Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Базисні засоби маніпулювання реляційними даними

Базисні засоби маніпулювання реляційними даними

Назва:
Базисні засоби маніпулювання реляційними даними
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,46 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Базисні засоби маніпулювання реляційними даними
У попередній лекції ми говорили про три складових реляційній моделі даних. Дві з них - структурну і цілісну складові - ми розглянули більш або менш детально, а маніпуляційної частині реляційної моделі даних присвячується ця лекція.
Як ми відмічали в попередній лекції, в маніпуляційній складовій визначаються два базових механізми маніпулювання реляційними даними - заснована на теорії множин реляційна алгебра і реляційне числення, що базується на математичній логіці (точніше, на численні предикатів першого порядку). У свою чергу, звичайно розглядаються два вигляду реляційного числення - числення доменів і числення предикатів.
Всі ці механізми володіють однією важливою властивістю: вони замкнені відносно поняття відношення. Це означає, що вираження реляційної алгебри і формули реляційного числення визначаються над відносинами реляційної БД і результатом обчислення також є відносини. У результаті будь-яке вираження або формула можуть інтерпретуватися як відносини, що дозволяє використати їх в інших виразах або формулах.
Як ми побачимо, алгебра і числення володіють великою виразною потужністю: дуже складні запити до бази даних можуть бути виражені за допомогою одного вираження реляційної алгебри або однієї формули реляційного числення. Саме з цієї причини саме ці механізми включені в реляційну модель даних. Конкретна мова маніпулювання реляційною БД називається реляційно повним, якщо будь-який запит, що виражається за допомогою одного вираження реляційної алгебри або однієї формули реляційного числення, може бути виражений за допомогою одного оператора цієї мови.
Відомо (і ми не будемо це доводити), що механізми реляційної алгебри і реляційного числення еквівалентні, тобто для будь-якого допустимого вираження реляційної алгебри можна побудувати еквівалентну (тобто виробляючу такий же результат) формулу реляційного числення і навпаки. Чому ж в реляційній моделі даних присутні обидва ці механізми?
Справа в тому, що вони розрізнюються рівнем процедурності. Вирази реляційної алгебри будуються на основі алгебраїчних операцій (високого рівня), і подібно тому, як інтерпретуються арифметичні і логічні вирази, вираження реляційної алгебри також має процедурну інтерпретацію. Іншими словами, запит, представлений на мові реляційної алгебри, може бути обчислений на основі обчислення елементарних алгебраїчних операцій з урахуванням їх старшинства і можливої наявності дужок. Для формули реляційного числення однозначна інтерпретація, взагалі кажучи, відсутній. Формула тільки встановлює умови, яким повинні задовольняти кортежі результуючого відношення. Тому мови реляційного числення є більш непроцедурними або декларативними.
Оскільки механізми реляційної алгебри і реляційного числення еквівалентні, то в конкретній ситуації для перевірки міри реляційності деякої мови БД можна користуватися будь-ким з цих механізмів.
Помітимо, що надто рідко алгебра або числення приймаються як повна основа якої-небудь мови БД. Звичайно (як, наприклад, у разі мови SQL) мова засновується на деякій суміші алгебраїчних і логічних конструкцій. Проте, знання алгебраїчних і логічних основ мов баз даних часто буває корисно на практиці.
У нашому викладі ми в основному слідуємо підходу Дейта, застосованому (хоч і не винайденому) ним в останньому виданні книги "Введення в системи баз даних". Для економії часу і місця ми не будемо вводити яких-небудь суворих синтаксичних конструкцій, а в основному обмежимося розглядом матеріалу на змістовному рівні.
5.1. Реляційна алгебра
Основна ідея реляційної алгебри полягає в тому, якщо відносини є множинами, то засоби маніпулювання відносинами можуть базуватися на традиційних теоретико-множинних операціях, доповнених деякими спеціальними операціями, специфічними для баз даних.
Існує багато підходів до визначення реляційної алгебри, які розрізнюються набором операцій і способами їх інтерпретації, але в принципі, більш або менш рівносильні. Ми опишемо трохи розширений початковий варіант алгебри, який був запропонований Коддом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Базисні засоби маніпулювання реляційними даними

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок