
Створення таблиці значень функції
Для побудови графіка функції необхідно спочатку побудувати таблицю її значень при різних значеннях аргументу, причому аргумент змінюють звичайно з фіксованим кроком. Крок вибирають невеликим, так щоб таблиця значень функції відображала її поведінку на інтервалі табуляції. У нашому випадку за крок зміни аргументу візьмемо 0,2.
Нам необхідно знайти у(-2), у(-1,8), ..., у(2). Очевидно, що послідовність аргументів складає арифметичну прогресію, яку можна заповнити двома способами:
Перший спосіб
1. В чарунки А1 і А2 введіть перший і другий члени арифметичної професії.
2. Виділите діапазон чарунок А1: А21.
3. Розташуєте покажчик миші на маркері заповнення виділеного діапазону (рис. 3.1) і простягніть його вниз (у даному випадку на діапазон А1: А2 доти, поки не вийде числовий ряд потрібної довжини (рис. 3.2).
Рис. 3.1 - Вид покажчика миші на маркері заповнення
Рис. 3.2 - Арифметична послідовність, побудована за першими її двома членами за допомогою маркера заповнення
Другий спосіб дозволяє скористатися діалоговим вікном Прогресія. Для цього:
1.  В чарунку А1 введіть перший член арифметичної прогресії.
2.  Виберіть команду Правка | Заповнити | Прогресія.
3.  У діалоговому вікні, що з'явилося, Прогресія (мал. 3.3) у групі Розташування вибираємо перемикач по стовпцях, а в групі Тип -  перемикач арифметична. У поле Крок уведіть значення 0,2, а в поле Граничне значення — 2.
4.  Натисніть кнопку ОК.
Рис. 3.3. Діалогове вікно Прогресія
Діалогове вікно Прогресія закриється, а на робочому листі автоматично буде побудована необхідна професія.
Діалогове вікно Прогресія, відображуване на екрані вибором команди Правка | Заповнити | Прогресія, також дозволяє створювати геометричні прогресії.
Повернемося до прикладу побудови графіка. В чарунку В1 уведіть формулу:
=sin(a1)
Уведення формул в чарунку можна робити або з клавіатури, або за допомогою діалогового вікна Майстер функцій, що відображається на екрані або вибором команди Вставка | Функція, або натисканням кнопки Вставка функції  панелі інструментів Стандартна. Майстер функцій містить список усіх функцій робочого листа, довідки по їх синтаксисі і приклади застосування.
Продемонструємо роботу з майстром функцій на прикладі введення згаданої вище формули.
1.  Виберіть чарунку В1.
2.  Натисніть кнопку Вставка функції  панелі інструментів Стандартна, або виберіть команду Вставка | Функція. На екрані відобразиться діалогове вікно Майстер функцій (рис. 3.4.) — крок 1 з 2, яке складається з двох частин:*  
Категорія зі списком дванадцяти категорій функцій;*
Функція зі списком імен функцій, що входять в обрану категорію.
Категорія Повний алфавітний перелік містить всі вбудовані функції і їхні імена впорядковані за абеткою, категорія 10 недавно використовуваних містить імена десяти останніх застосовуваних функцій. Ця категорія прискорює виклик функцій, постійно використовуваних користувачем.
Рис. 3.4 – Діалогове вікно „Майстер функцій”
3.  Функція sin відноситься до категорії Математичні.  Виберіть цю функцію і натисніть кнопку ОК. На екрані відобразиться панель формул (рис. 3.5.).
Рис. 3.5 - Панель формул
У поле Число вводиться аргумент функції — у розглянутому прикладі це значення, яке знаходиться в чарунці А1, на яку необхідно здійснити посилання. Після натискання кнопки ОК в чарунку b1 буде введена формула:
=sin(А1)
Відмітимо, що при використанні майстра функції перед введенням формули в чарунку не потрібно вводити знак =, він вставляється у формулу автоматично.
Таким чином ми знайшли значення функції sin(х) для значення х з чарунки a1. Тепер нам залишилося знайти значення цієї функції для діапазону А2:А21.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Побудова графіків функцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок