Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Локальна мережа ETHERNET

Локальна мережа ETHERNET

Назва:
Локальна мережа ETHERNET
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,90 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ЛОКАЛЬНА МЕРЕЖА ETHERNET
9.1. Загальна характеристика та історія створення
9.2. Мережа Ethernet швидкості 10 Мбіт/с
9.3. Мережа Fast Ethernet
9.4. Мережа Gigabit Ethernet
9.4. Мережа Gigabit Ethernet
9.5. Мережа lOGigabit Ethernet
9.6. Тенденції розвитку архітектури Ethernet
9.1. Загальна характеристика та історія створення
JIM Ethernet найпростіше можна визначити як шинну мережу з МДКН/ВК (див. Розділ 5). Вона проста, дешева, надійна та ефективна, має високу швидкість передавання даних і завдяки цьому стала найпоширенішою. Деякі комп'ютери, наприклад IBM PS/1, а також потужні робочі станції Apollo (Hewlett-Packard), Sun та інші вже мають адаптер Ethernet у стандартному конфігуруванні. У деяких розробках адаптер Ethernet починають інтегрувати з материнською платою.
Перший лабораторний варіант Ethernet розробила фірма Xerox (відділення в Пало-Альто) ще 1975 р. У 1980 p. Xerox, DEC та Intel опублікували специфікацію Ethernet, яка охоплювала фізичний та канальний (МАС) рівні протоколу. Сьогодні мережа Ethernet схарактеризована в стандартах ІЕЕЕ-802.3 та ЕСМ А-82. Завдяки простоті, дешевості, здатності до масштабування Ethernet є лідером серед інших типів локальних мереж. Ця технологія продемонструвала значний потенціал розвитку та стала основою для технологій комутованого Ethernet, Fast Ethernet та Gigabit Ethernet (див. параграфи 14.3-14.5).
9.2. Мережа Ethernet швидкості 10 Мбіт/с
Топологічна структура, параметри та вартість реалізації мережі Ethernet залежать від типу кабельного з'єднання та технічного вирішення. Різні типи мережі за технічними вирі-шеннями маркують так:
NNNNBase-XX.
Перші цифри (NNNN) характеризують швидкість передавання, Мбіт/с, символи XX -максимальну довжину сегмента в сотнях метрів або середовище передавання, Base - baseband -відображає наявність цифрового передавання. Мережа Ethernet звичайно складається з одного або кількох шинних сегментів, сполучених за допомогою повторювачів (repeaters) або концентраторів (hubs, linkbuilders).
10Base-5 - товстий Ethernet (Thick Ethernet)
Максимальна довжина одного сегмента (без підсилення сигналу) - 500 м. Кабель RG6 коштує дорого, однак має високу механічну стійкість. Для приєднання до мережі потрібні адаптери з AUI-роз'єднувачами та блоки трансиверів (приймача та передавача), які монтують безпосередньо на кабелі з проколюванням ізоляції (рис. 14.1). На кінцях кабелю встановлюють узгоджувальні індуктивності - термінатори. Кабель RG-6 важко прокладати, однак він ліпше захищений від завад порівняно з тонким Ethernet'oM, та сьогодні його поступово витісняють волоконно-оптичні кабелі. Історично товстий Ethernet був першим варіантом мережі.
10Base-2 -тонкий Ethernet (Thin Ethernet, Cheapernet)
Максимальна довжина одного сегмента становить 185 м. Мережа має шинну багатосегментну топологію. Для приєднання станції до мережі використовують BNC Т-з'єднувач (рис. 14.2). У мережі застосовують дешевий кабель RG-58C/U. Цей кабель погано захищений від завад, контакти його приєднання до станцій ненадійні та незахищені від дій користувача. Порушення контакту спричинює розривання мережі. Сьогодні деякі фірми пропонують модифікацію цього методу, яка значно враховує його недоліки. Цю модифікацію називають EAD-техно-логією. У ній тонкий кабель з'єднує спеціальні гнізда-розетки, заховані в стіні. Користувач приєднує свою станцію до мережі за допомогою вилки. Кабелі приєднання можна відмикати від розетки без порушення мережі.
10Base-T - Ethernet на скрученій парі (Twisted Pair Ethernet)
Топологія з'єднань - розподілена зірка (рис. 14.3). Максимальна віддаленість станції до концентратора- 100-160 м. Кабель дешевий та простий для прокладання. Цей тип кабелю використовують в інших засобах зв'язку та мережах (Token Ring, Arcnet, RS232C, ISDN, телефон). Обмеження на відстань до концентратора, якщо концентраторів є достатня кількість, не
має важливого значення. Як концентратори можна використати багато різних пристроїв. Мережа на скрученій парі проста в обслуговуванні, експлуатації та діагностуванні пошкоджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Локальна мережа ETHERNET

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок